Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] FF1 Wymiana zawieszenia wycena (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56554)

Źrałka 03-04-12 17:57

FF1 Wymiana zawieszenia wycena
 
Witam
Dzisiaj byłem na stacji diagnostycznej bo coś zaczęło mi strasznie stukać i szumić z tyłu okazało sie ze jest do wymiany
Przód :
sworzeń zwrotnicy prawej
łącznik drążka stabilizatora prawy przód
Tył:
tuleje wszystkich wachaczy (10szt)
łożyska

jakiej firmy polecacie i ile mniej wiecej zapłace za wszystko??

kempus 03-04-12 18:04

Przygotuj się na cięcie wahaczy z tyłu (na 95%). Na Twoim miejscu kupiłbym na tył:

- zestaw wahaczy Meyle 849zł
- łożyska SKF lub Meyle, w granicach około 65zł szt. za Meyle

Przód:
- łączniki wymień obydwa, nie jeden. Kupiłbym TRW za ok. 125-130zł para.
- co do sworznia zwrotnicy to nie wiem :-)

Dolicz do tego robociznę oraz ustawienie geometrii i wyjdzie w granicach 1500zł za całość.

K@mix 03-04-12 19:04

YYY Cięcie wahaczy?? Dlaczego?

MATRIX60MW 03-04-12 19:29

łożysko skf są po 115pln/szt.Co do łączników to ja kupiłem chyba 16,5zł za sztukę i jeżdżę 1,5 roku,Wymieniałbym tylko ten co stuka,bo to jest element który się wymienia co jakiś czas,jest łatwo dostępny,można wymienić samemu i po co wymieniać parami skoro drugi nie stuka

Gonzolos 03-04-12 19:38

Cytat:

Napisał K@mix (Post 703880)
YYY Cięcie wahaczy?? Dlaczego?

Bo śruby są tak zapieczone, że nie ejsteś wstanie ich odkręcić, a w dodatku jak ukręcisz łeb to i tak musisz ciąć nakrętkę, bo jej nie wybijesz (jest przyspawana do wahacza). Ja się zemknąłem za tylni zawias w kwocie ok. 380zł. Kupowałem całe elementy w sensie wahacz tylni poprzeczny przedni i wahacze pod sprężyny, "banany" zostawiłem i auto żyje ;)

Teraz mam też do wymiany lewy łącznik bo już skrzypi, rok temu był zakładany. Kupiłem TRW. Prawy jest okej o nie wymieniam.

---------- Post dodany o 19:38 ---------- Poprzedni post był z 19:36 ----------

za łącznik TRW dałem 65zł

K@mix 03-04-12 19:43

No to odcinasz tylko nakrętki a nie zaraz tniesz całe wahacze ... Jacy wy drastyczni dla tych focusów... Ja mam fokę która wyjechała z salonu w 2000r i jak rozkręcałem tylni zawias to wszystko ładnie puszczało :)

Radek89 03-04-12 20:04

To się ciesz. Z reguły jest tak jak kolega pisał :

Odkręcasz śrubę która się zrywa , a dodatkowo nie jesteś w stanie jej wybić z tulejki. Trzeba ciąć. Więc jedna urwana śruba automatycznie powoduje konieczność wycięcia elementu i wymiany zarówno śrub jak i tulejek. Smutne ale prawdziwe.

Dlatego nie dziwcie się jeśli mechanicy sporo za to zaśpiewają .... trzeba się ładnie napieR#$%^& żeby to zrobić i masę nerwów to kosztuje.

siw-y 03-04-12 20:24

zgadzam się, ja kupowałem komplet meyle, wszystko trzeba było ciąć bo nie dało rady wykręcić.

korek007 05-04-12 12:35

Cytat:

Napisał Źrałka (Post 703854)
...sworzeń zwrotnicy prawej
Tył:
tuleje wszystkich wachaczy (10szt)
jakiej firmy polecacie...

Witam
Sworznie wahaczy - cztery lata temu miałem wymieniane na Moog i jeszcze żyją, więc mogę polecić.
Z tyłu to jest 14 tulei. Ja wymieniałem tak:
cukierki - oryginały
banany i kości - Lemforder (140 zł + 110 zł x 2), wahacze nośne - Meyle (219 zł x 2).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi