Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6B Poci się na pokrywie!? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22501)

1Adam85 12-06-08 22:46

1.6B Poci się na pokrywie!?
 
http://www.imagic.pl/public/pview/149597/1.JPG - oto link do zdjęcia przedmiotowej pokrywki. Czy wiecie co to za element i czy jest tam jakaś uszczelka do wymiany...? Po normalnej jeździe nie to żeby ciekło ale pojawia się tam świeży olej...nie ścieka nigdzie tylko utrzymuje się w tym rowku na około aż do wyparowania.
Czy mogę z tym jeździć? A poszukam uszczelki i wymienię w najbliższym czasie. Czy to jakaś poważna awaria?

Proszę o poradę...

robert001 12-06-08 23:10

jeśli chodzi o ten okrągły dekielek w pokrywie to jest to przykrywka zaworu odpowietrzania skrzyni korbowej silnika, stąd może tam się pojawiać olej w śladowych ilościach...
w środku jest gumowa membrana i być może pękła, spróbuj zdjęć ten dekielek (bez zdejmowania pokrywy - podważ delikatnie żeby nie przeciąć membranyprzez otwór po zdjęciu odmy) i zobacz jak to wygląda w środku [palacz]

dodam jeszcze że w tym dekielku jest taki mały otworek, który powinien być drożny (sprawdź tylko ostrożnie, nie pchaj igły bo przebijesz membranę), a jeśli chodzi o uszczelkę to jest właśnie ta membrana, nie wiem czy można ją dokupić [palacz]

można z tym jeździć, nic się nie stanie [palacz]

1Adam85 13-06-08 04:43

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Dziś z pracy podzwonię po sklepach i serwisach i się dowiem jak sprawy się prezentują. Bo czytałem na forum, że to może być też ten otworek po prawej i tylko daje taki obraz na tej pokrywie odpowietrzania...pooglądam dokładnie :)

hors_e 13-06-08 10:15

Witam!
jak się zorientujesz co jest z tym dekielkiem nie tak to daj znać bo sam mam podobny problem a nawet większy bo u Ciebie rzeczywiście można to nazwać poceniem a u mnie po 200km jest normalnie olej. w pierwszej kolejności wymieniłem uszczelkę pod pokrywą bo myślałem że ona ma gdzieś przedmuch ale nic nie dało więc poszły nowe śruby- też nic nie pomogło. nawet przedmuchałem ostatnio ten otworek odpowietrzający i dupa- olej jak się pokazywał tak się pokazuje.

robert001 13-06-08 12:21

Cytat:

Napisał hors_e
nawet przedmuchałem ostatnio ten otworek odpowietrzający i dupa- olej jak się pokazywał tak się pokazuje

przez ten otworek mie ma prawa się wydostawać olej, wydostaje się tylko powietrze znajdujące się nad powierzchnią umieszczonej wewnątrz gumowej membrany, aby nie tworzyła się poduszka powietrzna...
jeśli temtędy leci olej tzn, że membrana jest dziurawa [palacz]

a swoją drogą ten zawór należy co jakiś czas przeczyścić, bo przecież gazy muszą którędyś odchodzić...zobacz jak wygląda separator oleju (jest połączony odmą wychodzącą od omawianego zaworu), jeśli jest w oleju to układ odpowietrzania jest niedroży [palacz]

u mnie mechanik źle złożył ten zawór (podkładkę plastikową dał na wierzch) i i po założeniu dekielka membrana była dociskana do zaworu na stałe - nie pracowała...

gRuHa 13-06-08 14:04

Cytat:

Napisał 1Adam85
Czy mogę z tym jeździć?

no Panie laweta i prosto na warsztat :!:
a tak poważnie to zrób sobie to przy okazji jakiejś grubszej naprawy (np. rozrząd) :)

1Adam85 13-06-08 15:26

Słuchajcie, mam już konkrety. Rozmawiałem telefonicznie z ASO Forda w Rybniku. Elementu (dekielka oraz membrany) nie można dokupić osobno. Trzeba zamówić całą pokrywę komory korbowej. Tu Was pewnie nie zaskoczę bo cena to 390zł.

A co myślicie żeby w takim wypadku zdjąć ten dekielek i posmarować silikonem na max. 280°C i jeździć dalej? Osobiście uważam, że naprawa wydaje się być zbyt kosztowna.

robert001 13-06-08 16:18

Cytat:

Napisał 1Adam85
Trzeba zamówić całą pokrywę komory korbowej

raczej pokrywę zaworów
Cytat:

Napisał 1Adam85
zdjąć ten dekielek i posmarować silikonem na max. 280°C

to nie jest kwestia nieszczelnego dekielka, rozbierz ten zawór to skumasz o co chodzi...

w skrócie:
przedmuchy ze skrzyni korbowej silnika trafiają poprzez separator oleju do zaworu odpowietrzania i dalej są zasysane z powrotem przez turbinę do kolektora ssącego...
dlatego zaklejanie nic nie da, bo ta membrana pod wpływem tych gazów unosi się do góry i je przepuszcza...
jak masz zamiar to kleić, to lepiej nic nie rób i jeździj..

1Adam85 13-06-08 17:10

Masz rację kolego...chyba nic z tym nie zrobię...ale wiecie co, zastanawia mnie jeszcze jedna myśl. Na tym dekielku jest mały otworek - a raczej dziurka i wygląda na zatkaną przez olej z zanieczyszczeniami...chciałbym ją w takim razie przeczyścić. Jak to zrobić...
Podważyć dekelek i już na zdjętym przeczyścić ten otworek np. szpilką?
Czy może lepiej pociągnąć czymś i przeczyścić? np. strzykawką?
Chodzi mi o to żeby nie stało się gorzej niż jest :>

robert001 13-06-08 17:15

ja u siebie ten dekielek zdjąłem, ale sam otworek można przeczyścić drutem, jak włożysz na głęb. ok 1 cm to nic się nie popsuje [palacz]
ale gdybyś się zdecydował na zdjęcie dekielka, to wyjmij również gumową membranę i dopiero pod spodem powinien być syf...

Maciejka 21-11-12 20:40

Odswiezam temat bo mam ten sam problem, tzn leci z pod dekielka w pokrywie zaworow, pytanie do ludzi ktorzy rozbierali, tzn zdejmowali ten dekielek z pokrywy 8-) czy lekko on wychodzi czy tez pokaleczy sie troche przy zdejmowaniu i czy po zamontowaniu bedzie odpowiednio szczelny ( moze ktos ma jakies zdjecia jak to w srodku wyglada, ten zawor w pokrywie, mozna by sprawdzic na jakies starej bezuzytecznej pokrywie niestety ja nie dysponuje takim zlomem ) bede czyscil separator wiec tym tez sie zajme ale nie chce czegos spie..........ic:lol: wiec moze wystarczy to jakos w srodku wymyc benzyna ekstrakcyjna. Z poczatku jak zaczalem sprawdzac to przepilem ta membrane w srodku igla przez ten maly otworek w tym dekielku;) teraz sie zastanawiam czy ten zawor odpowiednio pracuje 8-) najlepiej jak ktos ma jakies zdjecia wtedy to bardzo upraszcza forumowiczom prace i pozwala zaoszczedzic czasu i ewentualnych niespodzianek...

Falcon 21-11-12 20:48

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84314

Maciejka 21-11-12 23:54

Przeczytalem temat i mysle, ze wyplukanie zaworu benzyna pomoze, tylko czy przedziurawiona membrana spelnia swoja role?? dziurka po igle jest bardzo mala a membrana ma za zadanie zamykanie zaworu przy duzym obciazeniu o ile dobrze zrozumialem :) szkoda ze nie mam starej pokrywy zaraz bym to rozebral na czynniki pierwsze i porobil foty...

Figo 27-07-13 13:54

Cytat:

Napisał Maciejka (Post 796422)
Przeczytalem temat i mysle, ze wyplukanie zaworu benzyna pomoze, tylko czy przedziurawiona membrana spelnia swoja role?? dziurka po igle jest bardzo mala a membrana ma za zadanie zamykanie zaworu przy duzym obciazeniu o ile dobrze zrozumialem :) szkoda ze nie mam starej pokrywy zaraz bym to rozebral na czynniki pierwsze i porobil foty...

Odświeżam temat. Co konkretnie się wypłukuje benzyną i czy przyniosło pozytywny rezultat? Dodam, że u mnie także pojawia się olej wokół okrągłej pokrywki oraz wokół gumowej uszczelki śruby mocującej odmę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi