Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   zapala się kontrolka ładowania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42248)

rafik75 12-08-10 11:01

zapala się kontrolka ładowania
 
Witam wszystkich lubiących foczki a mianoeicie mam problem z alternatorem lub może z czymś innym. Wiem że któryś z was napisze że jest od tego opcja szukaj ale problem jest taki;
> jadąc zapaliła się kontrolka ładowania i samochód zgasł ( brak prądu) odstawiłem samochód do elektryka który wymienił mostek, regulator napięcia i cewkę. Po sprawdzeniu na urządzeniach z alternatorem wszystko ok lecz po założeniu go do samochodu i odpaleniu to po paru sekundach około 30sek. zapala sie a ładowanie jest 14,3V
Proszę o pomoc w rozwiązaniu takiego problemu może ktoś z was miał takie samo zdarzenie.

mamuti 12-08-10 11:48

Ale szukanie na prawde nie boli...

Jeżeli ładowanie masz ok, to sprawdź przewody przy altku - bardzo często się przecierają i wtedy kontrolka się świeci. Odepnij kostkę z kablami i obejrzyj ją dokładnie. Ja dopiero po chwili zauważyłem, że jeden z kabli jest przetarty i nie łączy

rafik75 12-08-10 14:18

Którą kostkę mam odpiąć i gdzie się znajduje

kleofas 12-08-10 14:21

rafik75 - przecież napisał ci wyraźnie - zlokalizuj alternator i kostkę/kable do niego dochodzące...

Amazon 12-08-10 16:31

albo z kanału albo po zdjęciu intercoolera się do niej dostaniesz

mamuti 12-08-10 16:36

łatwiej zdjąć intercooler (przynajmniej w TDCi).
U mnie kabelki poszły przy samej kostce. Co ciekawe jak zacząłem szukać takiej kostki to się okazało że ni ma... trzeba cała wiązkę kabli kupić za pare setek :(
No ale mała wizyta w sklepie elektrycznym - zakup kilku pinów w rozmiarze jak w kostce - rozebranie kostki, zmiana pinów, podpięcie kabelków i gotowe :)

kubix 12-08-10 21:20

mialem taki sam problem i powiem tak: podepnij się pod oryginalny komputer forda i pokaze gdzie jest przetarty kabelek cos nie łączy, mi szukali sami znalezli kilka przetarć i pod inne komputery podlaczali i dalej to samo, wzieli oryginalny i na dzien dobry pokazalo i problem z glowy:)

Francki 12-08-10 21:55

sory za spam.. swoją focusa kupiłem tydzien temu, zrobiłem 500 km i już zdążyłem wymienić alternator, bo odmówił posłuszeństwa...
ehh..firma Denco nie przyłożyła się do tych altków..

kubix 12-08-10 23:06

tez tak mialem, bo zje**anie umieszczony jest na dole oslony brak woda snieg wszytsko leci na niego;/

Amazon 12-08-10 23:27

ja swój popsułem przez załączanie ogrzewania obu szyb na raz
a w osłonę warto zainwestować, nie padnie tak szybko również sprzęgiełko klimy

dziabi3 16-08-10 17:10

kumpel tak samo w 1,8

zapalało się ładowanie i magicy nić nie mogli zrobić , dopiero jeden elektromecanik powiedział nówka alternator

500zł później nie ma problemu już 3 tyś km a magicy naciągali go na kasę i diagnostyki

axxxe 19-08-10 00:38

rafik75 przypadkiem obudowa altka nie jest pęknięta ?jeśli jest to niema dobrego obwodu , i choć wszystkie podzespoły będą sprawne to ładowanie będzie szwankować


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi