Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   stozkowy filtr do TDDi 1.8 - warto ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=10687)

Smithpl 28-05-06 14:03

stozkowy filtr do TDDi 1.8 - warto ?
 
No wlasnie ,

Mam pytanko , czy warto (technicznie a nie tylko dla bajeru )
montowac stozkowy filtr powietrza do TDI 1.8 ?

Daje to cos tak naprawde ?

a jak tak to ktore polecacie ??

jak zawsze najwazniejszy jest stosunek wartosci do ceny [bigok]

i latwosc montazu [metal]

NeroN 28-05-06 14:09

Czy w diesli warto, to nie wiem...

Natomiast jeśli chodzi o firmy to: Kingdragon, K&N, PiperCross - kolejość przypadkowa [chytry]

cisza 28-05-06 14:11

Smithpl, spytaj Picia78 - on ma założony ... IMHO to nic nie daje :P w dieslu znaczy sie ...

dtox 28-05-06 16:40

nie polecam tego rozwiazania...po dluzszym czasie gladzie cylindrow beda wygladac jak plyta vinylowa...
po drugie trzeba zrobic dobry nawiew zimnego powietrza zeby stozek nie ciagnal goracego z komory silnika...

wg mnie w cywilnym aucie to sie mija z celem...tak samo jak sportowe wkladki...

NeroN 28-05-06 18:19

Fajnie robi bruuu.... [hehe] [tuning]
A jak sie dobrze nauczysz zmieniać biegi (czyt. efektownie) to jak sapanie zaworu upustowego [los] ) ale faktycznie... Jak ktoś jeździ na obrotach poniżej ok. 4rpm (w benzynie) to mija sie to z celem... A wręcz zamula zdeka na wolnych obrotach. ie mam pojęcia natomaist jak to jest w dieslach :|

caRRot 29-05-06 14:02

Jakos sobie nie wyobrażam tego fajne brzmienia razem z turbina [boshe] A dla takiego motorka z doładowaniem który i tak na nadmiarze powietrza pracuje to chiba nic nie da

szydło 29-05-06 20:13

Na streetracing.pl mówią, że do diesli, nawet sportowa wkładka filtra powietrza to nie jest najlepsze wyjście, bo zasysa zbyt dużo śmiecia do silnika. Ale jakbyś się uparł na stożek, to należy zadbać o odpowiednie doprowadzenie powietrza, oraz separację od źródeł ciepła, co pod maską FFI nie jest zadaniem najłatwiejszym, gdyż panuje tam niemiłosierny ścisk. Ja polecam raczej częstszą niż przewidywana przez Forda zmianę wkładki filtra :)

Smithpl 29-05-06 23:31

Luz, to sobie odpuszcxam :-)

No to powiedzcie co ja mam sobie w niej ulepszyc ?? :mrgreen:

Bo jak narazie to wszystkie pomysly szlag trafil :-)

Nie powiem, moje tddi zapieprza niezle, wkrotce chip, ale cos bym zrobil :-)
a lifting tylko zewnetrzny mnie nie kreci :?

szydło 30-05-06 00:12

W dieslu moc znajdziesz przede wszystkim przez modyfikację programu, i za nieduże pieniądze to chyba tylko tak. Można też sobie jakieś miłe amortyzatory założyć np. Bilsteiny B6 albo Koni Sport, opuścić samochód o 30-40 mm. Możesz zmodyfikować układ hamulcowy (tarcze, klocki, przewody). Możesz też wywalić ze środka wszystkie niepotrzebne rzeczy jak chcesz żeby był zwinnejszy. No i robić nieograniczone manipulacje na polu stylizacji :)

Jak chcesz bardziej zwiększyć moc silnika (oprócz wirusa), to możesz udać się do jakiegoś profesjonalnego tunera, który się specjalizuje w dieslach. Wstawią Ci intercooler od np. IVECO, zrobią Ci profesjonalnie dolot,cały układ wydechowy na zamówienie. Jednak zapłacisz jak za zboże.

Podsumowując, za relatywnie małe pieniądze i we własnym zakresie w dieslu nie zrobisz cudów z mocą. A w szczególności dotyczy to fordowskiego TDDi czy TDCi, który oparty jest, niestety, na dość starej konstrukcji i niepopularny jeśli chodzi o modyfikacje (w przeciwieństwie do dieslowskich silników VolkswagenAG, do których jest masa "performance'owych" części).

Ale jak szukasz mocy, a kochasz FFI, to rozejrzyj się raczej za 2.0 136KM, ST 170 albo RS'em :mrgreen:

P.S.: A ja i tak kocham swojego TDCi 100 KM [metal], i aktualnie zbieram na CHIP :D

Pozdrawiam.

dtox 30-05-06 17:21

swiete slowa Szydlo :D

SZCZooR 01-06-06 20:02

a ja polecam filtry gabkowe PipeX... sa to filtry stozkowe ktore maja dobra przepustowosc i oczyszczaja dobrze(napewno lepiej niz zwykly stozek). Oczywiscie trzeba caly dolot zmodyfikowac bo sam filtr to niepotrzebna strata pieniedzy. Hm... mowicie koledzy ze stozki szkodza TDCi?? pierwsze slysze. moze mi ktos wiecej informacji podac??

szydło 02-06-06 11:53

Cytat:

Napisał SZCZooR
a ja polecam filtry gabkowe PipeX... sa to filtry stozkowe ktore maja dobra przepustowosc i oczyszczaja dobrze(napewno lepiej niz zwykly stozek). Oczywiscie trzeba caly dolot zmodyfikowac bo sam filtr to niepotrzebna strata pieniedzy. Hm... mowicie koledzy ze stozki szkodza TDCi?? pierwsze slysze. moze mi ktos wiecej informacji podac??

PiperX to rzeczywiście świetne stożki, lecz nie zmienia to faktu, że stożek, czy chociażby sportowy wkład, szkodzi turbinie, patrz -> forum streetracing.pl o stożkach w dieslu

Jak nie chce Ci się czytać, to chodzi o to, że turbina zasysa oliwkę do nawilżania gąbek + wszelkiej maści drobny syf z dolotu (którego sportowe wkładki nie wyłapią) i w środku robi ci się pasta śmieciowa na bazie oliwy, która ma wyjątkowo dobre właściwości cierne :cry:

możesz też poczytać wszystkie znalezione tematy po wyszukiwaniu "stożek" w części forum TDI -> ło tu!

Pozdrawiam, Szydło :)

NeroN 02-06-06 12:19

PiperX to seria filtrów PiperCrossa (zresztą PiperX, a PiperCross to to samo, tylko inaczej zapisane [chytry] )

szydło 02-06-06 16:22

Cytat:

Napisał NeroN
PiperX to seria filtrów PiperCrossa (zresztą PiperX, a PiperCross to to samo, tylko inaczej zapisane [chytry] )

A czy ja twierdzę coś innego? PiperX poprostu szybciej się pisze :mrgreen:

NeroN 02-06-06 17:27

Tak tylko pisze...
Człowiek się oczytał to się chwali [hehe] [palacz]

Picia78 03-06-06 07:46

Cytat:

Napisał cisza
spytaj Picia78 - on ma założony ... IMHO to nic nie daje :P w dieslu znaczy sie ...

Daje daje wiem bo mam lepiej się zbiera z dołu K&N polecam majął zestawy :wink:

dtox 03-06-06 11:27

Cytat:

Napisał Picia78
Daje daje wiem bo mam lepiej się zbiera z dołu


a jak to zmierzyles? dupohamownia?

szydło 03-06-06 11:34

Cytat:

Napisał NeroN
Tak tylko pisze...
Człowiek się oczytał to się chwali [hehe] [palacz]

No w końcu po to są fora, nie [hehe] :)

SZCZooR 03-06-06 13:14

no tak. Według tego co tam jest napisane to rzeczywiscie. to nie dobrze w takim razie bo ja od roku jezdze na stozkach. :roll: turbinka jeszcze zyje. a i tak planuje wymiane na wieksza troszke 8) :mrgreen:
hm... to jest firma PiperX czy PipeX???
A jak Twoj samochod Picia sie zachowuje?? zauwazyles jakies skutki uboczne?? bo ze sa plusy zakladania stozka to wiem ale ja nie zaobserwowalem jeszcze nic niepokojacego pod maska

Picia78 04-06-06 09:00

Cytat:

Napisał dtox
a jak to zmierzyles? dupohamownia?

Wiesz co [plask] szkoda odpisywać
Cytat:

Napisał SZCZooR
A jak Twoj samochod Picia sie zachowuje??

Słuchaj jeżdzi zaje fajnie nic się nie dzieje turbinka wporzo przyspiesza jak benzynka może i lepiej :wink:

szydło 04-06-06 14:21

Cytat:

Napisał SZCZooR
hm... to jest firma PiperX czy PipeX???

Pipercross (bliźniacza firma skądinąd znanej Pipercams) w skrócie piszemy PiperX, jako, że "X" to krzyżyk, czyli z angielska "cross" :wink:

SZCZooR 04-06-06 15:40

no ja tam uwazam ze te fordowskie TDCi i tak maja dobre parametry... audi A4 2.4td ostatnio wysiadla przy moim focusiku. a jechał nim taki sam dzieciak jak ja (dla nie wtajemniczonym mam 20 latek). gdzies niedługo bede sie brał na powaznie za samochod.. chce dokładki podoczepiac, szybki ciemne, a w srodku chce jakas pseudo skóre i drewno(tez pseudo). no i oczywista AUDIO :mrgreen: ...

KyLuU 23-03-10 18:53

A co powiecie o sportowym filtrze Powietrza np simoty znalazłem taki za 95 zł i z tego co pisza jest jak najbardziej do disla i dasje od 10- 15 KM ale czy to jest prawda i czy wartow to inwestowac i to w dislu mam 1,8 TDDI 90KM

Kubuch 23-03-10 19:07

Cytat:

Napisał KyLuU (Post 427837)
daje od 10- 15 KM

lol, jeszcze magnetyzer +10KM, modyfikator plus +10KM i nie trzeba będzie chipa [rotfl2]

MisiekT 23-03-10 19:14

KyLuU - na Allegro samochodu nie stuningujesz, nawet opisow aukcji czytac nie warto :)

KyLuU 23-03-10 21:14

dlatego pisze ze niezabardzo mi się w to wierzyć che ze tyle to daje ale cos podobno daje ale czy to az tak odczuwalne a jezeli mowa o chipie to tez sie zastanawiam czy by sobie takiego niesprawic lub zawirusowac jak juz cos :P poprawka ten sportowy filtr powietrza daje takie cos oto opis " zwieksza moc i moment obrotowy silnika do 5%"

MisiekT 23-03-10 22:54

NIC ci nie da stozek... zrob program i po sprawie

AdamJ 07-04-10 23:04

http://www.focusklubpolska.pl/dto_ga...ehicle_id=1244

Ja zakupiłem wkładkę SIMOTA Do mojego 1.8 tddi trudno powiedzieć czy jest różnica jakaś bo założyłem w zimie :D

piotr-ek 07-04-10 23:18

Cytat:

Napisał AdamJ (Post 432979)
http://www.focusklubpolska.pl/dto_ga...ehicle_id=1244

Ja zakupiłem wkładkę SIMOTA Do mojego 1.8 tddi trudno powiedzieć czy jest różnica jakaś bo założyłem w zimie

ty stary co ci się stało z kierownicą i lotka na klapie?? chlapacze na przodzie też fajne

Fabinho 08-04-10 09:39

Cytat:

Napisał piotr-ek (Post 432986)
ty stary co ci się stało z kierownicą i lotka na klapie?? chlapacze na przodzie też fajne

[rotfl] spolier w sam raz na zime - tak jakoś choinkowo wygląda [screwy]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi