Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI] Świszczy powietrze - jakby od anteny .... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24463)

XymoX 19-11-08 21:41

[FFI] Świszczy powietrze - jakby od anteny ....
 
Na początku nadmienię, że nie jestem odosobniony w tym problemie :?
Otóż przy prędkościach powyżej 90km/h z okolic lampki oświetlenia wnętrza (choć nie dam głowy ale tak mi się wydaje) zaczyna dobiegać drażniący szum powietrza. Nie wiem czy to nie przypadkiem od anteny. Mam kolegę u którego w firmie flotowymi autami są właśnie FFI i twierdzi, ze w większości z nich którymi jeździł taki szum dobiegał z okolic lampki. Czy ktoś z Was przerabiał ten temat ? Może okolice lampki to zła lokalizacja ale jednak mam wrażenie, że to gdzieś tam .....

lobuzek 20-11-08 09:49

Czasem stopka anteny nieco się odkształca i powstaje delikatna szczelina pomiędzy nią a dachem i stąd to się bierze. Spróbuj na początek zakleić (np. taśmą) miejsce łączenia anteny z dachem, jeśli przestanie to faktycznie problem znaleziony. W celu uszczelnienia możesz użyć bezbarwnego uszczelniacza dekarskiego, odkręcasz stopke anteny i trochę go pod nią nakładasz, dodatkowo zabezpieczasz się przed przeciekami wody przez stopkę, które też się zdarzały. Również może szumieć uszczelka szyby, być może trochę się odkleiła. Chociaz u mnie szumi lewe lusterko, jesteś pewien co do lokalizacji szumu? Dośc ciężko to w samochodzie namierzyć.

XymoX 20-11-08 09:58

Cytat:

Napisał lobuzek
jesteś pewien co do lokalizacji szumu? Dośc ciężko to w samochodzie namierzyć.

No właśnie na 100% nie dam głowy. Też przyszło mi do głowy lusterko ale zrobię tak jak mówisz - zalepię zwykłym kawałkiem taśmy czy plastelinki i zobaczę czy coś to dało. Z kolei gdyby była tam nieszczelność to w okilicy lampki zbierałaby się jakaś woda

A jeszcze zapytam - po wyjęciu lampki oświetlenia wnętrza jest tam jakaś taka płaska, szeroka, złota taśma przykrecona na wkręt - co to za ustrojstwo ?

ppgor 20-11-08 10:17

to co mówi lobuzek, sie zgadza, lekkie świsty dochodzą od lewego lusterka

Cytat:

Napisał XymoX
po wyjęciu lampki oświetlenia wnętrza jest tam jakaś taka płaska, szeroka, złota taśma przykrecona na wkręt - co to za ustrojstwo ?

u mnie na wkręt to przykręcony jest kabel antenowy, a tasmy nie mam pod lampką :|

sylwek135 20-11-08 12:07

ciekawe,u mnie świszczenie wygląda tak jakby uszczelka od drzwi dobrze nie przylegała ,hmmm mówicie okolice lusterka muszę sie temu przyjrzeć [screwy]

keicam 20-11-08 13:11

hmm... u mnie szumi cos od strony pasazera i jest to taki dziek jakby szyba nie byla do konca zamknieta :?

kleofas 20-11-08 15:49

ma to samo - z prawej strony jakby szyba nie zamknięta była
pojawiło się po wizycie u lakiernika
diagnoza Zbycha - uszczelka drzwi uszkodzona (drzwi polakierowane i suszone prawdopodobnie były na aucie i uszczelka się odkształciła)
jak ktoś wie gdzie kupić dobrą uszczelkę i w miarę tanio, to niech daje znać

woojo 20-11-08 21:53

ha...mam ten sam problem, czyli coś w stylu "śśśświssssstu". od jakiegoś czasu z prawej strony (anglik) mojej foczki dobiega taki dźwięk. na początku nie zwracałem na to uwagi, gdyż przy włączonej muzyce nie było okazji. ten "śśśświssst" nasilał się i nie wiedziałem co to może być. pojechałem do znajomego mechanika, który przejechał się moją foczką i stwierdził, że to...pompa wodna. jeszcze trochę pojeździłem i 2 tygodnie temu pompa została wymieniona.

jednak "śśśświsssst" pozostał tzn na pewno mniejszy niż przed wymianą pompy (czyli coś jednak było z nią nie tak). i teraz po przeczytaniu postów powyżej, to na bank jestem pewny, że to z lusterka. na moje szczęście, a właściwie nieszczęście, jutro będę wymieniał całe prawe lusterko zewnętrzne, które po przygodach (m.in. kopniak od jakiegoś debila) w końcu podczas składania/rozkładania połamało się.

zobaczymy czy po wymianie nadal będzie ten dźwięk.

moons 20-11-08 22:30

Cytat:

Napisał XymoX
A jeszcze zapytam - po wyjęciu lampki oświetlenia wnętrza jest tam jakaś taka płaska, szeroka, złota taśma przykrecona na wkręt - co to za ustrojstwo ?

Jest to masa podgrzewanej przedniej szyby
Pozdrawiam

lobuzek 20-11-08 23:24

Cytat:

Napisał XymoX
Cytat:

Napisał lobuzek
jesteś pewien co do lokalizacji szumu? Dośc ciężko to w samochodzie namierzyć.

No właśnie na 100% nie dam głowy. Też przyszło mi do głowy lusterko ale zrobię tak jak mówisz - zalepię zwykłym kawałkiem taśmy czy plastelinki i zobaczę czy coś to dało. Z kolei gdyby była tam nieszczelność to w okilicy lampki zbierałaby się jakaś woda

A jeszcze zapytam - po wyjęciu lampki oświetlenia wnętrza jest tam jakaś taka płaska, szeroka, złota taśma przykrecona na wkręt - co to za ustrojstwo ?

Najczęściej szumi właśnie przy lusterkach, u mnie szum zniknął jak na próbe zakleiłem taśmą malarską łączenie lusterka z karoserią, ale przecież tak nie będę jeździł, muszę coś normalnego z tym zrobić. A co do przeciekania pod lampką, to nie zawsze małe odkształcenie równa się przeciekowi. Powierzchnia stopki lusterka jest dośc duża, więc nie w każdym przypadku jest przeciek. U mnie tak było, bo powierzchnia uszczelniająca stopki pozostawia wiele do życzenia, ale jak pisałem, uszczelniacz dekarski rozwiązał problem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi