Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Ultragip 7+ vs Primacy Alpin vs TS830 vs WRG2 (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=31337)

belek 16-10-09 19:23

Ultragip 7+ vs Primacy Alpin vs TS830 vs WRG2
 
witam
kupuję opony na zimę
miałem polskie, klebery i fuldy i mam dosyć tej tandety
zastanawiam się nad (195/60/15):

1. Goodyear Ultragip 7+
2. Michelin Primacy Alpin
3. Nokian WRG2
4. Continental TS830
5. ... ?

Z różnych opinii i testów (np tutaj) najlepiej prezentują się Continental TS830...

Ktoś może mi coś podpowiedzieć lub doradzić?

Rasta 16-10-09 19:34

GY

gregK 16-10-09 20:12

1 mozna polecic

figofan 16-10-09 21:06

ja przed chwila zalozylem wlasnie nokiany wr g2, tyle ze w 16, odczucia jak narazie po powrocie do domu to tyle ze na mokrym slisko ;)

skylla1 16-10-09 21:49

Można każde z tych, które podałeś - w testacg wygrywają UG7+ lub Continentale, ale to testy niemieckie więc wiadomo... ;-).
Zależy też jak szybko zimą jeździsz. Ja osobiście po Michelinkach Alpin kupiłem teraz Uniroyale ms plus 66. Opinie mają równie rewelacyjne jak cenę i nawet w testach wypadałay powyżej średniej. Zobaczymy jak będzie...

MisiekT 16-10-09 22:44

osobiscie Nokian, ale wszystkie wymienione to naprawde dobre gumy

1szejker 16-10-09 23:45

Ja rok temu kupiłem nowe Dunlop Wintersport 3D na felgach 15' (195/65).
Co do opon to powiem że miałem już zimowe Michaeliny Aplin 3, Klebery Krislap, Vredestein i jednak to Dunlopy okazują się najlepsze. Ciche przede wszystkim, i super zachowanie na śniegu i wodzie (mokry śnieg). Produkcja Made in Germany ale nie wiem czy ma to aż takie znaczenie. (Choć jak kiedyś miałem letnie Bridgestony produkowane w Polsce to porażka totalna BARDZOOO twarde - ale za to na wodzie nie miały sobie równych)

Ziele1985 17-10-09 11:03

2 sezon na wrg2 i jest ok ale tu porównujesz zbliżone modele. Nokiany będą chyba najtańsze

LUPUS 17-10-09 12:44

"Masz opony czy michelin?"

Jako,że w branży oponiarskiej pracuje naście lat polecam Michelina. Największe przebiegi, najmniej reklamacji, cena najwyższa a testy? Wygrywa ten kto zleci......
Myślę,że zakup nowych opon zimowych to już sukces i z wszystkich wymienionych będziesz zadowolony.Powodzenia...

lobuzek 17-10-09 15:58

Ja w tej chwili jeżdżę na UG 7+ i jak na razie jest super.Pierwszy atak zimy w małopolsce nie zrobił na nich najmniejszego wrażenia,dodatkowo są szokująco ciche. Polecam.

belek 17-10-09 16:08

dzięki za odpowiedzi. szkoda że nie ma jednego zdecydowanego faworyta ;)

Cytat:

Napisał figofan (Post 373184)
nokiany wr g2... na mokrym slisko ;)

no właśnie najbardziej interesuje mnie przyczepność na mokrym... głównie hamowanie, ale też zakręty...
tam gdzie jeżdżę w góry jak jest dużo śniegu to i tak trzeba mieć łańcuchy. w wawie drogowcy już się wyrobili. na suchym przyczepność nawet kiepskiej opony jest dużo lepsza niż na mokrym dobrej, więc najważniejsze żebym na mokrym nie hamował z 60km/h przez 100m ;)

Komor 17-10-09 17:56

Ja czytałem w opiniach i odrzuciłem Nokiany.

Podobno na trasy i ogólnie czarne drogi Nokian WRG2 będzie dobry, ale broń Boże na ostre górskie drogi. Zresztą widać dość nie trafioną rzeźbę bieżnika, WR miałem i póki co były to jedne z najlepszych opon zimowych, na śniegu ustępowały tylko Frigo oraz Pirelli WinterCarving.

MisiekT 17-10-09 19:00

hehe, najwiecej jak zwykle maja do powiedzenia ci co nie jezdzili a testy czytali i ogladali bieznik :)

2 zimy na WRg2 przejezdzilem i ani razu nie daly powodu do narzekan - chyba ze komus przeszkadza ze je troche slychac (ale ja mam 215)... a rzezba bieznika jest swietna, bo jest uniwersalna i nawet w bardzo trudnych warunkach mozna bez problemu prowadzic...

Komor 17-10-09 19:11

To są przecież opinie osób, które je użytkują. i była nie jedna, że są zdziwieni tak słabą trakcją na śniegu, przecież to następca WR. Też miałem ją w końcu kupić, mam nadzieje że Uniroyal okaże się tańszym i lepszym wyborem.

MisiekT 17-10-09 19:27

ciekawe, ja mam dokladnie przeciwna opinie - na sniegu zachowuje sie b. dobrze :)

belek 17-10-09 19:36

to może jak ostro popada snieg to jakis test-zlot na lotnisku? hehe

MisiekT 17-10-09 21:59

prosze bardzo, zawsze mozna wieczorem pod jakies centrum handlowe podjechac :)
tyle ze moje to juz nie nowki...

figofan 17-10-09 22:11

moje nowki wiec jak sie wygospodaruje czas to czemu nie

darius70 18-10-09 00:40

jeżdże od ubigłej zimy na ultra grip 7+ 205 55 r16, po załozeniu bicie kierownicy przy ok 110 km/h, pomyślałem, że muszą się ułożyć. Zdziwiłem się mocno, gdy po 2 miesiącach podczas optymalizacji kół okazało się, że 2 z 4 nie da się zoptymalizować. Zleciłem test drogowy, który wykazał bicie w jednej 10.5 kg w drugiej 9 kg. Po przpychankach goodyar przyjął reklamację na jedną w drodze wyjątku i oddał 65% ceny (przejechane ok 7 tyś km). Kupiłem 1 nową do kompletu i jeżdże bo muszę

LUPUS 18-10-09 11:20

Od kiedy GY wykupił "fabryczki" wschodnioeuropejskie , afrykańskie itd... jakość ich gum jest różna. GY produkowany w dębicy to nie ten sam co niemiecki czy słowacki co nie znaczy ,że gorszy.
Trochę lepiej jest z dunlopem mimo,że to te sama grupa.
Reklamacje GY? Sporo i sporo uznanych. Zależy jak trafisz ale nie można się tym kierować.
Nokian ostatnio święci triumfy. I może warto spróbować......

gatuso_18 18-10-09 12:57

Cytat:

Napisał belek (Post 373373)
dzięki za odpowiedzi. szkoda że nie ma jednego zdecydowanego faworyta ;)


no właśnie najbardziej interesuje mnie przyczepność na mokrym... głównie hamowanie, ale też zakręty...
tam gdzie jeżdżę w góry jak jest dużo śniegu to i tak trzeba mieć łańcuchy. w wawie drogowcy już się wyrobili. na suchym przyczepność nawet kiepskiej opony jest dużo lepsza niż na mokrym dobrej, więc najważniejsze żebym na mokrym nie hamował z 60km/h przez 100m ;)

Ja polecam Dunlop Winter 3D http://allegro.pl/item774245884_nowe..._65r15_3d.html cena bardzo przystepna, a na kazdym forum nie spotkasz sie ze zla wypowiedzia uzytkownika tej oponki :)

Komor 18-10-09 13:01

Na lotnisku to testy nie najpewniej wyjdą. Najlepiej robi się je na krętych drogach zaśnieżonych. W czechach mam swoje ulubione, tam zobaczysz czy opona jest coś warta jeśli wyciągnie auta z pełnego poślizgu przy dobrych reakcjach kierowcy :)

gatuso_18 18-10-09 13:06

Cytat:

Napisał LUPUS (Post 373566)
Od kiedy GY wykupił "fabryczki" wschodnioeuropejskie , afrykańskie itd... jakość ich gum jest różna. GY produkowany w dębicy to nie ten sam co niemiecki czy słowacki co nie znaczy ,że gorszy.
Trochę lepiej jest z dunlopem mimo,że to te sama grupa.
Reklamacje GY? Sporo i sporo uznanych. Zależy jak trafisz ale nie można się tym kierować.
Nokian ostatnio święci triumfy. I może warto spróbować......

kolego prawda jest taka ze tam maszyny sa ujowe ;p przeciazone a plany nie realne do zrealizowania wiec jak widac niektore wyroby traca na jakosci ... takze jak bedziesz kupowal oponki z "debicy" szukaj w srodku dwoch naklejek to bedzie pewny opony jak jest jedna to nie kupuj ... rada od bylego pracownika :D

---------- Post dodany o 12:06 ---------- Poprzedni post był z 12:01 ----------

Cytat:

Napisał Komor (Post 373583)
Na lotnisku to testy nie najpewniej wyjdą. Najlepiej robi się je na krętych drogach zaśnieżonych. W czechach mam swoje ulubione, tam zobaczysz czy opona jest coś warta jeśli wyciągnie auta z pełnego poślizgu przy dobrych reakcjach kierowcy :)

wyjazd z zakopanego przez Lysa Polane :) kreta i zasniezona <rotfl> moja ulubiona trasa w zimie :D awsze nadkladam 20 km zeby sobie tamtedy pojechac :)

LUPUS 18-10-09 16:26

gatuso_18 ------ znam temat !!!!!!!!!!

Opon grupy GY nie założę nigdy do mojego auta bo dużo już widziałem.

szejk78 20-10-09 19:57

Witam
Podobno na trasy i ogólnie czarne drogi Nokian WRG2 będzie dobry, ale broń Boże na ostre górskie drogi. Zresztą widać dość nie trafioną rzeźbę bieżnika,
Bzdura!!!! Bielsko Biała jest u stóp gór i niema z nimi najmiejszego problemu a dużo zależy od stylu jazdy na śniegu i mokrym ,a WR G2 w195/60/15 NIEMA jak coś to 195/65/15
POZDRO!

Komor 21-10-09 12:58

Cytat:

Napisał szejk78 (Post 374376)
Witam
Podobno na trasy i ogólnie czarne drogi Nokian WRG2 będzie dobry, ale broń Boże na ostre górskie drogi. Zresztą widać dość nie trafioną rzeźbę bieżnika,
Bzdura!!!! Bielsko Biała jest u stóp gór i niema z nimi najmiejszego problemu a dużo zależy od stylu jazdy na śniegu i mokrym ,a WR G2 w195/60/15 NIEMA jak coś to 195/65/15
POZDRO!

Może i pod Bielskiem sobie poradzą, ale np na przełęczy Okraj PL->CZ to WR ledwo dawały sobie radę w 5 osób ;) Nie znam tych opon, ale wolałem klasyczny kierunkowy bieżnik z dużymi rowkami, mam do takiego już zaufanie.

MisiekT 21-10-09 13:19

smieszne sa te Wasze opinie o biezniku - moze na 195 tego nie widac, ale jak dla mnie bieznik WRg2 jest bardzo przemyslany i bardzo skuteczny
http://img254.imageshack.us/img254/7...wrg2zq9.th.jpg
2 duze rowki odprowadzajace wode i bloto a z boku bieznik kierunkowy zapewniajacy dobra przyczepnosc w zakretach...

przyznaje ze nie jezdzilem w swojej foce na innych zimowkach w tym rozmiarze, ale autentycznie jeszcze w zadnym samochodzie ktory prowadzilem w zime, nigdy wczesniej nie spotkalem sie z tak dobrym prowadzeniem w mega ciezkich warunkach... oczywiscie sa minusy, typu ze czuc walke przy podjezdzie pod gore w kopnym sniegu, ale tak ma kazda opona

szejk78 21-10-09 13:43

Ufajta i wierzta komu chceta każdy ma wybór, ja zaufałem Finom już poraz kolejny i jestem na tak z NOKIANEM

belek 21-10-09 17:40

a te opory toczenia to rzeczywiscie sie moga przelozyc na mniejsze zuzycie paliwa? np wypad w gory jakies 3000km to juz bedzie jakas sensowna kasa? ktos cos o tym slyszal?

MisiekT 21-10-09 17:42

nie, nie bedzie to sensowna kasa :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi