Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Delikatne szarpanie - 2 czarne świece (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42314)

Lukasz750 13-08-10 21:31

Delikatne szarpanie - 2 czarne świece
 
Witam, mam problem z swoja foką, autko ostano zaczęło delikatnie szarpać i dopiero od 3tys. obrotów autko dostaje jakby z 40% więcej mocy. Po założeniu gazu autko nie che chodzić na 2 baniakach dopiero jak się wkręci to działa.. Przy bardzo lekkim dodaniu gazu autko nie szarpie. Czułem to wcześniej jak kupiłem auto ale teraz jest to bardziej odczuwalne. Wczoraj wymieniałem świece na motocrafta i nie pomogło, ale zauważyłem że 1 świeca ma kolor podchodzący pod rdze, drugi bardziej biały, trzeci i czwarty okopcony na czarno. Przy gwałtownym dodaniu gazu i przy wyprzedzaniu jak mu dodam więcej gazu to dymi na czarno przy wyższych obrotach. Cewka motocrafta, i przewody też nie wiem kiedy były wymieniane :( Autko ma 152tyś. i wygląda na raczej oryginalny przebieg patrząc na autko w środku i na zewnątrz. I teraz pytanko czy pada cewka ? czy raczej coś innego... Proszę o szybką odpowiedz bo nie wiem co zamawiać... i czy kupować cewkę motocrafta czy jakiś zamiennik ?

saperos 13-08-10 22:03

Cytat:

Napisał Lukasz750 (Post 475259)
przewody też nie wiem kiedy były wymieniane :(

Przeowdy kolego, przewody.

Gonzolos 13-08-10 22:23

przy tylu kilometrach lubi cewka padać, taka przypadłość w fordach, ale przewody też zmień, bo pewnie masz je od nowości. Ja do swojej foki kupiłem oryginalna cewkę, ale bez logo czy naklejki, bo firma produkująca nie mogła już tego sprzedawać pod ich banderą i dlatego była w cenie zamiennika.

Lukasz750 14-08-10 20:00

świec nowe, przewody nowe, cewka nowa problem ten sam :( Proszę pomóżcie co to może być :/ ? Autko jakby nie paliło na 3 i 4 baniak, tzn iska jest ale słaba do 3 tyś potem juz sporo lepsza ale nadal rzuca silnikiem ;/ momentami ciężko ruszyć z 1-dynki.

---------- Post dodany o 20:00 ---------- Poprzedni post był z 19:56 ----------

Po podłączeniu do kompa wywaliło przerwę w obwodzie lub zwarcie na 2-giej pompie paliwowej i błąd sondolambdy, na gazie jest to bardziej odczuwalne szarpanie, ciężko ruszyć, wynika na to ze jest za słaba iskra ;/

Lukasz750 15-08-10 09:11

Ludzie proszę pomóżcie co to może być ?

niko123 15-08-10 09:26

Podaj dokładne numery błędów ( do samej sondy lambdy jest z 30 błędów )

Wygląda na przewody, cewkę, jak padnie pierwsza sonda lambda to też autem może szarpać/ dławić, ale jestem ciekaw jaki to był dokładnie błąd.

Lukasz750 15-08-10 09:56

Zapomniałem spisać ale w wtorek będę miał ELM-a oryginalnego to sprawdzę, dziwi mnie to że 1 i 2 baniak pali ładnie a 3 i 4 nie ;/ Czy w Focusie jest 2-ga pompa paliwa ?

Lukasz750 15-08-10 13:23

Na razie rozwiązaniem mojego problemu okazał się reset komputera... a wydałem tyle kasy heh.. jak zawsze jakieś gó*no.. Odłączyłem klemy, powciskałem wszytko w aucie włącznie z stacyjką aby rozładować kondensatory i pomogło [dance1]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi