Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Wymiana tulei wahaczy - przód (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=29121)

Adax 07-08-09 19:36

Wymiana tulei wahaczy - przód
 
Witam ponownie! FFI, 2001, 85kkm.
Proszę o radę przy wymianie tulei wahaczy przednich.
Jeden mechanik powiedział, że proponuje wymienić komplet 4szt. przód i tył, natomiast okazyjnie sprawdziłem stan zawieszenia w punkcie, gdzie serwisują Fordy i powiedzieli, że należy wymienić tylko tuleje tylne (2szt.), gdyż przednie nie wybijają się.

Jakie jest Wasze doświadczenie? Czy w tym wypadku lepiej wymienić wszystkie 4 czy rzeczywiście wystarczy tylko 2szt?

Pozdrawiam, Adax

Ranid 07-08-09 19:53

Cytat:

Napisał Adax
, gdyż przednie nie wybijają się.

Potwierdzam nie wymagają wymiany ale czy nie lepiej wymienić cały wahacz bo wkrótce okaże się że sworzeń zwrotnicy ma luz [coś mały przebieg żeby to wysiadło],wymontować i tak trzeba cały wahacz.Ta tulejka wysiada przy około 150tyś.Zamiennik[wahacz] za 150zł też jest OK.

Adax 08-08-09 08:11

Cytat:

Napisał Ranid
Cytat:

Napisał Adax
, gdyż przednie nie wybijają się.

Potwierdzam nie wymagają wymiany ale czy nie lepiej wymienić cały wahacz bo wkrótce okaże się że sworzeń zwrotnicy ma luz [coś mały przebieg żeby to wysiadło],wymontować i tak trzeba cały wahacz.Ta tulejka wysiada przy około 150tyś.Zamiennik[wahacz] za 150zł też jest OK.

hmmm... czyli przód lepiej cały wahacz, Ok, zobaczymy.

obuch-zg 08-08-09 11:26

Cytat:

Napisał Adax
należy wymienić tylko tuleje tylne (2szt.), gdyż przednie nie wybijają się.

ja wymieniałem tylko tylne tulej wahacza i jest super

Adax 09-08-09 09:30

Cytat:

Napisał obuch-zg
Cytat:

Napisał Adax
należy wymienić tylko tuleje tylne (2szt.), gdyż przednie nie wybijają się.

ja wymieniałem tylko tylne tulej wahacza i jest super

No właśnie, bo na oryginalne wahacze nie dam kasy a zamiennik może szybciej polecieć niż ten stary oryginał.
A przeguby po ilu tysiącach wymieniacie? Bo na to rzeczywiście trzeba zwrócić uwagę.

I dodatkowe pytanko: czy ktoś z Was wymieniał to sam? Idzie to samemu zrobić?

Ranid 09-08-09 20:59

Cytat:

Napisał Adax
A przeguby po ilu tysiącach wymieniacie? Bo na to rzeczywiście trzeba zwrócić uwagę.

Ja wymieniłem wahacze przednie zamienniki po około 150zł i auto przestało trząść,telepać,drgać i itp. a np. przeguby mają 246tyś i nic im nie dolega.

mkaminski100 12-08-09 13:37

No a ile kosztuje porzadny sworzen, bo przeciez mozna go wymienic nawet samemu.

Jezeli chodzi o wymiany to jak ze wszystkim, punk widzenia zalezy od punktu siedzenia. ja robie wszystko sam wiec wolalbym zrobic tylko 1 tuleje, ale inna osoba placi mechanikowi 100zl za zdjecie zawieszenia wiec bardziej oplaca sie dolozyc i wymienic wszystko lub nowy wahacz.

arti32 12-08-09 20:14

Ja wymieniłem wszystkie gumy i sworzeń w przednim zawieszeniu, w sumie koszt był niewielki.
Koszt części to około 100 zł od strony. Wachacz został oryginalny.
Jak wymieniałem to nie znalazłem zamiennika wachacza w cenie 150 zł, najtańszy był 350 zł, same części wychodziły taniej.

gienek103 28-02-11 23:37

Potrzebuje wymienic tylny sworzeń w prawym przodzie.

Czy ktoś robił to samemu?
Czyw ogóle da się to zrobic bez specjalnego wyposażenia?

Może jakis opis?

olo22 01-03-11 16:19

Cytat:

Napisał gienek103 (Post 544782)
Potrzebuje wymienic tylny sworzeń w prawym przodzie.

Czy ktoś robił to samemu?
Czyw ogóle da się to zrobic bez specjalnego wyposażenia?

Może jakis opis?

Chyba chodzi ci o tylmą tuleje metalowo-gumową

Ale wracając do przednich wachaczy
tu jest wątek na temat wymiany tuleji i gum na wachaczu
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46668

korek007 01-03-11 18:48

Cytat:

Napisał Ranid (Post 354883)
Ja wymieniłem wahacze przednie zamienniki po około 150zł ....

Jestem przekonany, że po wymianie tulei i sworznia na porządne zamienniki, taki wahacz wytrzyma dłużej niż nowy wahacz za 150 zł.

mlody954 02-03-11 07:10

Gdy w mojej foce były do wymiany tuleje, wymieniłem całe wahacze i śmigam na nich do dzisiaj - a było to już dość dawno :)
co nowe to nowe ;-)

Piotr30383 02-03-11 11:01

Przedni wahacz ma 2 tuleje i sworzeń. Wymienia się tylko sforzeń i jedną tuleje! Ta tuleja wprasowana nie wymaga wymiany bo nie sądze by komuś udało się ją zniszczyć:) Tak więc lepiej kupić dobrej firmy sforzeń i tą jedną tuleje samemu wymienić niż kupować cały wahacz! Co do sforznia jeszcze to może się okazać że śruby dołączone do niego będą cieńsze niż otwory w wahaczu także ja kupiłem większe śruby (twarde) aby sforzeń nie miał żadnej możliwości się przestawić!

gienek103 02-03-11 18:24

Cytat:

Napisał Piotr30383 (Post 545272)
i tą jedną tuleje samemu wymienić

Czyli da się to zrobi bez większego problemu w garażu?

olo22 03-03-11 07:16

Cytat:

Napisał Piotr30383 (Post 545272)
Przedni wahacz ma 2 tuleje i sworzeń. Wymienia się tylko sforzeń i jedną tuleje! Ta tuleja wprasowana nie wymaga wymiany bo nie sądze by komuś udało się ją zniszczyć:) Tak więc lepiej kupić dobrej firmy sforzeń i tą jedną tuleje samemu wymienić niż kupować cały wahacz! Co do sforznia jeszcze to może się okazać że śruby dołączone do niego będą cieńsze niż otwory w wahaczu także ja kupiłem większe śruby (twarde) aby sforzeń nie miał żadnej możliwości się przestawić!

Dobrze prawisz koszt wymiany sworznia i tuleji to ok 100 plus robocizna lub samemu można sie pobawić a nie kupować byle co za 120-150 zł lub jakiś inny zamiennik za 400 - i zapewniam że po takiej regeneracji wachacz jest jak nowy

korek007 03-03-11 16:59

Cytat:

Napisał olo22 (Post 545550)
....lub jakiś inny zamiennik za 400 ....

No teraz to dałeś czadu. Tyle to kosztuje oryginalny wahacz.

Piotr30383 07-03-11 19:20

Cytat:

Napisał gienek103 (Post 545444)
Czyli da się to zrobi bez większego problemu w garażu?

tak da sie zrobic samemu w garazu bez zadnego problemu:) tylko pamietaj zeby sforznia dobrego kupic a nie jakies dziadostwo:) a i oryginalnie sforzen jest montowany nitami i trza je sciac i wybic:)

gienek103 07-03-11 20:09

Cytat:

Napisał Piotr30383 (Post 546817)
tak da sie zrobic samemu w garazu bez zadnego problemu:) tylko pamietaj zeby sforznia dobrego kupic a nie jakies dziadostwo:) a i oryginalnie sforzen jest montowany nitami i trza je sciac i wybic:)

Ok ale mi chodzi o wymianę tulei z tyłu przedniego wachacza (ta przykręcona na dwie śruby) Domyślam się, że jest sztywno nasunieta na wachacz i młotkiem powinno się ją zbic i zamontowac nową. No chyba że jest jakaś zagwostka?

ppgor 07-03-11 20:31

Cytat:

Napisał gienek103 (Post 546836)
Ok ale mi chodzi o wymianę tulei z tyłu przedniego wachacza (ta przykręcona na dwie śruby) Domyślam się, że jest sztywno nasunieta na wachacz i młotkiem powinno się ją zbic i zamontowac nową. No chyba że jest jakaś zagwostka?

aby zdemontowac tylną tuleję wahacza - trzeba ja zniszczyc (rozciąc)
nowe tuleje montuje sie wprasowując na prasie, zwracajac szczególną uwage aby nie popierniczyc lewa-prawa (nie bedą pasowac po założeniu wahacza).
pozdr :smt001

Marek-B 07-03-11 20:42

Nie ma różnicy , czy lewa -prawa. Obie są takie same.

Piotr30383 08-03-11 10:07

Cytat:

Napisał gienek103 (Post 546836)
Ok ale mi chodzi o wymianę tulei z tyłu przedniego wachacza (ta przykręcona na dwie śruby) Domyślam się, że jest sztywno nasunieta na wachacz i młotkiem powinno się ją zbic i zamontowac nową. No chyba że jest jakaś zagwostka?

sworzen polecam ten http://ford.sklep.pl/pl,product,3211...emfoerder.html i tuleje ta http://ford.sklep.pl/pl,product,3214...der,tylna.html

do wymiany tulei trzeba bedzie druga osobe do pomocy i narzedzia typu mlotek maizel imadlo no zeby zbic stara i dobrze dzien wczesniej zlac ja WD40. Dasz rade to zrobic bez prasy:)

i jak ppgor napisal nie popiernicz lewa prawa bo mozna sie zamotac:)

---------- Post dodany o 10:07 ---------- Poprzedni post był z 09:59 ----------

Cytat:

Napisał gienek103 (Post 546836)
Ok ale mi chodzi o wymianę tulei z tyłu przedniego wachacza (ta przykręcona na dwie śruby) Domyślam się, że jest sztywno nasunieta na wachacz i młotkiem powinno się ją zbic i zamontowac nową. No chyba że jest jakaś zagwostka?

sworzen polecam ten http://ford.sklep.pl/pl,product,3211...emfoerder.html i tuleje ta http://ford.sklep.pl/pl,product,3214...der,tylna.html

do wymiany tulei trzeba bedzie druga osobe do pomocy i narzedzia typu mlotek maizel imadlo no zeby zbic stara i dobrze dzien wczesniej zlac ja WD40. Dasz rade to zrobic bez prasy:)

Marek-B 08-03-11 20:05

Cytat

Focus 08/1998 - 05/2005
przeznaczenie: strona lewa lub prawa


a wy dalej , żeby nie pomylić stron :)

olo22 09-03-11 09:37

Panowie ile można wałkować ten tenat , już chyba więcej nic nie można dodać proponuje zamknąć cały temacik i nie wracać :):)

ppgor 09-03-11 14:02

Cytat:

Napisał Marek-B (Post 547193)
Cytat

Focus 08/1998 - 05/2005
przeznaczenie: strona lewa lub prawa
a wy dalej , żeby nie pomylić stron :)

nam chodzi o to, aby zakładając tuleje na wahacz przypadkiem nie obrócic ich o 90 stopni, bo wtedy płetwy nie będą pasować w miejscu montażu. płetwy mocujące nie są w osi, lecz różnią sie wysokością.
pozdr.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi