Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Pytania o Focus 1.4(75km) tuning mechaniczny i nie tylko. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=66821)

tellmeifyouready 02-11-13 18:23

Pytania o Focus 1.4(75km) tuning mechaniczny i nie tylko.
 
Witam!
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem 5 drzwiowego focusa mk1:)
Niestety ma tylko silnik 1.4(75 km) w związku z tym chce go (nieco)zmodyfikować(mam do tego pełne zaplecze techniczne) i mam parę pytań. Chodzi mi o tuning wizualny i mechaniczny, wszystko od podstaw, zamierzam rozebrać wózek na czynniki pierwsze zmienić kolor karoserii na oryginalny RS-owski granat, wymienić cały środek kokpitu i dodatkowo wprowadzić kilka zmian, nie wiem tylko czy są możliwe?

1. Wymiana zderzaków z przodu i z tyłu na te od RS-a.
2. Wymiana tylnej klapy i maski na te od RS-a.
3. Swap silnika i skrzyni biegów na 2.0 DURATEC z turbiną i skrzynkę na 6 biegową oczywiście od RS.
4. Wymiana okładu wydechowego(od rs nie da rady bo pewnie byłby za krótki do 5 drzwiówki, ale coś innego chyba też się znajdzie)
5. Wymiana przednich reflektorów(z tego co mi wiadomo jest konieczna wymiana instalacji bo mój model jest przed liftowy i nie mam kierunkowskazów w reflektorach).
5. Wymiana układu hamulcowego(z przodu większe tarcze i zaciski, z tyłu przekładka z bębnów na tarcze)
6. Wymiana zawieszenia na bardziej sportowe(nie koniecznie od RS ale chodzi mi o obniżenie go z przodu o 1,5 cm i z tyłu o 1 cm, do tego założę 16-17' felgi i będzię git)

Wiem że koszty takiej operacji to nie kilka stówek ale mam około 15-20tys na wszystkie modyfikacje.
Ktoś może pomyśleć że za te pieniądze można kupić nowy lepszy samochód, ale bardzo lubię focusa(nauczyłem się na nim prowadzić i mam do niego sentyment), pzt ten egzemplarz jest w mojej rodzinie od nowości, nie ma grama rdzy, a wymiany ograniczały się do oleju, płynu hamulcowego, kloców i jednej gałki przez 15 lat, wiec wole coś zrobić z tym wozem bo wiem że jest pewny.

Proszę o wypowiedź wszystkich którzy coś wiedzą na temat modyfikacji które chcę wprowadzić, i wiedzą pomóc mi w wykonaniu tego projektu.
Z góry dziękuje i pozdrawiam!

cimell 02-11-13 20:09

do kosza....humoru albo HP.

bladerr 02-11-13 20:33

Powiedz, naprawdę chcesz to wszystko zrobić? Zamierzasz sam to robić? Posiadasz doświadczenie w przekładaniu silników, osprzętu itp?
Wiem, że miłość miłością, ale to trochę jakbyś ponastrzykiwał botoksem babcię, ubrał ja w mini i zabrał na dyskotekę jako partnerkę.

nie myślałeś o tym by kupić RS mk1?
ewentulanie kupno "zwykłego" 2.0 i uturbienie silnika oraz wprowadzenie dlaszych zmian...

moons 02-11-13 21:06

hahaha, kolejny zarąbisty temat sf :lol:

Cytat:

Napisał tellmeifyouready (Post 921352)
nie wiem tylko czy są możliwe?

A całkiem serio, nie i jeszcze raz nie. Bez obrazy, bo nie masz pojęcia, nie masz kasy i jeszcze raz nie masz pojęcia.
Pozdrawiam

RaJo8 02-11-13 21:11

chcesz pozostać przy swoim focusie, który jak piszesz jest pewniak, ideał itp., a decydujesz się by go kompletnie zmienić, jaki to ma sens? Darzysz go sentymentem (w pełni rozumiem ;)) to zachowaj go w oryginale, doprowadź do stanu salonowego, a nie porywaj się z nim na takie karkołomne przedsięwzięcia ;)

Rasta 02-11-13 22:43

Zal.pl

1. Aby zderzaki od RS' a pasowały konieczna jest wymiana błotników.
2. Tylna klapa i maska w RS jest taka sama jak w każdym innym focusie.
3. RS ma skrzynię 5 biegową, a silnik to zwykły zetec, tylko na deklu jest napis duratec.
4. Jakto wydech za krótki? Focus 3 i 5d są takiej samej długości, kamannn....
5. WYmiana instalacji i to całej będzie konieczna przyswapie silnika, reflektory przy tym to robota na 15 min. przy piwie, nowe wtyczki i kilka kabelków polutować.

Reszty nie komentuję, ile ty masz lat Ziom 15 lat?

MisiekT 03-11-13 00:49

Cytat:

Napisał Rasta (Post 921436)
ile ty masz lat Ziom 15 lat?

ważne, ze ma "pełne zaplecze techniczne"

piotrekxplod 03-11-13 12:08

Skoro masz takie wielkie plany to rób i dopiero jak zrobisz to pokaż na forum, ale o porady tu nie pytaj bo Cię zjedzą.

moons 03-11-13 12:15

Porady dostanie jak najbardziej ale w realnym temacie. Ten jest z rodzaju śmiesznych, w którym autor nie ma pojęcia za co się bierze. Było już kilka takich tematów RWD, swapy srapy i temu podobne i co z tego wyszło? wyszła wielka kupa.
Chcesz mieć szybkiego Focusa to droga jest tylko jedna, 2.0 do tego turbo. Droga przetarta i jedyna. Reszta to bajki i marzenia dzieciaków po 15 lat.
Pozdrawiam

Adam Getka 03-11-13 12:32

Amen

siwy05 03-11-13 14:26

Cytat:

Napisał tellmeifyouready (Post 921352)
6. Wymiana zawieszenia na bardziej sportowe(nie koniecznie od RS ale chodzi mi o obniżenie go z przodu o 1,5 cm i z tyłu o 1 cm, do tego założę 16-17' felgi i będzię git)

Już samo to pokazuje, że nie masz najmniejszego pojęcia na ten temat, zwykły eibach pro kit obniża o 35mm. To chyba taki folklor każdego forum danego auta, raz na jakiś czas trafia się "marzyciel"...

moons 03-11-13 15:51

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 921607)
To chyba taki folklor każdego forum danego auta, raz na jakiś czas trafia się "marzyciel"...

Ja bym powiedział że to wpływ telewizji, naoglądają się Discovery, TVN Turbo, Discovery Turbo Xtra i potem wydaje się że ze zwykłego kaszlaka za 5 zł i w dwa dni zrobi super monstrum.

Pozdrawiam

Atlis 03-11-13 16:10

Sprzedaj tego trupa za 2tys na allegro i kup za te 20tys które masz porządne auto...

Assfalt 03-11-13 16:51

Hehe coś mi się wydaję, że to podpucha, a starszyzna łyknęła to jak młode pelikany [metal]

Yerzo 03-11-13 16:59

Cytat:

Napisał Assfalt (Post 921696)
Hehe coś mi się wydaję, że to podpucha, a starszyzna łyknęła to jak młode pelikany [metal]

Pewnie zrobiła Administracja dla urozmaicenia życia na forum :)

moons 03-11-13 18:11

Cytat:

Napisał Assfalt (Post 921696)
Hehe coś mi się wydaję, że to podpucha, a starszyzna łyknęła to jak młode pelikany

Haha, przygotowałem się na takie komentarze i wymyśliłem ciętą ripostę:
chyba Ty :lol:

Assfalt 03-11-13 20:26

Cytat:

Napisał moons (Post 921713)
Haha, przygotowałem się na takie komentarze i wymyśliłem ciętą ripostę:
chyba Ty :lol:

Ha! Ja też się przygotowałem! Hokus Pokus Czary Mary Twoja Stara to Twój Stary!

:lol: [bigok]

mjq 03-11-13 21:15

Myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu. Zamykam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi