Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Montaż poduszek!! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=39668)

lysy-rob 25-05-10 19:20

Montaż poduszek!!
 
witam,pisałem kiedys na forum jak kupiłem foczke świadomie z kradzionymi poduchami! Teraz się zdecydowałem je zamontować bo dużo staniały.Po odłączeniu aku zamontowałem jedną potem druga od pasażera,podłaczyłem akumulator i niby wszysko oki..z wyjatkiem tego że się pali kontrolka airbagu zresztą wcale nie zgasła po zamontowaniu poduch.Czy kasuje się jakoś?dodam że aku był odłączony dośc długo.Czy powinno zgasnać czy moż coś żle podłaczyłem,myśle że gdyby jedna poducha była coś nie tak to by kontrolka mrógała a tu świeci jak wtedy gdy ich nie było!!

moons 25-05-10 19:46

Czy poduszki były ukradzione czy wystrzelone? Bo raczej podejrzewam to drugie i wtedy jeszcze kilka elementów masz do wymiany. Tak to tylko można sobie wróżyć, podpięcie pod kompa prawdę Ci powie gdzie jest błąd.
Pozdrawiam

lysy-rob 25-05-10 19:59

na 100% skradzione

---------- Post dodany o 19:59 ---------- Poprzedni post był z 19:53 ----------

Czyli rozumiem że po montażu nie wystrzelonych tylko kradzionych poduch kontrolka powinna zgasnać?

moons 25-05-10 20:35

Dla wszystkiego możesz jeszcze raz już przy podłączonych poduszkach odłączyć aku na kilka minut, a co do kontrolki to wydaje mi się że jeśli wszystko inne jest sprawne i poduszki są odpowiednie do Twojego modelu to kontrolka powinna zniknąć.
Pozdrawiam

lysy-rob 25-05-10 21:04

Jutro spróbuje ponownie.
Pozdrawiam

---------- Post dodany o 21:04 ---------- Poprzedni post był z 21:02 ----------

Może sensor jeszcze sprawdzić!?

moons 25-05-10 21:09

Możesz sprawdzić :razz: ale tylko po podpięciu pod komputer. Inaczej modułu nie sprawdzisz.
Pozdrawiam

oxxo 26-05-10 21:53

nie wiem jak w fordzie ale w fiacie 1999r znajomy po odłączeniu kostki pod siedzeniem musiał jechać na komputer żeby wykasować błąd, ponowne podłączenie nic nie dało. Airbag świecił dalej. W Partnerze 2003r w podobnej sytuacji jak w fiacie Airbag gasł sam. także chyba tylko komp prawdę powie.

lobuzek 26-05-10 22:01

Błąd poduszek jest dla komputera zbyt poważny, by mógł zniknąć sam z siebie, nawet jeśli odczyty są prawidłowe. pozostaje tylko podpięcie kompa.

lysy-rob 30-05-10 21:26

Czyli jak jest błąd to poduszki nie zadziałają gdyby bęc

moons 30-05-10 22:16

Oczywiście że nie zadziałają, kontrolka Ci sygnalizuje że układ jest niesprawny. Podepnij pod kompa i podejrzewam że sprawa się rozwiąże w 5 minut.
Pozdrawiam

lysy-rob 08-06-10 16:25

Już mówię co był,podłączyłem pod kompa 60pln,wyszło sensor sterowania poduszek.Pojechałem z tym do gosci od airbagu wyciągneli sensor zresetowali coś tam w nim 100pln podpieli i kontrolka zgasła-wkońcu!

---------- Post dodany o 16:25 ---------- Poprzedni post był z 16:17 ----------

Jesze taka ciekawostka sensor nie tylko siada od mrozu ale także od słabego akumulatora


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi