Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] centralny zamek - problem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46926)

focusauto 29-01-11 14:38

centralny zamek - problem
 
przeszukałem juz forum ale podpowiedzi jakos nie pasuja. problem polega na tym ze nie działa mi centralny zamek ani z kluczyka ani z pilota (oddzielny brelok - po wciśnieciu pare razy migną kierunki i tyle). ryglowanie od srodka zamyka tylko te drzwi w którym naciska sie rygielek. bagażnik otwarty cały czas. sytuacja stała sie nagle bez grzebania przy czymkolwiek
chciałem zaczac od sprawdzenia bezpiecznika od centralnego ale w skrzynce w miejscu w którym powinien być jest puste pole ?. ogólnie całą skrzynke oblukałem dookoła i sprawdziłem reszte bezpieczników - które wg opisu sa od innych rzeczy ale co tam. ktoś podpowie gdzie szukać tego bezpiecznika? lub co to może byc? auto alam cobra 3100 - działa.
foka w podstawowej wersji wyposazenia(chyba):smt017

marcin.olej 29-01-11 19:10

witam a wiec mi właśnie dokładnie dziś sie to samo sie stało!!! i też nie wiem co z tym fantem zrobic co za brzydki zbieg okoliczności tylko teraz jak to naprawić ?????????????

focusauto 30-01-11 11:54

Cytat:

Napisał marcin.olej (Post 533997)
witam a wiec mi właśnie dokładnie dziś sie to samo sie stało!!! i też nie wiem co z tym fantem zrobic co za brzydki zbieg okoliczności tylko teraz jak to naprawić ?????????????


zauważyłem ze u mnie dodatkowo raz sie nie da zapalić swiatał "pozycyjnych" a raz sie da w zalezności od kombinacji pokretła swiateł - ale nie wiem czy to ma coś wspolnego z centralnym czy to osobna sprawa:?:

marcin.olej 30-01-11 20:55

a wiec dzis rozebralem drzwi ze znajomym elektrykiem sprawdzilismy jak wyglada sprawa z prądem probówką i wyszło ze padł ten tzw. mikroczujnik czy cos takiego a najlepsze ze samo sie naprawiło wiec na razie jest ok :)

focusauto 30-01-11 22:27

Cytat:

Napisał marcin.olej (Post 534275)
a wiec dzis rozebralem drzwi ze znajomym elektrykiem sprawdzilismy jak wyglada sprawa z prądem probówką i wyszło ze padł ten tzw. mikroczujnik czy cos takiego a najlepsze ze samo sie naprawiło wiec na razie jest ok :)

o którym mikro czujniku mówisz? tzn gdzie on dokładnie sie znajduje i jak sie do niego dostać? zagladałem pod boczek drzwi i tam jest taka blacha maskująca - jak ją zdjąć skoro jest jakoś powiązana z szybą w drzwiach?

focusauto 02-02-11 18:45

nikt nie pomoże?

Royss 06-02-11 19:10

mam to samo i to przez mróz :(. Wystarczy -5 i nie działa, jest 0 i nie ma problemu. Jak mam możliwość to stawiam foke na 15 min do ciepłego pomieszczenia i zamek działa. niby można wymienić jakąś centralkę w drzwiach kierowcy, ale to ponad 400 :(, na forum jest też instrukcja jak dostać się do zamka i go samemu zabezpieczyć. Zima się kończy więc na wiosnę będę chciał się tym zająć.

marcin.olej 07-02-11 20:20

Witam ponownie a więc mój centralny znów odmówił posłuszeństwa :(:( pilot raz zamyka raz otwiera drzwi ,a raz wcale nie otwiera ani nie zamyka a z kluczyka mogę tylko zamknąć te drzwi w których jest kluczyk :(:(:( ratujcie macie jakieś pomysły co tu zrobić ????

Kordek 15-02-11 06:59

U mnie w foce zamek też nie działa. Przy minusowych temperaturach nie działa absolutnie tylko światła się zaświecą. W ciepłe dni też działa jak chce. Raz otowrzy raz nie otworzy i na odwrót. Jak zamknę go z pilota to po paru minutach zaczynają świecić światła awaryjne. Normalnie szok. Nie wiem czy to rozbierać i naprawiać czy całkwicie zamki powymieniać :/

BlueMan 13-03-11 20:54

Za to ja mam inny problem i to już od dawna. Moje drzwi tylko otwieraja sie z pilota a zamykać trzeba z kluczyka. Nie wiem czy to wina zamka od str kierowcy? Czy można jakoś sprawdzić ten zamek czy elekrycznie jest sprawny? Spiąć styki czy coś?

andrety 13-03-11 21:59

Niestety nie pomoge Wam ale nie wiem jak to jest w innych fokac, u mnie mimo mrozow nie bylo problemow z zamkiem wiec moze problem lezy gdzie indziej

xader 14-03-11 10:04

Cytat:

Napisał BlueMan (Post 548965)
Za to ja mam inny problem i to już od dawna. Moje drzwi tylko otwieraja sie z pilota a zamykać trzeba z kluczyka. Nie wiem czy to wina zamka od str kierowcy? Czy można jakoś sprawdzić ten zamek czy elekrycznie jest sprawny? Spiąć styki czy coś?

Znajdz elektryczne schematy focus'a np. Focus Wiring Diagrams 2003_5_Focus_WD.pdf
Tam bedzie opis poszczegolnych pinow w kilku wersjach (podwojne ryglowanie, przod tyl etc).

Ja mialem inny problem (padl silownik - 0 mozliwosci sterowania centralnym, mozliwe poprzez kluczyk i klamke wewnatrz).
Moglem go probowac reanimowac ale poszedlem inna droga - wymontowalem ustrojstwo (instrukcja w FAQ) - wizyta na dwoch szrotach i drugi zamek dopasowal (podlaczylem wtyczke, pobawilem sie ciegnami wszystko ok to kupilem (90zl) i wszystko gra).

BlueMan 16-03-11 12:01

dzieki za schematy. Dużo tu tego. Jednak wszystko w j.ang i jakoś ciezko znaleźć to czego dokładnie szukam. Chyba zostosuje twoja metode poszukania i sprawdzenia innego na szrocie a jak nie to juz zostaje elektryk-specjalista.

xader 16-03-11 13:16

Cytat:

Napisał BlueMan (Post 549829)
dzieki za schematy. Dużo tu tego. Jednak wszystko w j.ang i jakoś ciezko znaleźć to czego dokładnie szukam. Chyba zostosuje twoja metode poszukania i sprawdzenia innego na szrocie a jak nie to juz zostaje elektryk-specjalista.

cos mi sie kojarzy ze u ciebie moze byc jakas czerwona gumka zakladajac ze nie mozesz tylko zamknac z pilota - (otwieranie i zamykanie dziala przez kluczyk i klamka od wewnatrz)

tak czy siak troche o naprawie i tej gumce.
http://www.focusklubpolska.pl/showth...light=silownik

Rozumiem ze jak zamykasz z pilota to nie reaguja tylko jedne drzwi a reszta sie zamyka i otwiera w krotkim czasie? To by oznaczalo ze z elektronika jest ok bo gem probuje zamknac, sprawdza sygnal z uszkodzonych i widzi ze sa otwarte to anuluje zamkniecie (tak bylo u mnie z wyjatkiem ze nie dzialalo rowniez otwarcie z pilota).

BlueMan 16-03-11 14:30

wszystkie gumki juz zerwane bo wczesniej były takie właśnie problemy ,ze raz sie zamykały a raz nie itp. Wyniemiłem tez linke do klamki na nowa. I po ostatnich zebiegach. Idealnie otwieraja sie wszystkie drzwi ale wcale sie nie zamykają. Tylko słychać piszczek alarmu a drzwi sa wciąz otwarte. Nie wiem może sie to jakoś programuje zeby sie foka zamykała.

MATRIX60MW 17-03-11 16:27

mam identyczny problem jak BlueMan ale tylko zimą.Latem jest wszystko oki.Zimą jak chce zamknąć z pilota to nie zamyka lecz jedynie uzbraja alarm.Mogę zamknąć tylko z kluczyka w drzwiach pasażera bo u kierowcy zamyka ale tylko drzwi kierowcy.Podejrzewam że to chyba zamek w drzwiach kierowcy jest do wymiany czy się mylę?

btoma 12-02-13 13:37

Szukałem na forum ale nie znalazłem rozwiązania. Pewnego dnia padło mi otwieranie/zamykanie z pilota. Kluczyk nie updał, nie wpadł do wody itd. Z zamka wszystko jest ok, zamyka klapę i drzwi. Dorobiłem całkiem nowy kluczyk, oba za kodowałem ( były sygnały dźwiękowe ) ale nadal nie da się otworzyć z pilota. Byłem u paru elektryków to nikt nic nie wie, pojechałem do ASO też nie wiedzą. Ma ktoś z was jakiś pomysł? Jeżdżę Focusem ST z 2007.

rexo 15-02-13 07:59

Zadam głupie pytanie - baterie wymieniałeś w kluczyku :D?

ludwikaniela2 25-02-13 21:29

Panowie odgrzewam kotleta w podobnym temacie.

Mały problem który mnie denerwuje to : zamykanie z kluczyka blokuje wszystkie drzwi i jest ok, jednak jak nacisnę otwieranie to otwierają się tylko drzwi kierowcy a reszta jest zamknięta. Aby wszystkie się otwarły trzeba 2x nacisnąć na otwieranie. Ma ktoś jakieś pomysły by wróciło do normy wszystko??

MOJ FOCUS TO MK2 PO LIFCIE 1.6 BENZYNA

Falcon 25-02-13 21:37

To jest właśnie normalne - zapobiega aby ktoś Ci z drugiej strony np. nie ukradł czegoś z auta. Mozna zrobić aby otwierały się wszystkie na raz przytrzymując przycisk otwierania kilka sekund (o ile dobrze pamiętam).

Adamek46 19-03-13 16:39

alarm czy centralny zamek
 
Witam! Ponieważ nie mogę znaleźć nigdzie tematu dotyczącego mojego problemu podpinam się pod dotyczący centralnego zamka.
Mniej więcej miesiąc temu po dwutygodniowym postoju w garażu chciałem otworzyć samochód. Naciskam na pilota - nic. Pierwsza myśl: bateria padła ale po wymianie - bez zmian. Wyłączyłem głośnik alarmu, otworzyłem drzwi kluczykiem i wprowadziłem alarm /PRESTO BP2 - HT/ w tryb serwisowy aby uruchomić samochód. Pilot odżył i bez problemu od tego momentu otwierał samochód TAKŻE po ponownym uaktywnieniu alarmu. Sielanka trwała przez jakiś czas, pilot otwierał i zamykał drzwi a także uzbrajał i rozbrajał alarm. Wczoraj ponownie, po dwutygodniowej przerwie problem się powtórzył i ponownie pilot odżył po wprowadzeniu alarmu w tryb serwisowy /???/ Czy szukać winowajcy w alarmie czy raczej w centralnym bo już sam nie wiem co o tym myśleć :( Będę wdzięczny za sugestie! Pozdrawiam!

czesiu1976 21-10-14 11:53

zamek otwiera się i zamyka - sam podczas jazdy
 
Witam
dzisiaj w moim fikusie pojawił się nowy problem jadąc autem zamek sam się otwierał i zamykał jakieś czary
wie ktoś może o co kaman

kaczorro89 06-11-14 22:37

Cytat:

Napisał czesiu1976 (Post 1015733)
Witam
dzisiaj w moim fikusie pojawił się nowy problem jadąc autem zamek sam się otwierał i zamykał jakieś czary
wie ktoś może o co kaman

Mam podobny problem. W trakcie jazdy albo zamek się zamyka i otwiera lub po prostu wydaje dźwięki jak przy zamykaniu.
Dodatkowo otwieranie z pilota szwankuje (po wciśnięciu centralny odblokowuje drzwi, rozłącza alarm i zaraz je blokuje- trzeba szybko otworzyć drzwi). Dodatkowo po skończonej jeździe, gdy chcę zablokować drzwi, wciskam przycisk z pilota i załącza się tylko alarm a centralny drzwi nie blokuje (wtedy zamykam z kluczyka). Zauważyłem, że częściej się to dzieje przy zimnym silniku. Po dłuższej jeździe rzadziej pojawia się ten problem. Nie mam pojęcia co może być nie tak...

wydero 20-02-15 19:06

Witam

Mam podobny problem. Objawy:

1) Jak temperatura niższa to problemów więcej jak temperatura wyższa to problemów mniej lub problem znika
2) Podczas jazdy centralny wielokrotnie zamyka i otwiera wszystkie drzwi
3) Jak zamykam auto to się otwiera i stoi otwarte czasem całą noc (na szczęście w garażu)
4) Odwrotnie niż w pkt 4 - jak chcę otworzyć to się zamyka sam i muszę szybko otworzyć drzwi żeby wsiąść
5) W skrajnym przypadku centralny nie działał z pilota.
6) Przy otwieraniu lub zamykaniu nie zawsze zamigają awaryjne

Czy ktoś już miał i znalazł rozwiązanie tego problemu?

Jaszczur90 21-02-15 06:50

Pojawił mi się kłopot z centralnym. A mianowicie, gdy pojawiły się pierwsze większe mrozy ( gdzieś w grudniu chyba ) to centralka po zamknięciu otwierała się sama po kilku minutach. Oddałem samochód do elektryka i problem zniknął, ale pojawił się kolejny . Gdy zamykam auto to drzwi i klapa się ryglują ale brak sygnału mignięcia kierunkowskazami. Przy otwieraniu migają światła. Byłem ponownie u tego samego elektryka i stwierdził,że nie wie co jest przyczyną.

Czy warto jechać z czymś takim do ASO ? Ogólnie nie wpływa to na użytkowanie auta, ale denerwuje gdy wysiadam gdzieś w hałaśliwym miejscu i nie wiem czy auto się zamknęło czy nie . Ogólnie gdzie szukać problemu ?

wydero 24-02-15 11:57

Mam pytanie do innych forumowiczów, którzy mieli problemy z centralnym. Czy wariowanie centralnego szło w parze z gorszym odpalaniem auta lub z resetowaniem komputera przy odpalaniu? (Resetowanie można poznać po tym, że komputer gaśnie podczas kręcenia o po chwili znów przechodzi testy ABS itd. Poza tym kasuje się np średnie spalanie)

U mnie taki objaw występował, co sugeruje, że problem może leżeć ogólnie w elektryce i zasilaniu...

---------- Post dodany o 11:57 ---------- Poprzedni post był z 11:56 ----------

Cytat:

Napisał Jaszczur90 (Post 1043749)
Byłem ponownie u tego samego elektryka i stwierdził,że nie wie co jest przyczyną.

?

Gdzie byłeś u elektryka?

pääkäyttäjä 04-12-15 17:42

Hej,

Podepnę się... Zablokował się mi zamek, tj. po zamknięciu się w środku rygiel pozostał zablokowany a klamką ani rusz.
Z zewnątrz się otwiera wszystko, centralny dziala, blokowanie drzwi pasażera zamknij/otwórz tez.

Jak odblokować sobie możliwość wyjścia z auta, bez kazdorazowgo opuszczania szyby? :-D

Jak ewentualnie dobrać sie do boczku?

Edyta:

Demontaż juz wyguglałem, idę do tego zajrzeć...


Edyta po raz drugi:

Jak komuś wyskoczy linka z tego uchwytu, to trzeba ją tam wcisnąć. Voilá.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/12...514efdc6ea.jpg

Modów/admina proszę o przeniesienie do innego wątku jakby ten był nieodpowiedni.

pääkäyttäjä 14-12-15 10:10

Odgrzewam temat... nie mogę z tym autem :D

Dzisiaj odmówił posłuszeństwa zamek w drzwiach kierowcy. W sensie - jak zamykam z pilota w kluczyku, to zamykają się wszystkie drzwi i klapa poza drzwiami kierowcy. Jak przekręcę klucz w zamku, blokują się wszystkie drzwi i klapa poza drzwiami kierowcy.

Zapomniałem sprawdzić, czy jak zablokuję drzwi od środka i zamknę auto z pilota, czy się otwiera/zamyka...

Czyżby siłownik czy jednak coś innego?

MATRIX60MW 14-12-15 13:36

możliwe że zamek skoro w każdym przypadku zamykają się wszystkie oprócz kierowcy

pääkäyttäjä 14-12-15 14:56

Dzięki za odpowiedź. A co konkretnie w zamku? Sam zamek (w sensie wkładka)?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi