Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Zaślepienie EGR w 1.6 TDCI (90KM) (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48905)

pk87 14-04-11 12:09

Zaślepienie EGR w 1.6 TDCI (90KM)
 
Witam chcialbym sie zapytac czy zaslepial ktos EGR w w/w silniku? Pytam bo po lekturze forum wynika ze byly próby(przy CMAX) i nie bylo problemów a przed chwila dzwonilem do Warsztatu u Wuja Zbycha i uslyszalem ze w tym silniku sie nie da i juz sam nie wiem.

Mam zabrudzony zawor i przy czyszczeniu ultradzwiekami tez bym chetnie go zaslepil tylko widze 2 warianty bo zlecilem firmie wykonanie zaslepki pod wymiar ale nie wiem czy dodac male otwory by komputer nie wariowal, czy tez kompletnie zaslepic. Prosze o opinie, temat walkowany ale nie dokonca rozwiazany.

focus2 14-04-11 17:19

ja kupiłem nowy i nie narzekam

hultai 14-04-11 17:49

Pewnie jak zwykle nikt ci (nic mądrego, vide post wyżej) nie odpisze więc ja potwierdzę, że zdania są podzielone. Wczoraj miałem kontakt z elektrykiem, który chyba twierdził, że się da ale będzie błąd na tablicy. Natomiast inny mechanik stwierdził, że się nie da bo zwariuje reszta elektroniki.

pk87 14-04-11 18:44

innymi slowy wyczyszcze ultradzwiekami zawor, i jak przyjdzie zaslepka to na probe zobacze czy wywali blad i napisze co wyszlo.

focus2 15-04-11 11:17

Hultai jak coś masz to napisz na PW :)

Mi EGR wywaliło przy 150.000km kupiłem nowy orginalny za 700zł i mam spokój nie wiem czy jest senes zaślepiać z tego co wiem będzie wywalać błąd co jakiś czas, a jak wywali błąd nie z powodu EGR a będziesz myśleć, że to z tego powodu to możesz mieć później nie ciekawie.

hultai 15-04-11 12:16

No właśnie. Nic nie wiesz. Bo gdybyś troszkę poczytał nawet to forum to byś wiedział ile osób pisze, że po zaślepieniu nic się u nich nie dzieje. Wtedy byś się mógł wypowiadać z sensem i biorąc pod uwagę konkretny silnik.

focus2 15-04-11 13:33

Czytałem i uważam, że bez sensu jest zaślepianie EGR, kiedy nowy nie jest wcale taki drogi.

mkaminski100 15-04-11 17:20

Cytat:

Napisał hultai (Post 561431)
No właśnie. Nic nie wiesz. Bo gdybyś troszkę poczytał nawet to forum to byś wiedział ile osób pisze, że po zaślepieniu nic się u nich nie dzieje. Wtedy byś się mógł wypowiadać z sensem i biorąc pod uwagę konkretny silnik.

Zaslepialem w 2.0 i w 1.6 tdci i po czasie wyrzucalo blad. Raz po dniu, raz po tygodniu, ale kontrolka silnika sie zapalala.
Do tego silnik na zimno pracuje glosniej choc pewnie jak zwykle sie okaze, ze nikt nie widzi roznicy....

To co ludzie pisza to moze jest o 1.8 tddi, albo o blaszkasz z dziurkami. To drugie ma niewiele wspolnego z "zaslepianiem" EGRa.

Focus2 - 700zl to jak barszcz przeciez... zastanawiam sie tylko czy ktos z Was liczy oprocz spalania ile wiecej Was kosztuje diesel. Pewnie wielu by sie zdziwilo...

focus2 15-04-11 23:02

mi auto służy do pracy i nie licze aż tak mocno kosztów, poki na siebie zarabia.
Nie kupuje sie auta po to zeby stało a jak sie sypnie to jak niajnizszym kosztem naprawiac a potem narzekac na forach ze jakie to focus i inne sa gowniane...
juz kilka razy przejechalem sie na zamiennikach i nigdy nie kupie.

mkaminski100 16-04-11 00:05

Cytat:

Napisał focus2 (Post 561699)
mi auto służy do pracy i nie licze aż tak mocno kosztów, poki na siebie zarabia.
Nie kupuje sie auta po to zeby stało a jak sie sypnie to jak niajnizszym kosztem naprawiac a potem narzekac na forach ze jakie to focus i inne sa gowniane...
juz kilka razy przejechalem sie na zamiennikach i nigdy nie kupie.

Nie oszukujmy sie, jakbym nie liczyl kosztow to bym nowym A8 jezdzil i mial szofera, a nie 6 letnim autem klasy nisko sredniej. I to samo zrobiloby 99.9% ludzi.
Nie zapytalem sie zreszta o to czy Cie stac czy nie, ani o to czy masz kupic tanie czesci (bo EGR mozna naprawic, nie napisalem o wymianie). Zapytalem czy liczysz w oglnej oszczednosci takie "drobne" wydatki jak 700zl na EGR...

Po prostu sie zastanawiam, bo czytam jak to ludzie kupuja "wycackane" i okazyjne 1.6tdci z przebiegiem przedzawalowym na DPF, a potem 2 tysiace na wyciecie filtra, 700zl na EGR, 3000 na turbo, 2000zl na dwumase itd...ale dalej pisza, ze diesel najoszczedniejszy jest, bo pali 5.5l.

focus2 16-04-11 00:40

jak kupiłem swojego miał 140tysiecy zrobione. jedyny wkład to tylko EGR :) i co 15 tysi olej :)
A nie jezdzil bym nowym A8 nawet jakby palil 4.5l bo mnie nie kreca tego typu auta.
Tak licze oszczednosci jak tankuje raz w tygodniu do pełna a nie dwa razy w tygodniu do pełna np benzyny badz 3 razy gaz :) Cenie sobie komfort i przyjemnosc z jazdy i to mam nawet w moim 6 letnim focusie :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi