Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.6B Średnica katalizatora i wymiary katalizatora. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=50256)

WLBN 09-06-11 20:48

1.6B Średnica katalizatora i wymiary katalizatora.
 
Witam! Mam następujący problem- padnięty katalizator w Focusie I 1.6 z normą Euro3, czyli 2 sondy lambda. Zamierzam w najbliższym czasie zakupić na allegro jakiś tani uniwersalny katalizator ową normę spełniający, ale mam problem z doborem. Otóż z racji braku kanału i suwmiarki nie jestem w stanie zmierzyć średnicy wydechu na wysokości katalizatora i długości samego katalizatora. Końcówkę zmierzyłem bez linijki i kanału (wyszło 50 mm), ale nie wiem, czy cały wydech ma taką samą średnicę? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Eko 09-06-11 21:36

''średnica'' po zwenątrz 48mm
Niestety z długością, nie pomogę - brak oryginalnego, brak w ogóle:)

WLBN 09-06-11 21:39

Rozumiem zatem, że cały wydech jest jednakowo szeroki/gruby i z opcji 45 mm lub 50 mm wybrać 50. Co do długości to nie powinno być większych kłopotów- jakoś się przytnie lub dospawa. EKO- a jak Ci hula Foka z normą Euro 3 bez kata? Bo też bym go chętnie sprzedał, ale te metody oszukiwania drugiej sondy raczej mnie nie przekonują.

Eko 09-06-11 21:59

Wal 50mm

Więc tak.
Po wywaleniu kata minęło już ponad 350 km. Checka ani widu ani słychu - widocznie mam szczęśliwie popsutą sonde:)
Rozumiem Twój brak przekonania do patentów z oszukaniem 2 lambdy. W zimę przerabiałem to samo wstawiłem kompletny wydech który był w fokim od nowości lecz troszkę przerobiony przez 1 właściciela - strumienica, końcowy ultera. Powróciłem do kata z powodu checków, jednak w tym tygodniu szczęśliwie się go pozbyłem. Szczęśliwie, bo okazał się to być egzemplarz z silnika 1.4 - większe spalanie, brak mocy...
Dobra to do rzeczy
pozytywy:
- lepsza reakcja na gaz niż wcześniej
- mniejsze spalanie (jeszcze nie wyliczyłem, bo na razie się upalam dzwiękiem i przywróceniem mocy ;) )
- silnik się mniej grzeje,
- wyraźnie sprawniej ruszam z załączoną klimą
ps. Nie wali jajem! na Pb
a na LPG w zasadzie nic nie czuć z rury

Minusy:
- kłopocik z przeglądem


Reasumując, ja widzę więcej plusów. A gdy tylko check się zapali sonda wędruje w kolanku. ( no tylko się do niego przybiorę) Ale póki co to powinien już 2x się zapalić więc myślę, że będzie spokój

WLBN 10-06-11 10:55

Mnie check wywala co około 650 km.

Eko 10-06-11 11:09

Z tym, że masz kata. U mnie go brak, w jego miejscu siedzi rura 2'' :) Wcześniej też przy jeździe bez kata wywalało błąd po ok 150 -170km

WLBN 12-06-11 19:42

Nie wiem do końca, co z tym katalizatorem u mnie. Jak kupiłem auto, to check engine świecił co 150-200 km, potem co 500, potem co 650, teraz mam 800 i wszystko ok. Możliwe, że katalizator był zapchany i chyba go przedmuchałem, bo check odpuścił odkąd pogoniłem autko na autostradzie. Po ostatnim resecie prawie nie jeździłem po mieście, natomiast autostrada i ekspresówka się trafiły.

Eko 13-06-11 09:52

No to widzisz. Widocznie już sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Na Twoim miejscu nie wywalałbymm go, no może tylko wyciął i sprawdził pod światło jak tam przelot...:)

WLBN 13-06-11 11:35

Całkiem dobrze z nim też nie jest- coś się w środku tłucze. Na razie będę obserwował. Raz na 1000 km mogę check resetować.

witek001 17-06-11 17:58

Podczepię się pod temat.Mam uwalony kat i przyszedł czas na jego wymianę.W warsztacie zaśpiewali mi 1000 zł bo to EURO3. Ale na allegro znalazłem kata za 400zł. I tutaj pytanie do Was - czy ktoś stosował w swoich fokach z dwoma sondami katalizator dedykowany BOSAL 099-275 (.Jak to się sprawuje czy po zainstalowaniu nie ma problemu z kontrolką? Wszelkie opinie mile widziane.

drake 17-06-11 20:24

Kolego walnij se rure i emulacje sondy. Będzie dmuchało i zdrowe pierdy leciały :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi