Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   spryskiwacz reflektorów - ksenon, problem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27761)

AI_TDCI 08-06-09 21:39

spryskiwacz reflektorów - ksenon, problem
 
Witam, w wielu tematach opisujecie jak założyć spryskiwacze reflektorów i czy warto. Ja mam oryginalne i mam z nimi problem.
Spryskiwacze świateł załączają się gdy światła są włączone i spryskują światła co któryś raz.
Problem polega na tym że dysze wysuwają się ale nie psikają na światła. Pompka prawdopodobnie działa (słychać) i płyn w zbiorniczku jest.
Czy wiecie co powoduje że dysze sie wysuwają? Czy jakaś elektryczna maszyna je wysuwa, czy ciśnienie?.
Gdzie mam szukać rozwiązania problemu?

kasprzak 08-06-09 21:42

Tam nie ma zadnej elektrycznej maszyny. Są na ciśnienie. Może zapchały się jakoś - chociaż wtedy nie wysuwałyby się tak. Wysuwają się równomiernie i nie psikają ?

moons 08-06-09 21:47

Jak rozumiem spryskiwacze tylko się wysuwają a nie pryskają płynem. Podnoszenie się spryskiwaczy powoduje ciśnienie płynu. Jeśli spryskiwacze wysuwają Ci się a nie pryskają płynem to pewnie masz zatkane dysze, sprawdź jakąś szpilką albo igłą.
Pozdrawiam

AI_TDCI 08-06-09 21:59

Jutro sprawdzę, tylko czy te dysze można jakoś wyjąć? czy po prostu pomajstrować iglą..?
Dysze są 4 i trochę dziwne że wszystkie się zapchały w jednym czasie..

suchy666 08-06-09 23:43

prawdopodobnie sprezyny sie nie rozprezaja do samego konca.stalo sie tak od zbyt rzadkiego uzywania.swoja drogą to dziala na tej zasadzie że dopiero jak cisnienie z pompy wypchnie dysze do samego konca to pryska plyn.

jak kupilem swoje uzywki to mialem podobnie.
proponuje Ci wysunac spryskiwacze mechanicznie(ręcznie:)) i zostawic na noc w garazu wysunięte (musisz dopasowac kawalek sztywnego drutu :) tak zeby spręzyna troche sie wyrobiła...

co do zatakania samych dysz to raczej niemozliwe ze wszystkie na raz...

same koncówki dysz da sie wyciągnac- musisz zdjac te oslonki plastikowe i zobaczysz po wysunieciu dysz ze tam jest takie miejsce zeby je delikatnie srubokretem podwazyc i wyciagnąc.

pozdrawiam

AI_TDCI 12-06-09 21:40

To chyba problem jest gdzieś indziej.
1. Weryfikacja sprężyny: wyciągnąłem dusze spryskiwacze i zablokowałem w pozycji wysuniętej - nadal płyn nie leci
2. Weryfikacja zapchanej dyszy. Po zdjęciu zewnętrznej osłonki można było dostać się do samych dysz. Są drożne, ponieważ przy dmuchaniu aż słychać było bulgotanie w zbiorniczku z płynem.

Czekam wiec na kolejne sugestie.

moons 12-06-09 22:10

Może pompka za słaba. Do spryskiwaczy lamp idzie inna pompka niż do zwykłych spryskiwaczy. Pompka musi dawać dużo większe ciśnienie. Może ktoś zamienił na taką zwykłą i ciśnienie masz za małe. Przepraszam za wyrażenie ale jeśli już dmuchałeś :mrgreen: od strony spryskiwaczy to spróbuj też dmuchnąć od strony pompki. Tu niestety musisz zdemontować koło i nadkole po stronie kierowcy i będziesz miał dostęp do zbiornika. Tam zdejmij przewód i dmuchnij pompką czy czymś z trochę większym ciśnieniem żeby wysunąć spryskiwacze. Odczytaj też numer z pompki.
Pozdrawiam

AI_TDCI 12-06-09 22:26

No dobra podmucham sobie i dam znać, co do podmianki pompy to motyw odpada.. po prostu działało i przestało, jutro zdejmę nadkole i sprawdzę resztę..

moons 12-06-09 22:44

Cytat:

Napisał AI_TDCI
po prostu działało i przestało

No to może oryginalna pompka przestała pompować tak jak trzeba, po prostu się popsuła ale w taki sposób że coś tam się w niej dzieje ale ciśnienia odpowiedniego nie daje.
Pozdrawiam

suchy666 12-06-09 23:06

niech Ci jakiś pomocnik z kabiny wcisnie sprykiwanie swiatel a ty pomoż im mechanicznie.
wyciągnij jedej sprykiwacz na maxa do samego konca.
jesli nie bedzie spryskiwal to znaczy że pomka sianla i [ass] bo ona jest nierozbieralna...

rób to na włącznym silniku żeby miała wystarczające napięcie...

nowa pompka w ASO bedzie Cie kosztowac min 400 zł na rynku wtornym niestety tego typu częsci praktycznie nie ma.

pozdrawiam i napisz co siadło..

kasprzak 13-06-09 02:47

bez problemu podejdzie po malych przerobkach i uszczelnieniu pompka od VW za 100zł do wyrwania na allegro np. taka http://www.allegro.pl/item657588668_...via_xenon.html

AI_TDCI 18-06-09 12:30

Częściowo zweryfikowałem problem,
Od pompki spryskiwacza do samych dysz mamy jeszcze trójnik.
Po rozłączeniu przewodu pompka - trójnik okazuje się że pompka pompuje wodę.
Niestety albo ciśnienie jest za słabe (ale dlaczego wysuwają sie dysze)
albo dalej coś jest zapchane. Jak zdemontuje same dysze to cos wiecej napiszę.

Pytanie do was, chyba ze macie inne sugestie..

suchy666 18-06-09 14:27

moim zdaniem pompka padla bo zatkanie obu dysz jednoczasowo? :shock:
za słabe ciśnienie

AI_TDCI 24-10-09 14:28

Na forum poczytalem ze moze tez byc problem gdy za bardzo pieni sie plyn. Mysle ze jeszcze troche czasu uplynie zanim dostane sie do pompki. zimno teraz i nie mam dostepu do kanału.. ale przyjdze iedys to zrobie i dam wam znać.

oli 23-03-12 09:46

Mimo że temat ma już prawie 3 lata to może ktoś grzebał ostatnio przy spryskiwaczach. Chodzi o to że zaczęły cieknąć. Zastanawiam się czy spryskiwacz można rozebrać na części i uszczelnić?

janekfocus 23-03-12 17:42

Cytat:

Napisał oli (Post 698535)
Mimo że temat ma już prawie 3 lata to może ktoś grzebał ostatnio przy spryskiwaczach. Chodzi o to że zaczęły cieknąć. Zastanawiam się czy spryskiwacz można rozebrać na części i uszczelnić?

Tobie chodzi o spryskiwacz szyby czy reflektorów ?
Bo jak szyby to już jest temat :p

oli 27-03-12 08:15

Chodzi mi (tak jak w temacie) o spryskiwacz reflektorów o taki jak w tym sklepie:
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Sprys...4802-FORD/2537
patrząc od prawej jest na nim taki pierścień i spod niego mi cieknie i zastanawiam się czy ktoś to rozbierał/uszczelniał. Gdzieś chyba wyczytałem że to element nienaprawialny :( a nie chciałbym wydawać 2x196zł za nówki.

david_z 18-04-14 12:41

U mnie pojawił się podobny problem. Spryskiwacz powinien lać wodą dopiero jak się całkowicie wysunie, a u mnie płyn leci od razu małym strumieniem. Płyn cały czas delikatnie kapie. Rozbierał to ktoś albo wie czy da się naprawić ???

Masterjam 06-06-14 15:21

Dołączę do tematu dyszę można odłączyć od całego spryskiwacza, czy to w tym miejscu zaznaczonym na zdjęciu coś trzeba odgiąć i czy te miejsce służy tez do regulacji wysokości bo wygląda to jakby można było
http://i.imgur.com/VSZuM8Z.jpg

czarny-daffy 06-06-14 22:38

słuzyy do regulacji, mialem takie przez rok i powiem ze sie dobrze sprawdzaja i polecam te zaslepki

david_z 09-09-14 19:41

cieknący spryskiwacz reflektora - xenon
 
Witam.

W moim aucie pojawił się ostatnio problem z cieknącym spryskiwaczem światła (oczywiście oryginał). Tymczasowo poradziłem sobie z problemem zatykając dysze.

Czy ktoś próbował rozebrać spryskiwacz? Da się to naprawić?
Z tego co patrzyłem to jest on zgrzany w całości więc trzeba by rozciąć obudowę.

Cena nowego trochę powala - 250PLN, a używkę najtaniej udało mi się znaleźć za 150PLN.

K!S!3L 10-09-14 16:40

Mam zdjęcia rozebranego, wieczorem Ci podeśle tylko podaj maila. Sam kupiłem komplet używek tylko jeden ciekł i naprawiłem.

david_z 10-09-14 23:32

Super :) Mail poszedł na PW, ale może napisz w temacie jak rozebrałeś i co zrobiłeś żeby nie ciekł, bo na necie nigdzie nie mogłem znaleźć tych informacji.

K!S!3L 11-09-14 20:23

Przez weekend postaram się coś więcej napisać i może manual zrobić.

murer 01-10-14 21:00

Ja znalazłem na Allegro zamiennik za 70zl
Funkel nówka.
Ale mam problem bo złodziej prawdopodobnie gdy mu sie moja dysza spodobała wyłamał zaczep który blokuje zaznaczone na czerwono miejsce na zdjęciu wyżej.
Nie wiem jak sie nazywa ta cześć do ktorej montuje sie dysze spryskiwacza ale czy wiecie czy jest w ogóle to wymienialne ?
A problem wysuwania dysz załatwiłem płynem WD40 który wlałem zamiast płynu do spryskiwaczy. Pozniej musiałem wypsikac zbiornik z sama woda z denaturatem aby przestało szyby mazać lecz bylo warto ;)))

marcin115 14-02-15 17:19

Wracam do tematu z przed kilku lat. Czy ktoś uporał się ze spryskiwaczami lamp które sie wysuwają ale nie podają płynu ?

Dzisiaj walczyłem ze spryskiwaczami w focusie mk1 wymieniłem cały spryskiwacz na nowy cena 265 pln i wymiana nic nie pomogła. Gdy rozłączyłem spryskiwacze od trójnika i podłączyłem bezposrednio wszytskie spryskiwacze normalnie działały
nawet ten co uznałem za uszkodzony. Gdy poskałdałem wszystko jak należy to spryskiwacze sie wysuwały ale nie podawały płynu. Dodam że przed wymianą działał 1 spryskiwacz normalnie a drugi wogóle się nie wysuwał. A po wymianie
oba sie wysuwają ale żaden nie podaje płynu. Dysze są ok.

Senzo 16-02-15 14:11

Może być źle podpieta pompka spryskiwaczy.

Robot 16-06-16 17:44

Odkopię trochę temat i dodam kilka informacji od siebie ;-)

Od jakiegoś czasu miałem problem z cieknącym spryskiwaczem reflektora. Początkowo myślałem że sama pompka się już rozszczelniła i to ona jest winowajcą.

Zdjęcia pompki:
http://i.imgur.com/P20kjGt.jpg http://i.imgur.com/aaTnGRU.jpg

http://i.imgur.com/imAAjxO.jpg
Na czerwono zaznaczony obszar, który zawsze był mokry. Czerwona linia to droga którędy płyn spływał. (dopiero po wszystkim do tego doszedłem :-P) Zieloną strzałką zaznaczony otwór odpowietrzający (najpierw myslałem że to przez niego wycieka płyn). Założyłem w pierwszej kolejności na ten czerwony obszar uszczelkę i obejmę, ale problem dalej występował. Obejma i uszczelka zostały więc zdemontowane, bo przyczyna wycieku była gdzie indziej. Na szczęście rozwiązanie okazało się dużo prostsze.

Przyczyną całego zamieszania okazały się zużyte o-ringi na dyszach. Dobrałem najbliżej pasujące, założyłem na dyszę, przeszlifowałem delikatnie krawędzie uszczelki papierem wodnym i na spray sylikonowy oraz wodę z mydłem, wcisnąłem do pompki. Efekt? Suchutko! :-D Profilaktycznie zmieniłem także o-ringa przy drugiej dyszy.

O-ring zaznaczony na czerwono. Koszt jednego to około 0,50 zł ;-) Ja mam najzwyklejsze czarne, o odpowiedniej średnicy.
http://i.imgur.com/SD38JCH.jpg

Pozycja (głębokość osadzenia) dyszy jest regulowana! Najlepiej wiec sprawdzić przed demontażem, na którym ząbku jest osadzona. W przeciwnym wypadku plastikowe nakładki będą albo za luźne, albo zbyt mocno będą się opierały na zderzaku.

Praktyczna uwaga: Demontując dyszę i wychylając pompkę uważajcie na płyn do spryskiwaczy. Sprężyna powrotna w pompce po zdemontowaniu dyszy, cofnie ruchomy element pompki chowając go w zderzaku i wytryskując jednocześnie płyn z węża/odpowietrzenia. Montaż i demontaż dyszy, warto też robić w 2 osoby. Dużo łatwiej i szybciej wszystko wtedy ogarnąć. Większa jest również pewność że nic nie zniszczymy.

Dorian87 18-06-16 00:01

to wina silniczka od spryskiwacza pompa daje za male cisnienie ktore tylko starczy na wysuniecie dysz ale nie psiknie . silniczek do wymiany


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi