Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Klapa bagażnika - problem z otwarciem (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=15640)

zbigmazu 11-03-07 16:18

Klapa bagażnika - problem z otwarciem
 
Witam . Poszukuję schematu instalacji elektrycznej elektrycznego otwierania klapy bagażnika w kombi. Klapa nie otwiera sie z przycisku ani z pilota. Sprawdziłem mechanizm w klapie i jest sprawny ale nie wiem gdzie dalej szukać.

CAr 11-03-07 16:40

Czy to było tak od początku (jego posiadania - rozumiem, że go niedawno kupiłeś) czy po prostu ot tak przestało działać?

zbigmazu 11-03-07 21:25

Mam od nowości a problem pojawił się niedawno. Podczas gdy naciskam na przycisk to słychać ciche cyknięcie w okolicy schowka ale nie dochodzi napięcie do klapy bagażnika.

CAr 12-03-07 07:19

Cytat:

Napisał zbigmazu
Mam od nowości a problem pojawił się niedawno. Podczas gdy naciskam na przycisk to słychać ciche cyknięcie w okolicy schowka ale nie dochodzi napięcie do klapy bagażnika.

Więc moduł jest sprawny. Musisz przeszperać kable od modułu - do zamka. Sprawdź czy nie ma przerwy.

zbigmazu 12-03-07 22:14

No to wiem ale przydałby się schemat . Czy ktoś może mi go udostępnić ?

CAr 13-03-07 07:34

Cytat:

Napisał zbigmazu
No to wiem ale przydałby się schemat . Czy ktoś może mi go udostępnić ?

Jaki masz rocznik. Niestety ja mam do 2002 r i po niemiecku :(

zbigmazu 13-03-07 08:34

Rocznik 2003 . Jak możesz to podeślij powinno być to samo

Szymeq 14-03-07 08:14

Podepne sie pod temacik - zauważyłem u siebie coś takiego. Otwierając klape bagażnika światełko w bagarku się nie zapala - musze ręcznię przełączyć, natomiast jak otworzę pokrywę silnika to światło w bagarku się zapala - wniosek, że czujnik klapowy jest uszkodozny... i moje pytanie jest takie - czy czyjnik klapowy jest umieszczony w zamku tylnym :?: - czy jest to integralna część zamka czy coś osobnego tylko spięte z zamkiem :?:

gRuHa 19-03-07 21:26

Cytat:

Napisał Szymeq
zamku tylnym - czy jest to integralna część zamka czy coś osobnego tylko spięte z zamkiem

zdaje się że jest w zamku (czyt zintegrowane z nim)

CAr 19-03-07 21:28

Cytat:

Napisał gRuHa
Cytat:

Napisał Szymeq
zamku tylnym - czy jest to integralna część zamka czy coś osobnego tylko spięte z zamkiem

zdaje się że jest w zamku (czyt zintegrowane z nim)

Tak wszystko jest w zamku bo go rozbierałem :P

zbigmazu 23-03-07 12:22

I co z tym schematem moge na niego liczyć ??

CAr 23-03-07 12:36

Cytat:

Napisał zbigmazu
I co z tym schematem moge na niego liczyć ??

podaj mi maila na PW to ci zaraz wyślę.

RASTONS 24-03-07 13:03

Mam podobny problem, więc się podpinam.

Mam Focusa'99 HB. Zatarła mi się wkładka tylnego zamka, więc nie mogę otworzyć klapy kluczykiem. Mam wersję, gdzie nie ma elektrycznego otwierania klapy z deski rozdzielczej. Są jednak doprowadzone przewody i do zamka w klapie i do deski rozdzielczej pod przycisk. W jaki sposób uaktywnić otwieranie elektryczne z deski? Jakiś przekaźnik, bezpieczniki? Proszę o pomoc!!!

CAr 24-03-07 13:06

Cytat:

Napisał RASTONS
Mam podobny problem, więc się podpinam.

Mam Focusa'99 HB. Zatarła mi się wkładka tylnego zamka, więc nie mogę otworzyć klapy kluczykiem. Mam wersję, gdzie nie ma elektrycznego otwierania klapy z deski rozdzielczej. Są jednak doprowadzone przewody i do zamka w klapie i do deski rozdzielczej pod przycisk. W jaki sposób uaktywnić otwieranie elektryczne z deski? Jakiś przekaźnik, bezpieczniki? Proszę o pomoc!!!

Trzeba dokupić przycisk pod deskę.
Przekaźnik i bezpiecznik to jest wspólny z centralnym zamkiem drzwi.

RASTONS 24-03-07 14:35

"Trzeba dokupić przycisk pod deskę.
Przekaźnik i bezpiecznik to jest wspólny z centralnym zamkiem drzwi."

Jest mały problem. Mam wersję bez orginalnego centralnego. I co z tym fantem?

CAr 24-03-07 14:57

Mimo tego, kup przełącznik na szrocie - to grosozwe sprawy. Jak nie będzie działać, to trzeba wymienić moduł czasowy.

RASTONS 24-03-07 15:07

Spróbuję poszukać i zamontować, zobaczymy co będzie. Dzięki

CAr 24-03-07 15:16

Cytat:

Napisał RASTONS
Spróbuję poszukać i zamontować, zobaczymy co będzie. Dzięki

Spoko

gRuHa 24-03-07 16:19

Cytat:

Napisał RASTONS
I co z tym fantem?

[miecho] pewnie trzeba ruszyć dupe i zajżeć czy masz dołożony bezpiecznik i przekaźnik, bo MUSISZ go mieć, bo ktoś Ci w końcu zakładał ten cetralny :!: chyba, że zasilasz go z baterii, albo ciągniesz do niego prąd przedłużaczem z domu :!: [miecho] Dżizas człowieku przecież to jest temat do ogarnięcia w 0,5 minuty!! mam przekaźnik :arrow: spoko, pod niego się podepnę, nie mam :arrow: dokupię i zamontuję...

poza tym to witam na forum i radzę na drugi raz więcej pomyśleć przed napisaniem posta [hammer] ...

RASTONS 24-03-07 23:52

Coś taki nerwowy GrUhA?? :D
Myślisz, że zawracałbym dupę, gdybym tego wszystkiego nie sprawdził?! Nie mam centralnego, więc i nie mam tych przekaźników!
A moje pytanie dotyczyło wykorzystania orygnialnego okablowania i możliwości podłączenia przekaźnika w puszce bez przeróbek.
Pozdrowienia... [notworthy]

gRuHa 25-03-07 00:05

Cytat:

Napisał RASTONS
Myślisz, że zawracałbym dupę, gdybym tego wszystkiego nie sprawdził?!

Cytat:

Napisał RASTONS
A moje pytanie dotyczyło wykorzystania orygnialnego okablowania i możliwości podłączenia przekaźnika w puszce bez przeróbek.

sam sobie zaprzeczyłeś, bo gdybys otworzył puszkę przekaźników zapewne dostrzegłbyś puste miejsce, potem popatrzyłbyś czy dochodza do tego pustego miejsca kable i czy jest gniazdo na przekaźnik.
Cytat:

Napisał RASTONS
Coś taki nerwowy GrUhA??

poprostu to sformuowanie mnie wkurzyło:
Cytat:

Napisał RASTONS
Jest mały problem. Mam wersję bez orginalnego centralnego. I co z tym fantem?

jeśli uważasz, że to była over-reaction to sorry, ale uważam, że nawet dokupienie oprawki na dodatkowy przekaźnik i bezpiecznik, oraz podpięcie czerwonego kabla do plusa oraz czarnego kabla do minusa nie jest czymś nadzwyczaj trudnym i można to wydedukować samemu i/lub znaleść w instrukcji...
Również pozdrawiam [bigok]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi