Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Regeneracja wtryskiwaczy Poznań - oszukano mnie UWAGA (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=51715)

Tal-Rash 20-08-11 19:23

Regeneracja wtryskiwaczy Poznań - oszukano mnie UWAGA
 
Witajcie.
Chciałbym opowiedzieć Wam moją historię aby przestrzec Was przed popełnianiem takiego lub podobnego błędu.
Kilka miesięcy temu kupiłem focusa mk1 po lifcie 2003 rok TDCi 115hp
Po kupnie zrobiłem w nim hamulce olej rozrząd i łożyska.
Auto miało jednak pewien mankament.
Gasło po uruchomieniu na zimnym silniku.
Trzeba było trzymać gaz żeby nie zgasło przez około minute przez ten czas kopciło na biało szaro i bardzo nierówno chodziło jakby jeden gar nie palił słychać też było spalanie detonacyjne.
Auto wyladowało w serwisie:
http://www.dieselserwis.com.pl/
Oddałem je wieczorem w czwartek by pospało tam do rana i od rana w piatek miało być diagnozowane.
O 9 rano dostałem telefon że auto ma trafione wtryskiwacze jeden jest w stanie agonalnym a reszta niewiele lepszym.
Spytałem czy da się naprawić i usłyszałem że 600zł regeneracja kosztuje.
Zgodziłem się z ciężkim sercem. Gość powiedział że trzeba też sprawdzić pompę bo może ona produkować opiłki i być winowajcą uwalonych wtrysków. Zgodziłem się i na tym zakończyła się rozmowa.
Serwis zadzwonił o godzinie 15stej że auto jest zrobione i gotowe do odbioru.
Pojechałem po nie i usłyszałem 3100zł...
Załamka!
Pytam skąd tyle mialo być 4x600zł
I dostałem obuchem takim oto:
2400 regeneracja
100 sprawdzenie pompy
200 kodowanie wtryskiwaczy
400zł robocizna
Ja na to poproszę fakturę
A tu drugi obuch:
TO CENY NETTO jak ma być faktura proszę doliczyć 23%
Czyli 3813zł
Nie mogłem pozwolić sobie na to byłem gotowy na 2400...
Zapłaciłem 3100 i odebrałem auto z gwarancja 6miesiący ręcznie napisaną na kartce wyrwanej z zeszytu.....
Auto fakt naprawione nie gaśnie po uruchomieniu...... Pali od pierwszego.
ALE zaczęło przerywać na zimnym gdy jedzie się spokojnie. Jak wciska się ostro nie przerywa ale kto wciska na zimnym silniku?!?
To nie koniec pojechałem na HAMOWNIĘ.
Przed regeneracja miał:
119koni 288nm
Teraz ma:
105koni 258nm
ZAŁAMKA!!!
Telefon do serwisu mówię co jest i słyszę że to niema związku że coś jeszcze jest trafione w aucie bla bla bla itp itd...
Mam przyjechać i zostawić auto bo pewnie coś jeszcze ma zepsute...
Mam co chciałem.
Dno i beczka mułu...
3100zł wywalone jak w błoto...
Już wolę gasnące po odpaleniu niż przerywające i 105 konne...
Kasy juz nie mam nie wiem co robić jestem zrozpaczony krótko mówiąc...
Co byście zrobili na moim miejscu?
Wsiąść pożyczkę i kupić nowe wtryski?
Sprzedać auto?
W łeb już sobie walnąłem za głupotę ale nic to nie dało chyba bo czasu nie cofnę :(

qrczakos 20-08-11 20:59

Rafał tylko teraz ostrzegasz przed jakim błędem.. kupna TDCi? mówiłem Ci co za tym idzie jak pojedzie sie po całości i polecałem TDDi, muł ale za tą kasę którą wyrzuciłeś w błoto zrobiłem chyba swoje wszystkie modyfikacje u siebie i jeszcze spokojnie zostałoby..

PePe 20-08-11 21:08

trochę nie w temacie jestem..

ale skoro regeneracja kosztuje 600 to ile nowy??

bo wychodzi mi że lepiej było kupić używany silnik [los2] [zimny]... o co tu chodzi??

MisiekT 20-08-11 21:11

wklej pls jaki papier potwierdzajacy perypetie z tym serwisem, zeby byl potwierdzony temat dla potomnosci

a co do ceny - proponuje odezwac sie od razu do skarbowki skoro masz potwierdzenie naprawy :)

---------- Post dodany o 21:11 ---------- Poprzedni post był z 21:10 ----------

Cytat:

Napisał PePe (Post 605734)
o co tu chodzi??

jak zwykle - o nabijanie wlascicieli tdci w butelke :D

PePe 20-08-11 21:25

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 605735)
jak zwykle - o nabijanie wlascicieli tdci w butelke

no ale aż tak??? [totalszok]??

qrczakos 20-08-11 21:28

tak samo jak wlascicieli TDDi z pompą wtryskową zamiast samego sterownika..

MisiekT 20-08-11 21:36

Cytat:

Napisał PePe (Post 605739)
no ale aż tak???

przeciez to nie koniec - w koncu jeszcze dojrze pompa i kolejne 3-4tys. w plecy...
standard... a jak ludzie sie nie znaja to hulaj dusza, kasa wpada
tez mialem diagnoze w TDDI na 5tys., a 300 czy 400zl pozniej za jakis czujnik jakos bylo ok i zyje do dzis...

PS. ja nie kumam tylko jak komus nie zapala sie ostrzegawcze swiatelko jak pojedyncza naprawa siega 1/4 albo lepiej wartosci auta [szok]

qrczakos 20-08-11 22:19

co chcieli w tddi za 5 koła;>

MisiekT 21-08-11 01:09

cala pompe z robota, cudami itp, a jak 0- full serwis tak zwany, LOL

Komor 21-08-11 01:18

Cytat:

Napisał PePe (Post 605734)
trochę nie w temacie jestem..

ale skoro regeneracja kosztuje 600 to ile nowy??

bo wychodzi mi że lepiej było kupić używany silnik [los2] [zimny]... o co tu chodzi??

Z tego co pamiętam gdzieś w sklepie on-line ok. 1200 zł brutto /szt
Swoją drogą, jeżeli kolega tyle płacił należy wymagać solidnej regeneracji.
Jeżeli nie została tak wykonana zostaje UOKiK w rejonie zamieszkania.

Ale pierwszy błąd przy tak drogiej naprawie to nie spisanie umowy o dzieło bądź innego świstka z którym zawsze można iść do sądu.

janekfocus 21-08-11 08:17

Jeżeli zapłaciłeś tyle to naprawdę musisz jakoś odzyskać kasę i kondycję auta:)

Tal-Rash 21-08-11 09:34

Ale się uchlałem wczoraj :(
Teraz kac.
Mam tylko taki świstek:
http://rash.home.pl/dser.jpg
Przecież nie oddam tam znowu auta...
A tu wykres jak było i jak jest... Nie mogę o tym przestać myśleć za takie pieniądze tak sobie skopać auto.... :(
http://rash.home.pl/tdci/wykresfail.jpg

janekfocus 21-08-11 09:39

Pismo jak by doktor był . Zaraz Ci doradzą chłopaki co z tym zrobić .

qrczakos 21-08-11 10:25

Rafał.. czemu z heniem z forda w Pile nie gadałeś.. mowiles ze w diesel serwis tam sie bawił.. przecież to dobry znajomy Baśki, zaholowałbyś foke albo przyjechał do Piły i bys nie miał problemów i zapewne rabat przez henia...

Kam1l 21-08-11 10:31

Ja dałem za 4 końcówki wtrysków z wymianą tysiaka z groszami. I to niby oryginalne Forda. Ale juz tam więcej nie pojadę bo mam wrażenie że mnie orżneli i mam stare końcówki w kartoniku, kiedyś je prawdzę przy okazji :) Może pali z 0.5/100 mniej.
O tutaj o: http://www.pkt.pl/s/poznan/1182368/d...mechanika.html

Przy okazji to na 3 moje wizyty to w 1 pomagier był wypity. A szef taki niemiły się zrobił jak chciałem jakiś dowód na sprawdzenie wtrysków, że nie chciał dać gwarancji (tylko słowna). Wziołem z fakturą niech pajac odprowadza 23% podatku [hehe] I tekt "skoro pan wie lepiej, to niech sobie pan naprawi" mnie dobił...

PePe 21-08-11 10:50

no to mając taki kwit wstawiłbym i niech robią póki nie będzie dobrze.

Jak się nie zgodzą to pozostaje tylko wspomnieć, że udajesz się z tym "pokwitowaniem" do najbliżeszgo oddziału Urzędu Skarbowego - strasznie są wyczuleni obecnie na nieodprowadzanie VAT-u

w każdym razie niewesoła akcja - ale ja z regeneracją też już miałem do czynienia i nigdy więcej takiego błędu nie zrobię - człowiek się uczy na błędach niestety...

Szejk.Ahmed 21-08-11 11:42

ja miałem podobną sytuację jakieś 2 miesiące temu.
po przeglądzie w serwisie i aktualizacji softu stwierdziłem że auto zaczęło dymić od 3tyś obr.do końca.udałem się spowrotem do serwisu i po jezdzie testowej usłyszałem że wtryski grają i trzeba zrobić test przelewowy.
przy odbiorze auta usłyszałem że wtrysk 2 i 4 do regeneracji,dlatego dymi na czarno po dodaniu ostro gazu.
Udałem się do firmy Bosch i tam zonk.
wtryski wrzucili na stół pobierczy i przetestowali 2 razy.
Przy odbiorze auta usłyszałem że wtryski są idealne lecz cena za sprawdzenie już taka nie była.750zł
i teraz uwaga
-sprawdzenie wtrysków-350zł
-demontaż i montaż-300zł.

telefonicznie podają że regeneracja wtryskiwacza z wymianą zaworku to max.650zł.x 4 = 2600zł.lecz nie podają że do ceny trzeba doliczyć 300zł.za wyjęcie i założenie i 400zł za kalibracje.razem nam wychodzi 3300zł.

co się okazało to serwis zle zaktualizował soft i dlatego dymił.
ja kupiłem nówki 4 wtryski za 2600zł i leżą.
jak mam wydać na regeneracje 3300zł to wole założyć nowe.
a takie warsztaty to należy tempić i chyba najlepszym wyjściem to jest nagrywanie rozmów z mechanikiem aby potem nie było nieporozumień.

Tal-Rash 21-08-11 11:44

Gdzie kupić wtryski?
Te dobre:
http://allegro.pl/wtryski-wtryskiwac...751650922.html
?

Szejk.Ahmed 21-08-11 11:45

Cytat:

Napisał Tal-Rash (Post 605831)

hola hola.najpierw spisz sobie numery ze swoich wtryskiwaczy aby dobrać odpowiednie do swojego

Tal-Rash 21-08-11 11:59

Nauczka na przyszłość. Wymienię wtryski i nie chce mieć problemu trudno że wybulę połowę wartości auta... Tak to jest... Qrczakos a Heniu z forda mnie wkurzył bo sprawdzał niby auto przed kupnem i nie mówił że dwumasa leży a leży i że wtryski leżą a leżą...

Numerów nie jestem w stanie spisać na jednym to naklejka z numerem jest tak pokiereszowana że nie widać a reszta ma taki pasek niebieski po tej regeneracji namalowany że jak zostaną ruszone to będzie widać. I ten pasek zasłania większość numeru.

W sumie dałem radę tylko z dwóch spisać ale nie cały (brakuje początkowych kilku znaków):
55354109A9
B54B5696B4A
Coś da się z tego wywnioskować?

PePe 22-08-11 08:21

Cytat:

Napisał Tal-Rash (Post 605842)
pasek niebieski po tej regeneracji namalowany że jak zostaną ruszone to będzie widać. I ten pasek zasłania większość numeru.

jak i tak je będziesz wymieniał to wykręcaj - przeciez te paski Ci już nie dadzą...

Tal-Rash 22-08-11 21:13

W sobotę jadę do
http://www.diesel-trzebniak.pl/index.php
Zobowiązali się wymontować i sprawdzić za 400-500zł czy wtryski rzeczywiście są zregenerowane sprawne i mają nadany kod...
Że tam nie pojechałem regenerować :(
Gdybym wiedział że upadnę to bym się położył wiem ale i tak mam kaca...
Jeśli wtryski okażą się niezregenerowane albo zregenerowane źle proszę pomóżcie narobić problemów oszustowi. Trzeba tempic naciągaczy i pseudowarsztary.
Najpierw skarbówka? :) Jak to zrobić iść osobiście czy dzwonić z budki?

Szejk.Ahmed 22-08-11 21:33

pierwsze co to wal do warsztatu i powiedz jak nie zrobią porządnie to w tej chwili dzwonisz do skarbówki i mówisz że ci nie dali faktury i ciebie oszukali i na policje aby zrobili raport z wezwania.

PePe 23-08-11 08:54

Cytat:

Napisał Tal-Rash (Post 606427)
Najpierw skarbówka? Jak to zrobić iść osobiście czy dzwonić z budki?

jak dojdzie do tego już momentu, to udajesz się do US, który swym terenem obejmuje ten zakład - tam szukasz Działu Kontroli Skarbowej i przedstawiasz co i jak - oni zbiora Twoje oświadczenie i kwity i któregoś poranka zapukają do pana właściciela i poproszą go o dalsze wyjaśnienia

Tal-Rash 27-08-11 20:22

Diagnostyka w http://www.diesel-trzebniak.pl/index.php
Wtryskiwacze nie są zakodowane dlatego auto nie ma pełnej mocy.
Poza tym we wtryskiwaczach są opiłki metalu - pompa do roboty.
W poniedziałek będę znał koszt naprawy ale powiedzieli że w zależności od uszkodzenia pompy 2000-4500zł razem wszystko. Regeneracja pompy mycie wtrysków zbiornika i płukanie układu paliwowego i kodowanie wtrysków.
Z poprzednim serwisem idę rozmawiać w przyszłym tygodniu.
Bedę chciał 1000zł zwrotu za niefachową naprawę i błędną diagnostykę pompy.
Wtryski faktycznie mają wymienione zaworki.
Masakra :(

janekfocus 27-08-11 20:27

Brak znajomości silnika TDCI. Ach szkoda gadać.

thermalfake 28-08-11 20:57

Ja bym powiedział bardziej dosadnie - brak jakiejkolwiek znajomości systemu CR.
Gorzej tej roboty chyba już nie można było spier**ić.

Tal-Rash 29-08-11 07:34

Mam się czuć winny? :/
Czuję się oszukany żeby za wymianę zaworków we wtryskach dać 3100zł....
Dzwonili z Bosh Service.
Całość naprawy:
Regeneracja pompy(coś tam przetłaczającego zawór ciśnienia zawór imv i uszczelnianie), czyszczenie układu paliwowego, mycie zbiornika, wymiana filtra, mycie ultradźwiękowe wtrysków, wymiana rozpylaczy, kodowanie wtryskiwaczy:
5258zł
Jak odbiorę auto jadę do poprzedniego serwisu i żądam 1000zł zwrotu z 3100zł zapłaconych.

kurczak80 08-09-11 03:25

Tak czytam sobie ten temat i dobrze że nie kupiłem diesla a była taka opcja. Wiem wiem troluję ale życzę założycielowi tematu udupienia tych partaczy i zwrotu części gotówki.

czlowiek 08-09-11 13:49

Cytat:

Napisał Tal-Rash (Post 608678)
Mam się czuć winny? :/
Czuję się oszukany żeby za wymianę zaworków we wtryskach dać 3100zł....
Dzwonili z Bosh Service.
Całość naprawy:
Regeneracja pompy(coś tam przetłaczającego zawór ciśnienia zawór imv i uszczelnianie), czyszczenie układu paliwowego, mycie zbiornika, wymiana filtra, mycie ultradźwiękowe wtrysków, wymiana rozpylaczy, kodowanie wtryskiwaczy:
5258zł
Jak odbiorę auto jadę do poprzedniego serwisu i żądam 1000zł zwrotu z 3100zł zapłaconych.

Masz na nich kwit, ja bym zażądał zwrotu całości, bo nie dość, że Cię oszukali co do zakresu robót, to jeszcze narazili na dodatkowe koszta.

Albo powiedz tym "fachowcom", że samochód wstawiasz do innego warsztatu i fakturę wystawią na tych partaczy.

Powodzenia w każdym bądź razie Ci życzę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi