Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] TDDi - turbina, słabe przyśpieszanie, głośniejsza praca (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49356)

Tomek89 03-05-11 15:20

TDDi - turbina, słabe przyśpieszanie, głośniejsza praca
 
Witam jestem posiadaczem focusa 1.8 tddi 90 ps i od pewnego czasu przy 2000 obrotów nie czuć gwałtownego przyspieszania tylko samochód ciągnie równo w całym zakresie obrotów jak zwykły diesel i jak by bardziej halasowal powyżej 2000 obr dodam że bałwanki sprawdziłem błędów na komp nie ma i wymieniłem przewód idący od czujnika map do zaworu ęgr. Jakie mogą być jeszcze inne przyczyny tej usterki ?

Fabinho 03-05-11 18:01

zobacz jeszcze te gumy na rurach od intrcoolera, mi ostatnio pękło te gumowe kolanko, tak jak u ciebie nie czuć było turbiny

Tomek89 06-05-11 09:55

czy przyczyną wyżej wymienionej usterki może być jakiś zawór przy turbinie ? ponieważ tak mi powiedział mechanik.czy można taki zawór wymienić i czy ktoś z was może go wymieniał i wie ile on kosztuje ?

qrczakos 06-05-11 10:28

może być ale zanim bedziesz grzebał przy turbinie sprawdz podstawowe pierdoły typu jak kolega wyżej napisał bałwanki od IC, mozesz tez sprawdzic czy wezyk od map sensora idący do EGR nie jest pekniety albo nie podłaczony bo to tez ma wpływ na to.

Foca 09-05-11 21:51

Cytat:

Napisał Tomek89 (Post 567436)
Witam jestem posiadaczem focusa 1.8 tddi 90 ps i od pewnego czasu przy 2000 obrotów nie czuć gwałtownego przyspieszania tylko samochód ciągnie równo w całym zakresie obrotów jak zwykły diesel i jak by bardziej halasowal powyżej 2000 obr dodam że bałwanki sprawdziłem błędów na komp nie ma i wymieniłem przewód idący od czujnika map do zaworu ęgr. Jakie mogą być jeszcze inne przyczyny tej usterki ?

Hałasował w jakim stopniu?? , turbina świstała ?? czy jakiś inny dźwięk ??

Tomek89 10-05-11 16:11

Trudno określić ale hałas zaczyna sie po przekroczeniu 2000 obr i nie jest zbyt intensywny

robert79 10-05-11 21:55

może spadła wtyczka od czujnika z lewej górnej strony ic, chyba jakiś czujnik przepływu powietrza

Browar00 11-05-11 00:03

sprawdz wezyk idacy do filtra powietrza (jest sprytnie schowany za wlot musisz reke dalej wsunac) mi po wymianie sprzegla kolo zapomnial zalozyc spowrotem i tez foka chodzila tak jak opisywales, a turbo sie wlaczalo przy 2400. Po ponownym podlaczeniu wszystko wrocilo do normy.

mjprzem 11-05-11 11:54

Nawet jak spadla by wtyczka to by nie halasowalo...albo dziura w ukladzie dolotowym do sprezarki lub wydechowym..albo turbo zaczyna padac. Ewentualnie z jakiegos powodu niedomyka sie wastegate i nalezalo by to jeszcze sprawdzic i wezyki z nim zwiazane. Ale najlepiej tez sprawdzic bledy za pomoca intefejsu, a nie szukac trudno zauwazalnych dziurek.

Tomek89 11-05-11 14:25

Dodam ze moj focus ma przejechane 190 tys to chyba za wczesnie na koniec turbiny jutro zaprowadze do mechanika to sie okaże

mjprzem 11-05-11 14:36

sprawdz czy niema opilkow w ukladzie dolotowym po odkreceniu gumowego balwanka od turbo. Bo jak zaprowadzisz samochod to i tak juz pewnie bedzie ze turbo padlo...wiec moze jeszcze sie wstrzymaj z mechanikiem chyba ze jest naprawde dobry i wie co robi

Tomek89 11-05-11 17:34

opiłków napewno nie ma bo przegladałem bałwanki dokładnie

Atol_2008 11-05-11 18:21

Pojęcie halasu jest względne.Jeżeli masz wężyki ciśnieniowe w całe, bałwanki całe, wtyczka od IAT podlączona i przewody nie zerwane to szukałbym dziury na dolocie np. rozwalony intercooler lub ściągnięty przewód z zasilania turbo lub rozerwany.Może być tak,ze zawór westgate się zapiek w pozycji otwatrej i praca turbo nie będzie odczuwalna.

Bex 12-05-11 00:00

Mógł się jeszcze katalizator posypać.

Tomek89 12-05-11 21:37

Auto naprawione turbina nie była wyjmowana. mechanik powiedział ze były zapieczone jakieś kierowniczki które wypsikał wyczyścił i teraz wszystko działa. A teraz mam pytanie czy jak problem się powtórzy będę w stanie sam to naprawić (wyczyścić) i jak się do tego dostać ? może miał ktoś już z tym doczynienie

mjprzem 12-05-11 21:59

to niezly ten mechanik..tylko ze nasze turbo niema kierowniczek tylko wastegate...pisalem wczesniej :)
w zasadzie to raczej rzadki przypadek ze sie wastegate zapieka ale dasz rade..moze sie niezapieklo ale nagar podeszedl i sie zablokowalo i niemogło zamknąc.
wpisz w google wastegate zobaczysz co to jest i o co chodzi.
PS. jesli powiedzial ze kierowniczki zrobil to znaczy ze nic nie zrobil :)
mogl co najwyzej dzwigienka poruszac...

Tomek89 13-05-11 21:31

Mam jeszcze jedno pytanie w jakim czasie 1.8 tddi osiaga 100km/h
katalogowe jest 12.5s a realne ile jest ?

janekfocus 13-05-11 21:39

no tyle 12, 13 sekund.

drykier 14-05-11 15:36

ja z ciekawiosci dzis sprawdze w ile mi 100 osiagnie , chcialbym w 7 HEHE al;e stawiam na 11, od 2 tysiecy mi ciagnie pieknie na kazdym biegu,

Tomek89 17-05-11 15:43

Witam po niecałym tygodniu przyjemnej jazdy moim autem problem powrócił , ale doszedłem do wniosku ze skoro mechanik czyścił wastegate i po tym zabiegu było wszystko dobrze to tym razem przyczyna jest zapewne taka sama i tu pytanie. Jak dostać sie do tego zaworu zeby dobrze go wyczyścic moze ktoś z Was juz to robił i udzieli jakis porad jak rozwiązać ten problem ?

mjprzem 18-05-11 13:12

najpierw zacznij od sprawdzenia sterowania tym zaworem o moze tu jest przyczyna i moze wystarczy dobrze rozruszac i przesmarowac.

szmydu 05-06-11 14:36

Podłącze się po temat. Też mam problem z turbiną, gdzie dokładnie znajduje się ten zawór i co trzeba odkręcić żeby sie do niego dostać ?

razor 16-11-11 20:49

Mam pytanie czy głośna praca silnika może być spowodowana że mam łańcuch na rozrządzie zamiast paska?. Bo u mnie objawy są takie: 2000 obr. i głośna praca na zewnątrz i wewnątrz tak samo przy odpalaniu na luzie. Później jak się rozgrzał to trochę ciszej ale przy tych obrotach jest głośny i mułowaty. Byłem dzisiaj na diagnozie komp. i wyskoczyły mi 2 błędy typu: P1564 - moduł kontroli pompy wtryskowej (żądanie redukcji paliwa) i P0167 Podgrzewacz sondy lambda za katalizatorem - obwód czujnik 3. Po wykasowaniu błędu ma moc ale jest głośny i nie wiem co to za przyczyna. Czy coś od pompy czy ten typ tak ma ? Tak nawiasem to zawory ma okej. Pozdrawiam

ciunek 16-11-11 22:04

Cytat:

Napisał razor (Post 638187)
Mam pytanie czy głośna praca silnika może być spowodowana że mam łańcuch na rozrządzie zamiast paska?. Bo u mnie objawy są takie: 2000 obr. i głośna praca na zewnątrz i wewnątrz tak samo przy odpalaniu na luzie. Później jak się rozgrzał to trochę ciszej ale przy tych obrotach jest głośny i mułowaty. Byłem dzisiaj na diagnozie komp. i wyskoczyły mi 2 błędy typu: P1564 - moduł kontroli pompy wtryskowej (żądanie redukcji paliwa) i P0167 Podgrzewacz sondy lambda za katalizatorem - obwód czujnik 3. Po wykasowaniu błędu ma moc ale jest głośny i nie wiem co to za przyczyna. Czy coś od pompy czy ten typ tak ma ? Tak nawiasem to zawory ma okej. Pozdrawiam


Kolego po pierwsze masz i pasek i łańcuch, a po drugie nie ma w tym silniku sondy :p
Mysle ze na poczatku warto zmienic miejsce gdzie robisz diagnoze kompa, a co do glosnej pracy, opisz jakiego rodzaju jest halas, skad mniej wiecej sie wydobywa, jest metaliczny czy bardziej "głuchy", wystepuje tylko na zimnym, albo tylko na goracym silniku :?: :)

mjprzem 17-11-11 12:55

Cytat:

Napisał razor (Post 638187)
Mam pytanie czy głośna praca silnika może być spowodowana że mam łańcuch na rozrządzie zamiast paska?. Bo u mnie objawy są takie: 2000 obr. i głośna praca na zewnątrz i wewnątrz tak samo przy odpalaniu na luzie. Później jak się rozgrzał to trochę ciszej ale przy tych obrotach jest głośny i mułowaty. Byłem dzisiaj na diagnozie komp. i wyskoczyły mi 2 błędy typu: P1564 - moduł kontroli pompy wtryskowej (żądanie redukcji paliwa) i P0167 Podgrzewacz sondy lambda za katalizatorem - obwód czujnik 3. Po wykasowaniu błędu ma moc ale jest głośny i nie wiem co to za przyczyna. Czy coś od pompy czy ten typ tak ma ? Tak nawiasem to zawory ma okej. Pozdrawiam

Sprawdz temat:
"tddi pompa wtryskowa"
w pierwszym poscie masz wyjasnienie twoich bledow co je moze powodowac-a jak odszukasz moich wczesniejszych wiadomosci to znajdziez i objawy jakie moga wystepowac przy tym.
Chodzi o korektor kata wtrysku w pompie.

robofoka 17-11-11 23:21

Jeżeli można wtrącic swoje 5 gr.Tomek 89 ja mam w chwili obecnej ten sam problem co ty,który był sztucznie utrzymywany w podobny sposób który robił twój mechanik. W moim przypadku historia jest dużo dłuższa ale jestem w kolejnym jej etapie w 11-ym tysiącu dołożonym do mojego focusa.Do meritum,moja turbina pracowała idealnie bez zarzutów lecz pojazd kopcił na czarno jak T-72 z czoła frontu,dziesiątki(mądrych)głów,dziesiątki stów i nic kopci,słaby,coraz słabszy.Wyjmowana pompa,wtryski kilkukrotnie i...kopci słaby,błędów brak.Trafiłem na trop u jednego mechanika z doskoku,pogrzebał w garażu przy turbinie i ożył pojazd może 30% mocy więcej ale na chwile,powtórzyłem to jeszcze dwukrotnie.W końcu gośc powiedział nie usuwaj skutku,usun przyczyne.Co się okazało,turbina przepuszczała olej w znikomych ilościach na wyższych obrotach na niższych dym był widoczny ponieważ wszystko jeszcze kisiło się w wydechu. Niestety nadszedł dzień że po przejechaniu kilku kilometrów turbo przeżuciło olej z misy do wydechu(3/4 bagnetu w pare minut).Okazało się że to nietylko uszczelnienia ale całe flaki do wymiany.Opisuje to ponieważ to co chcesz robic to sztuczne podtrzymywanie czegos przy życiu,nieuniknione będzie regenerowanie turbiny i wyłożenie kilkunastu stówek,i radze wcześniej bo później koszty mogą wzrosnąc.Ja musiałem dodatkowo chemicznie czyścic cały układ dolotowy,katalizator z sadzy i niewypalonego oleju a niestety każdy woła. Nie życze ci źle ale powiedziałem sobie z uzyskanego doświadczenia"co tanie to drogie"

razor 18-11-11 19:08

Słuchajcie chłopaki problem tkwił na przepływce :) odczepiłem z kolegą przepływke i nagle stał się dynamiczny i cichszy, ciszej klekocze:)komp jak się okazuje nie wykrywa błędu na przepływce i wywala błędy gdzie indziej:) a te błędy co napisałem to autentyczne z wydruku:)może i niema sondy ale taki błąd mi wyskoczył :P a tak nawiasem głośna praca polegała na tym że był to hałas tłumiony. Więc za nim któryś mechanik bedzie wam wciskał kit o turbinie pompie czy strowniku pompy itp. jak nie ma mocy itd. Sprawdźcie przepływke i katalizator a dla pewności przeczyście egr można zrobić samemu wykręcając i namaczać w nafcie myjąc pędzlem. Bo jak niektórzy czyszczą egr jakimś środkiem na włączonym silniku to tylko łatwo zasyfić sobie silnik

Pozdrawiam :)

mjprzem 20-11-11 23:13

razor...a tak aby szczesliwie juz zakonczyc twoj temat to o jakiej przeplywce mowisz... ;)
tddi niema przeplywomierza a ten czujnik co wyglada jak przeplywomierz za filtrm powietrza to jest od czegos innego i niejest zwiazany z praca silnika wogole ;) wiec cokolwiek by nie bylo ten czujnik niemial z tym nic wspolnego.

Jest tylko jedno wyjasninie...komputer myslal ze temp. silnika jest inna niz rzeczywiscie bo ten czujnik moglby to zmienic.

ciunek 20-11-11 23:23

mjprzem tak z ciekawości, a od czego jest ten czujnik :?: :)

mjprzem 20-11-11 23:41

to czujnik temp akumulatora...wiem dziwne ale prawdziwe.
w tddi on tylko do tego sluzy-do okreslenia napiecia ladowania...ford poczawszy od fokusa stosuje inteligentne ladowanie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi