Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] znosi trochę na prawo (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36644)

krzysiek_846 08-03-10 07:46

znosi trochę na prawo
 
Witam, mam problem z moją foką, mianowicie znosi ją trochę na prawo, na początku myślałem że jest to wina róznicy ciśnień w oponach na lewym i prawym kole, ale po skorygowaniu tego (2,4 bar na każdym kole z przodu i 2,5 na każdym z tyłu) dalej znosi. Wie ktoś może co to może być (moja foka to rocznik 2000). Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

fooxes 08-03-10 07:51

Witam Witam
Pozamieniaj felgi przód- tył sprawdź czy ściąga jak ściąga to zmiana przodu lewa prawa przy okazji sprawdź czy któraś nie jest krzywa...
jak to nie pomoże to wyważ felgi :)
U mnie po wyważeniu ustąpiło ściąganie ;0


Pozdrawiam

Ranid 08-03-10 09:30

Luzy w zawieszeniu przednim lub tylnim.A czy kierownica jest prosto tak jak była poprzednio?

piotr-ek 08-03-10 11:24

podepnę się do tematu- mam problem taki ze kierownica jest krzywo ale auto jedzie prosto, jak wyprostuje kiere to auto skręca, co muszę wyregulować , dodam ze ostatnio wymieniałem łącznik stabilizatora.

krzysiek_846 08-03-10 11:25

właśnie kierownica jest na środku :)

MisiekT 08-03-10 11:25

piotr-ek - pojedz na ustawienie geometrii

Gwidon 08-03-10 14:14

Do piotr-ek
Dzisiaj właśnie ustawiałem zbieżność po wymianie sworznia i tulejek na wahaczach.
Wyjechałem, auto jedzie jak po szynach nie ściąga przy hamowaniu tylko kierownica do jazdy na wprost układa się w lewo o kilka stopni. Pojechałem na korektę i kazałem ustawić zbieżność pod obciążeniem i zablokować koło kierownicy na wprost.
Po tym zabiegu wyszło wszystko ok.

dziii 08-03-10 16:48

bo to jest tak ze nie kazdy umie ustawić dobrze zbierznosci... ktoś bedzie twierdził ze jest dobrze ale tak nie będzie wiem bo kiedyś sam sie uczyłem ustawiać zbierzosć i nie było tak łatwo pozdros

Ranid 08-03-10 17:50

Cytat:

Napisał Gwidon (Post 422295)
kazałem ustawić zbieżność pod obciążeniem i zablokować koło kierownicy na wprost.

Tak powinni robić,jeżdzę też do typowego warsztatu co tylko ustawiają zbieżność i oni przyrządem blokują kierownicę do siedzenia,wkładają ciężarki 25kg.Takie ustawienie jest wtedy dobre,wiadomo kątów się nie ustawia z przodu a pod obciążeniem wychodzi poprawnie.

martino_p 11-03-10 07:19

Cytat:

Napisał dziii (Post 422360)
bo to jest tak ze nie kazdy umie ustawić dobrze zbierznosci... ktoś bedzie twierdził ze jest dobrze ale tak nie będzie wiem bo kiedyś sam sie uczyłem ustawiać zbierzosć i nie było tak łatwo pozdros

Też potrzebowałbym skontrolować i skorygować geometrię (kierownica delikatnie przekręcona w prawo) ale nie mam pojęcia gdzie jechać. Mam świadomość, że nie wszędzie potrafią to zrobić - czy możecie coś polecić na terenie Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina czy Katowic?

i jeszcze jedno mnie zastanawia - przy mocnym skręcie w lewo, delikatnie czuje jakbym jechał po kostce brukowej lub po pasach ograniczających jezdnie (tych na autostradzie), delikatne drgania, żadnych dźwięków czy stukania nie ma - czy to może być wina zbieżności czy raczej gdzieś indziej szukać przyczyny?
dodam, że opon nie mam wyząbkowanych


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi