Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFI] Szybkie pytanko.... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=15990)

@ndy 28-03-07 09:15

[FFI] Szybkie pytanko....
 
Byłem wczoraj zmieniać opony i poprosiłem serwis, żeby "fachowym okiem" spojrzał na przednie klocki hamulcowe.... usłyszałem, że klocki maja jeszcze po 4-5 mm i mogę na nich spokojnie przejeździć jakieś 4 tys km..... pamiętam, że kiedyś Grzehoo się "wymandrzał", że klocki przednie należy wymieniać już przy 6 mm - no więc pytam jak to w końcu jest i kto się myli ?! [los] [zaklopotanie] [ninja]

MisiekT 28-03-07 09:22

jak masz duzo kasy to mozesz wymieniac...ale sensu to chyba nie ma... szczegolnie ze jezeli raczej spokojnie hamujesz, to starcza ci jeszcze na znacznie wiecej niz 4tys - obstawialbym bardziej 10-12 tys...
nie wiem co masz wrzucone, ale ja na seryjnych zrobilem juz 45 tysiecy (+ troche km bylo zrobione u poprzedniego wlasciciela) i jeszcze troche ich zostalo..

@ndy 28-03-07 09:25

przebieg prawie 39 tys., klocki jeszcze oryginalne - znaczy Grzehoo się myli ?! [ninja]

[ Dodano: Sro 28 Mar, 2007 09:28 ]
no to drugie szybkie pytanko - sprawdzał ktoś jaka grubośc mają nowiutkie i "niehamowane" Motorcrafty ?! [zaklopotanie]

MisiekT 28-03-07 09:35

Cytat:

Napisał @ndy
znaczy Grzehoo się myli ?!

tego bym nie powiedzial... dobrze jest czesciej zmieniac klocki, ale 4-5mm to jeszcze sporo do wartosci granicznej...

4tun 28-03-07 09:56

jak Ci zacznie "mrygać" kontrolka na desce, to wtedy jedź na wymianę klocków.

MisiekT 28-03-07 09:59

Cytat:

Napisał 4tun
jak Ci zacznie "mrygać" kontrolka na desce, to wtedy jedź na wymianę klocków.

he? to focus ma czujnik zuzycia klockow? jestes pewnien?

4tun 28-03-07 10:27

Cytat:

Napisał MisiekT
Cytat:

Napisał 4tun
jak Ci zacznie "mrygać" kontrolka na desce, to wtedy jedź na wymianę klocków.

he? to focus ma czujnik zuzycia klockow? jestes pewnien?

ide sprawdzic [chytry]
jak sie klocki kończą to ubywa płynu bo cylinderek sie wysuwa - wtedy sie nie dolewa płynu tylko wymienia klocki

w@riat 28-03-07 13:29

Nie ma , kiedys był patent z blaszkami które zaczynały szorować o tarczę.
Jak masz kontrolke to znaczy że stan płynu w zbiorniczku jest za niski a nie klocki do wymiany.

M.A.G. 29-03-07 07:24

Każdy z was wie jak jeździ :wink: Więc sami powinniście kontrolować stan zużycia klocków i tarcz :!:

Ja też byłem przekonany, że już mam hamulce na końcowym dotarciu (gdy robiłem przegląd w czewcu to mechanik powiedział mi, żebym za pół roku sprawdził klocki bo mogą się zużyć), w lutym sprawdzałem i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że po półrocznym użytkowaniu Foczki:

:arrow: tarcze hamulcowe zużyły się o 0,2mm
:arrow: klocki po 1,5mm :!:

Jeżdżę spokojnie więc elementy cierne układu hamulcowego zużywają się w znikomym stopniu :mrgreen:

marekj 29-03-07 14:59

Cytat:

Napisał @ndy
4-5 mm i mogę na nich spokojnie przejeździć jakieś 4 tys km.

Cytat:

Napisał @ndy
przebieg prawie 39 tys., klocki jeszcze oryginalne

Eeeee tam [dziadek] [los] - jeszcze na 3 dichy ci styknom, także luzik [helm]

lobuzek 29-03-07 20:08

Ja zmieniłem przy grubości ok. 4 mm, ale głównie ze względu na to, że tarcze osiągnęły przepisowe 20 mm i hamowanie ogólnie było do [ass] Teraz z kompletem Brembo i Ferodo Premier hamulce spisują się świetnie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi