Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] TDDi , turbina - regenerowana czy nowa ? (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52369)

Akuku 22-09-11 10:33

TDDi , turbina - regenerowana czy nowa ?
 
Witam mam pytanie do kolegów . mam uszkodzoną turbinę jeźdząę już tak 2 lata :D:D: i mam pytnko czy ją regenerowac czy kupić nową . dodam ż ejak dodam gazu to ona wyje piszczy tak jak metal o metal. teraz mam większy problem bo zaczyna mi kopcić z tyłu myslałem ze ot EGR więc go zaślepiłem, A jednak dalej kopci na Biało tak szaro .

co doradzacie nowa czy regenerowana ???

MisiekT 22-09-11 10:47

moge Ci powiedziec tyle, ze poprzedni wlasciciel mojego TDDi regenerowal i od 80tys. smiga bez problemow...

mjprzem 22-09-11 16:38

jesli regenerowana to ja dobrze wytestuj po zalozeniu bo jednym sie uda a innym nie... i gwarancja conajmniej roczna a w czasie tego roku niema jej co oszczedzac-jesli bedzie wada to niech wyjdzie na gwarancji.

MisiekT-80 tys na regenerowanej.. niezle zrobiona ;)

MisiekT 22-09-11 20:05

zle czy niezle - turbo w TDDi to zaden cud techniki... ja wiem, ze jezdzi i tyle...
aaa, te 80tys. to jest na wirusie jak cos...

cezarg1410 22-09-11 23:41

tddi to zwykla prosta suszara o stalej geometrii, więc jeśli znajdziesz zaklad który potrafi takie rzeczy robić to regeneruj i się nie zastanawiaj.

mjprzem 26-09-11 11:51

zwykla szuszarka ale krecic sie potrafi tak samo jak ta suszarka z zmienna geometrią.

Roznica tylko taka ze brak zmiennej geometri ogranicza mozliwosci sprezarki na niskich obrotach -dlatego miedzy innymi tdci- ma lepsze zbieranie sie od dolu jak tddi.

DariaL 26-09-11 22:17

ile mniej więcej wychodzi taka regeneracja...

moja turbina nie tak piszczy jak świszczy -> jak Wam to opisać za każdym razem jak zbliżam się do momentu zmienienia biegów bądź jak zbliżam się do 2 tys obrotów zaczyna świszczeć...
myślałam, że mam fokę a mam świerszcza... :D

p.s. Jak jadę 120 to zaczyna -> jak wyżej to wyje ;)

cezarg1410 27-09-11 00:14

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 619033)
zwykla szuszarka ale krecic sie potrafi tak samo jak ta suszarka z zmienna geometrią.

Roznica tylko taka ze brak zmiennej geometri ogranicza mozliwosci sprezarki na niskich obrotach -dlatego miedzy innymi tdci- ma lepsze zbieranie sie od dolu jak tddi.

różnica to jest taka że garett nie chce udostępniać części zamiennych do turbin ze zmienną geometrią i ich się teoretycznie nie regeneruje - w tddi tego problemu nie ma.

mjprzem 27-09-11 11:09

a to faktycznie zupelnie inna sprawa ;) o tym ne myslalem.

GCSheko 27-09-11 12:03

...wyjące dźwięki to ocieranie wirnika o obudowę, może tak jeszcze pojeździć troszkę, ale często kończy się nagłą blokadą i urwaniem ośki, wtedy albo olej zassie do silnika..co jest o tyle groźne, że silnik może się rozbiegać...albo pójdzie w wydech i piękna zasłona dymna zakończy podróż :D
...osobiście za 300zł. kupiłem używkę i przy doładowaniu 50 do 100% ponad serię, zrobiłem na niej 3000km
...regeneracja uszczelnienia i łożyskowania to koszt ok. 600...700zł....jeśli wirnik do wymiany, ok. 1200zł.

mjprzem 27-09-11 12:10

Dlatego wlasnie niema co gazowac na uszkodzonej turbo.. zassanie zbyt duzej ilosci oleju przez silnik moze doprowadzic do jego powaznego nawet nieodwracalnego uszkodzenia. A jesli silnik zaczyna nam sam przyspieszac nalezy go niezwlocznie zdusic i niepozwolic mu sie rozpedzic-zgasic za wszelka cene.
Tak samo grozne jest uszkodzenie wtryskiwacza w silniku z common rail.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi