Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Focus 2007r. awaria silnika 1,8 TDCI :( (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40341)

fotoenergia 14-06-10 20:42

Focus 2007r. awaria silnika 1,8 TDCI :(
 
Witam!
Mam problem z Focusem II 2007r. 1,8 TDCI 75 tys. przebieg!
Wracając wczoraj z wycieczki Autostrada w Niemczech przy prędkości 160-170km/h usłyszałem stukot w silniku, niezwłocznie zatrzymałem sie na parkingu. Wjeżdżając na parking auto zgasło po 2 próbach uruchomienia silnika dopiero za 3 razem i po 15 minutach odpoczynku auto odpaliło.
Wróciliśmy z wycieczki na lawecie :(
obecnie jest stukot w silniku jak by pierścienie poszły. W sumie to się na tym nie znam, ale mechanik dziś powiedział ze albo wtryskiwacz nie działa albo pierścienie poszły.
I mam pytanie czy ktokolwiek słyszał o takim przypadku ze auto, które ma 3 lata, 75 tyś przebiegu, serwisowane od nowości, aby wystąpiła tak poważna awaria silnika?
Jestem pierwszym właścicielem autka, kupiłem go w salonie Polskim, niestety gwarancja juz sie skończyła a 2 miesiace temu skonczylem spłacać leasing :(.
Jeżeli ktoś miał taki przypadek prosze o kontakt bo nie wiem czy to norma czy mam pecha:).
pozdrawiam
Szczepan

VooDoo123 14-06-10 21:41

Cytat:

Napisał fotoenergia (Post 456053)
I mam pytanie czy ktokolwiek słyszał o takim przypadku ze auto, które ma 3 lata, 75 tyś przebiegu, serwisowane od nowości, aby wystąpiła tak poważna awaria silnika?

Jak na razie to nic nie wiesz więc trudno ocenić jak poważna to awaria. Gdyby jednak poszedł układ korbowo - tłokowy to wielka kichchchchchaaaaaa!

Ranid 14-06-10 21:50

Cytat:

Napisał fotoenergia (Post 456053)
przy prędkości 160-170km/h usłyszałem stukot w silniku,

To nie są predkości na ten silnik,on ma dość już przy 130 i 3tyś obrotach.

damianTDCI 14-06-10 21:52

Cytat:

Napisał Ranid (Post 456076)
To nie są predkości na ten silnik,on ma dość już przy 130 i 3tyś obrotach.

Jeździłeś wogóle takim focusem? Jeżeli 115 konnym nie ma co jechać szybciej niz 130km/h, to 90 konnym logika podpowiada, że 100km/h to tak maks

adam1985 14-06-10 23:07

tez racja, ja dalem rade 170 tddi jechac wiec nie sadze zeby predkosc i obroty mialy znaczenie w tym wypadku

MisiekT 14-06-10 23:11

predkosc normalna, ale w normalnych warunkach - jezeli w upale i przy obciazonej foce to wcale tak rozowo nie jest...

Vadero 14-06-10 23:33

Cytat:

Napisał Ranid (Post 456076)
To nie są predkości na ten silnik,on ma dość już przy 130 i 3tyś obrotach.

jakos focusy 1.8 tdci przedstawicieli handlowych przejeżdżają z butem w podłodze 200kkm, potem są sprzedawane jako nówencje piękne i niebite, a nowi właściciele jeszcze przez następne 5 lat przejeżdżają 100kkm (auto wtedy wg komisowego licznika ma 175kkm :D ) i jakoś im pierścienie nie zdychają masowo.



Foto - wywaliło Ci jakąs kontrolkę silnika? Czy po prostu bez zapowiedzi zdechł?

---------- Post dodany o 23:33 ---------- Poprzedni post był z 23:31 ----------

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 456119)
predkosc normalna, ale w normalnych warunkach - jezeli w upale i przy obciazonej foce to wcale tak rozowo nie jest...

dlaczego?
ma to wytrzymać i koniec - przy tej prędkości jest około 3.5krpm - można tak jechać bez końca, jeśli auto jest rozgrzane i sprawne.

MisiekT 14-06-10 23:42

to jezdzij :) wbrew pozorom latwo przegrzac silnik a pozniej rozne cuda wianki sie dzieja

Vadero 15-06-10 00:02

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 456132)
to jezdzij :) wbrew pozorom latwo przegrzac silnik a pozniej rozne cuda wianki sie dzieja

przegrzać sprawny silnik przy 3.5krpm? wiesz różnie jeżdżę, czasami spokojnie, czasami szybko i nigdy nie drgnęła mi wskazówka temperatury.

damianTDCI 15-06-10 00:04

Nie jest tak duża prędkość, taki focus max pójdzie ok 200 to te 160 to taka jeszcze optymalna prędkość, więc raczej od tego nic nie powinno się stać

Komor 15-06-10 00:05

Abo Ty wiesz Tomku ile ma olej wtedy :P??

Vadero 15-06-10 00:08

Cytat:

Napisał Komor (Post 456141)
Abo Ty wiesz Tomku ile ma olej wtedy :P??

Nie Maćku :D Ale jeśli temperatura płynu jest w optimum to moża z grubsza przyjąc, że olej też raczej nie kipi ;) Poza tym przypominam że mówimi o głupich 3.5krpm w przy duzej predkosci (zimne świeżutkie powietrze omywa chłodnicę... ;) )

A Ty wiesz jaki masz silnik w foce? bo tak patrzę w ten twój podpis... :P

MisiekT 15-06-10 00:12

Vadero - w foce jak juz wskazowka ci sie podniesie to najczesciej jest pozamiatane :(

ja nie mowie ze to po prostu za szybko ... mowie tylko ze w upale i z obciazonym samochodem nie mozna tak jechac non-stop pare godzin i tyle... prawda jest taka ze w zlych warunkach obciazenie silnika wzrasta parokrotnie i obroty nie maja tu wiele do rzeczy

---------- Post dodany o 00:11 ---------- Poprzedni post był z 00:09 ----------

Cytat:

Napisał Vadero (Post 456143)
jeśli temperatura płynu jest w optimum to moża z grubsza przyjąc, że olej też raczej nie kipi

taaaaa, jestes taki pewien? :) w wiekszosci wypadkow ludzie nawet nie wiedza jaki maja olej i czy faktycznie byl zmieniany na przegladziem wiec wiesz...

---------- Post dodany o 00:12 ---------- Poprzedni post był z 00:11 ----------

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 456144)
zimne świeżutkie powietrze omywa chłodnicę

gdzie masz to zimne swiezutkie jak temperatura asfaltu to nierzadki ze 40-50st C?

Komor 15-06-10 00:29

Nie przesadzajcie, po upalaniu w Radomiu moje 1,8 jeszcze żyje, a nie chłodziłem go 15 minut ... zazwyczaj 3-4 minutki i koniec .... do domu dojechałem, sprężarka nie odpadła :D

---------- Post dodany o 00:29 ---------- Poprzedni post był z 00:27 ----------

Cytat:

Napisał Vadero (Post 456143)
Nie Maćku :D Ale jeśli temperatura płynu jest w optimum to moża z grubsza przyjąc, że olej też raczej nie kipi ;) Poza tym przypominam że mówimi o głupich 3.5krpm w przy duzej predkosci (zimne świeżutkie powietrze omywa chłodnicę... ;) )

A Ty wiesz jaki masz silnik w foce? bo tak patrzę w ten twój podpis... :P

Wiesz, ja śmiem sądzić co innego, płyn wporzo a olej się gotował w co nie których, no ale to benzyniaczki było :-P
Ja mam taki jaki zakupiłem, żeliwny, ale takiej mocy jaką mam obecnie niestety nie ma tu w opcjach :D

mardz 15-06-10 06:15

ludziska! nawet ford w instrukcji pisze że 1,8 tdci- 115 KM może przez dłuższy czas jechać z obrotami 3000,bez obaw o zniszczenie silnika.sądze że kolega miał problem ze smarowaniem skoro poszły pierścionki.temperatura + obciążenie + mało oleju i kłopot.

fotoenergia 15-06-10 07:40

Witam
Autko nie bylo obciazone i nie bnyulo goraco bylo 20 stopni i 2 osoby na pokladzie, juz wczesniej po autostradach jezdzilem z takla predkoscia i nigdy nie bylo problemu, temperatura i wszystkie wskazania byly ok.
po serwisie napisze jakie sa wyniki. Ale zaufania do tego autka juz nie bede mial nigdy:(. A naprawde fajnie sie nim jezdzilo!!
pozdrawiam

Szczepan

exoryna 15-06-10 08:06

Cytat:

Napisał mardz (Post 456167)
ludziska! nawet ford w instrukcji pisze że 1,8 tdci- 115 KM może przez dłuższy czas jechać z obrotami 3000,bez obaw o zniszczenie silnika.sądze że kolega miał problem ze smarowaniem skoro poszły pierścionki.temperatura + obciążenie + mało oleju i kłopot.

O to chodzi, że na razie nie wiadomo co poszło....

cezarg1410 15-06-10 18:35

Ludzie bez przesady samochód nie jest tylko po to żeby jechać non stop 90 km/h na 5 biegu 1800 rpm i się cieszyć 5.0l On na 100 km... Moje TDCI ma 150 tys. km i jazda dluższy czas z 3 k rpm nie sprawia mu żadnych problemów. Silnik byl zaprojektowany 20 lat temu pod olej "TURDUS" i jeździl a co mówić dzisiaj...
A koledze życzę jak najlepszej diagnozy !

VooDoo123 15-06-10 20:12

Kto jeździł po autobanach wie jak tam się jeździ. Młode niemiaszki nie schodzą z prędkości poniżej 150 km i to bez wzgledu na pojazd jakim się poruszają.

pilgrim 17-06-10 18:53

Cytat:

Napisał Ranid (Post 456076)
To nie są predkości na ten silnik,on ma dość już przy 130 i 3tyś obrotach.

Że jak???? :shock: :shock: :shock: :shock:

grzybek 17-06-10 20:14

Jak to "jak" :?: Ano teraz wiemy, że TDCi nie wolno przekraczać 100km/h bo to dla niego niezdrowe [rotfl]

mark_TDDI 17-06-10 20:16

Tak sobie czytam i wniskuję, że niktórzy nawet nie więdzą o czym piszą. 130 km/h i 3000 rmp ma wykończyć niewysilony silnik o tak niskim współczynniku KM/obj. skokowa - totalna bzdura - nawet podczas +40stC na zewnątrz... Silnik musiał mieć jakiś trefny element/podzespół/ brak/niski poziom oleju etc.(musiał zaistnieć czynnik zewnętrzny) - taka awaria nie jest normalna przy tak niskim przebiegu.

MisiekT 17-06-10 20:26

ja sadze ze powyzej 30st C to juz i 90kmh moze byc tragiczne w skutkach [panna]
eh, jak zwykle pojawia sie sklonnosc do chodzenia w ekstrema :)

grzybek 17-06-10 20:48

Na szczęście u nas w kraju nie można jeździć szybciej niż ww. 130km/h więc zawalidrogą się nie będzie jadąc 90km/h [bigok]

VooDoo123 17-06-10 21:13

Moim zdaniem większe katusze przechodzi silnik w naszych słynnych "korkach" a niżeli w czasie jazdy z większymi prędkościami. Pamiętam podróż z punktu A do B - 250 km - czas podróży 7h, asfalt miejscami płynął:). Cieszyłem się z jednego, że nie jadę już swoja Vectrą która odczuwała każda wyższą temperaturę i pomimo non stop pracującego wentylatora wskazówka wchodziła wręcz na czerwone pole:) Foca w takich ekstremalnych warunkach spisuje się naprawdę dobrze.

Sokol 17-06-10 22:26

Potwierdzam zdanie kolegi VooDoo123. 2 Tygodnie temu trzasnołem obiazdówke Poznań - Szwajcaria - Włochy - Monte Carlo i z powrotem. Łącznie 5000 km autostradami z różnymi prędkościami ale bywało też 180/h. Foka 2001 i 181 tyś przebiegu - leje zawsze olej Forda syntetyk, filtry Motorcrafta jak z fabryki i ... po prostu jeżdżę. Kolego fotoenergia współczuję awarii ale spraedź może przy ostatniej wizycie w serwisie panowie czegoś nie wymienili albo nie dolali...

fantomak 18-06-10 00:06

Od czasu do czasu, żeby "przewietrzyć" fokę dociskam na autostradzie 200-210km/h - przebieg ponad 200 tyś. - i nic się nie dzieje, więć jakoś nie wierzę, żeby prędkość 170km/h "zabiła" fokę kolegi fotoenergia, prędzej wada fabryczna któregoś elementu silnika

fotoenergia 19-06-10 14:40

Witam, dziś auto zawiozłem do serwisu Forda, gościu, który przyjmował auto powiedział ze zle to wygląda ale w poniedziałek mi powiedzą co jest.
Spytałem sie czy to normalne w 1,8 TDCI.
Jego odpowiedz: bardzo rzadko sie zdarza taka awaria, ale mięliśmy takie przypadki, w końcu każde auto sie psuje. I ręce mi opadły... nie w każdym aucie sie psuje silnik po 75tys przebiegu... dla mnie jest to klęska Forda!
Co do wymiany olejów, tak wymieniałem na oryginalny olej i oryginalne filtry, pewnie była to jakaś wada fabryczna... ale co z tego jak gwarancja sie skończyła, AC nie pokrywa uszkodzeń mechanicznych silnika, wiec zostaje sam z problemem.
Prawdopodobnie czeka mnie wymiana silnika koszt silnika około 3-4 tys
ale ja juz tym autem nie będę jeździć, od razu sprzedaje i przechodzę na cos bardziej wytrzymałego Honda Accord 2.0 vtec i mam nadzieje ze z tym autkiem nie bede miał problemow...
Napisze na forum jak tylko dostane odpowiedz od Forda co walnęło i jaki koszt naprawy.
Pozdrawiam
Szczepan

VooDoo123 19-06-10 15:08

Przypadki chodzą po ludziach i sprzęcie. Akurat znamy Twój przypadek dotyczący Forda, ale powiem Ci jedno takie przypadki nie omijają innych marek. Ostatni przypadek jaki znam to pęknięcie paska rozrządu w Astrze po 30000.
I co jest pewnikiem to jesli jest to wina materiałowa to spotka użytkownika takiego auta bardzo szybko a najpewniej do 100000. Po tym okresie czasu jezeli jest obsługiwany należycie będzie śmigał następne kilka setek.

ps.

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko - czy wcześniej czyli przed awarią nic nie słyszałeś, nic niepokojącego nie zwróciło Twojej uwagi? temperatura, cisnienie oleju, inna głosniejsza praca..................

MisiekT 19-06-10 18:58

a po kiego do Forda? oni uzywek nie wrzucaja wiec dostaniesz kosztorys na kilkanascie tysiecy albo i lepiej...

PS. gdybac nie ma co - rownie dobrze na ostatnim przegladzie ktos mogl ci nie zmienic oleju albo dolac za malo... powiedz szczerze, jak czesto sprawdzasz poziom?
ale spoko, mozesz psioczyc na Forda i zycze bezawaryjnej jazdy Honda...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi