Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   pomocy - dymi, umiera, pije :-D (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=4243)

danielr 27-06-05 22:08

pomocy - dymi, umiera, pije :-D
 
witajcie,

pojawil sie dosc typowy problem w moim focusie. Przy 87 tysiacach przebiegu nagle mam spalanie na poziomie 8l (bylo ok. 6,1 - 6,3) w miescie, potezne dymienie w zakresie niskich obrotow (ponizej 2000) na 1 i 2 biegu oraz zauwazalny spadek dynamiki. Bylem z tym W ASO w Lublinie. Stwierdzono pare ciekawostek tzn:
- blednie ustawione przelozenie silnika (skorygowano)
- doskonala (zdaniem osoby robiacej diagnostyke) praca pompy - rowno 24 Bar
- znakomita praca wtryskiwaczy (az sie pytali czy tankuje w ogole w Polsce hehe)
- czysty filtr powietrza

stanelo na diagnozie, ze nalezy wymienic EGR. Koszt ok. 7-8 stowek.
Po przeszukaniu forum zaczalem sie zastanawiac nad zaslepieniem EGR. Czy sa jakies efekty niekorzystne dla silnika ? Gdzie w Warszawie polecacie udac sie z takim tematem ?
Co radzicie dalej robic ? Czy upierac sie przy diagnostyce elektronicznej w jakims innym ASO, ew. w serwisie Boscha czy np. od razu probowac upgrade softwareu ?

dzieki za wszelkie podpowiedzi

robinson 27-06-05 22:28

Witam !
Nie wiem co to jest EGR, ale u mnie tez tak bylo w sluzbowej foce i wymienili jakis zawor upustowy do recyrkulacji spalin czy cos w tym stylu, jednak mialem szczescie bo bylo to na gwarancji.

Pozdrawiam
Paweł

Rabarbar 27-06-05 22:31

Cytat:

Napisał robinson
zawor upustowy do recyrkulacji spalin

To jest właśnie EGR 8)

danielr 27-06-05 22:35

no dobra. to co radzicie robic ? wymieniac EGR czy go zatkac i miec spokoj ? Tylko czy to naprawde bedzie spokoj ? ten moj mechanik straszy, ze spotkal sie z migaajaca kontrolka od swiec zarowych po zatkaniu EGR... byloby idealnie gdyby sie wypowiedzial ktos kto wykonal taka operacje.

tecman 28-06-05 09:13

Re: pomocy - dymi, umiera, pije :-D
 
Cytat:

Napisał danielr
witajcie,

pojawil sie dosc typowy problem w moim focusie. Przy 87 tysiacach przebiegu nagle mam spalanie na poziomie 8l (bylo ok. 6,1 - 6,3) w miescie, potezne dymienie w zakresie niskich obrotow (ponizej 2000) na 1 i 2 biegu oraz zauwazalny spadek dynamiki. Bylem z tym W ASO w Lublinie. Stwierdzono pare ciekawostek tzn:
- blednie ustawione przelozenie silnika (skorygowano)
- doskonala (zdaniem osoby robiacej diagnostyke) praca pompy - rowno 24 Bar
- znakomita praca wtryskiwaczy (az sie pytali czy tankuje w ogole w Polsce hehe)
- czysty filtr powietrza

stanelo na diagnozie, ze nalezy wymienic EGR. Koszt ok. 7-8 stowek.
Po przeszukaniu forum zaczalem sie zastanawiac nad zaslepieniem EGR. Czy sa jakies efekty niekorzystne dla silnika ? Gdzie w Warszawie polecacie udac sie z takim tematem ?
Co radzicie dalej robic ? Czy upierac sie przy diagnostyce elektronicznej w jakims innym ASO, ew. w serwisie Boscha czy np. od razu probowac upgrade softwareu ?

dzieki za wszelkie podpowiedzi

Pojedz najpierw na hamownie - tam dowiesz sie czy auto faktycznie trzyma parametry i czy wykres nie jest jakis poszarpany. Moze auto stracilo moc bo przyzwyczailes sie juz do niej...:) Znam to z autopsji hehe [hehe] [bigok] Rozumiem ze nie masz juz gwarancji?
Zaslepienie EGR powoduje lekki wzrost mocy, poniewaz blokujesz ponowne wykorzystanie spalin do procesu spalania. Gazy spalinowe maja znacznie wieksza temperature, w zwiazku z czym zawartosc powietrza w nich jest znacznie mniejsza niz w swiezym (zimnym) powietrzu. Efektem ubocznym zaslepienia EGR jest mozliwosc nietrzymania normy Euro3.

W twoim przypadku - za dymienie w dolnym zakresie obrotowym jest odpowiedzialny niedomykajacy sie EGR. Z ktorego roku masz autko? Ja mam z 2003 i mialem ostatnio wymieniany EGR (opisywalem to niedawno w jednym z watkow - problem z moca). EGR zostal przeprojektowany i nie powinien juz się niedomykac po jakims tam okresie eksploatacji.

Pozdrawiam,

danielr 28-06-05 09:29

Mam 2003 rocznik, juz po gwarancji.
Dzieki za info !

grzehoo 28-06-05 10:22

ekhm... czy istnieją jakieś zamienniki tego EGR? czy można go wymienić tylko w ASO? gdzie to cholerstwo w ogóle siedzi? Czy trzeba rozebrać pół silnika, żeby się tam dostać do tego EGRa? :roll:

danielr 28-06-05 10:32

co do zamienników - nie wiem. Wg gościa z serwisu jest zintegrowany z częścią kolektora stad taka chora cena.

grzehoo 28-06-05 10:38

ehhh... mam nadzieję, że ja jeszcze nie muszę tego robić w takim razie [pop]
a powiedzcie mi kochani - jak tdci dymi na czarno podczas mocnego przyspieszania, to jest to normalne zjawisko?

tecman 28-06-05 11:11

Cytat:

Napisał danielr
co do zamienników - nie wiem. Wg gościa z serwisu jest zintegrowany z częścią kolektora stad taka chora cena.

EGR jest zintegrowany z kolektorem - moge to potwierdzic bo bylem przy zaslepianiu mojego funkiel nowego EGR'a (spadki mocy - niewiadomo dlaczego) i faktycznie jak sie w foce wymienia EGR to jest on integralna czescia kolektora. W mondeo tdci jest osobny!
Po sciagnieciu plastikowej oslony silnika nalezy szukac go troche na lewo od centrum komory silnika (patrzac sie na silnik) i tuz zaraz przy koncu komory. Charakteryzuje się takim "grzybkiem". Jak zobaczylem jego usytuowanie i dostep do niego to stwierdzilem ze dobrze ze jestem informatykiem a nie mechanikiem w ASO Forda [hehe] [screwy]

danielr 28-06-05 11:13

czarny dym jest jak najbardziej OK. Pytanie co to znaczy to "troche". Przy przyspieszaniu jest ok - generalnie przy dociazeniu silnika. Gorzej jak to dymienie nie ustepuje po wejsciu na ponad 2000 obrotow. Przy dynamicznej jezdzie przy zmianie biegow tez jest zauwazalne dymienie i jest OK.
Ja rozpoczalem ten posting dlatego, ze u mnie dymi jak z TIRa jadacego pod gore :)

[ Dodano: Wto 28 Cze, 2005 ]
Cytat:

Napisał tecman
Cytat:

Napisał danielr
co do zamienników - nie wiem. Wg gościa z serwisu jest zintegrowany z częścią kolektora stad taka chora cena.

EGR jest zintegrowany z kolektorem - moge to potwierdzic bo bylem przy zaslepianiu mojego funkiel nowego EGR'a (spadki mocy - niewiadomo dlaczego) i faktycznie jak sie w foce wymienia EGR to jest on integralna czescia kolektora. W mondeo tdci jest osobny!
Po sciagnieciu plastikowej oslony silnika nalezy szukac go troche na lewo od centrum komory silnika (patrzac sie na silnik) i tuz zaraz przy koncu komory. Charakteryzuje się takim "grzybkiem". Jak zobaczylem jego usytuowanie i dostep do niego to stwierdzilem ze dobrze ze jestem informatykiem a nie mechanikiem w ASO Forda [hehe] [screwy]

Pare profesji sie tam przyda.. np. wymiana zarowki to ewidentnie praca dla ginekologoa (nie obrazajac nikogo)... [helm]

grzehoo 28-06-05 12:18

Cytat:

Napisał danielr
czarny dym jest jak najbardziej OK. Pytanie co to znaczy to "troche". Przy przyspieszaniu jest ok - generalnie przy dociazeniu silnika. Gorzej jak to dymienie nie ustepuje po wejsciu na ponad 2000 obrotow. Przy dynamicznej jezdzie przy zmianie biegow tez jest zauwazalne dymienie i jest OK.
Ja rozpoczalem ten posting dlatego, ze u mnie dymi jak z TIRa jadacego pod gore

no u mnie to "trochę" jest tak jak ty piszesz tutaj. więc jest OK. a czy to pewnik że ten EGR prędzej czy później pójdzie się gonić?

Cytat:

Napisał danielr
np. wymiana zarowki to ewidentnie praca dla ginekologoa (nie obrazajac nikogo)...

LOL święta racja ! :|

darekw 28-06-05 13:37

Cytat:

Napisał grzehoo

Cytat:

Napisał danielr
np. wymiana zarowki to ewidentnie praca dla ginekologoa (nie obrazajac nikogo)...

LOL święta racja ! :|

E tam, w FII trzeba demontować reflektor [screwy]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi