Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Stukanie w przednim zawieszenie przy skręcie w prawo (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49945)

focus2 29-05-11 12:26

Stukanie w przednim zawieszenie przy skręcie w prawo
 
Hej, żeby założyć ten wątek najpierw poszukałem, ale moje objawy są inne niż te które są opisane.

Otóż przykładowo lece sobie normlanie no niwiem 80 70 100 140 i np wchodze w zakret w skrecajac lekko w prawo i slysze stuaknie jakby cos z przegubami bylo nie tak ale gdyby to przeguby mi bily to by mi walila tez kierownica ( wiem bo wyminialem prawa pol oske cała ) mieliscie taki przypadek ?? a moze to wina ziomwek? cholera sam nie wiem bo od niedawan to uslyszalem i troche sie nie pokoje co to moze byc :( aha jak jade na wprost to tez deliaktnei cos stuka ale tak prawie nie slyszalnie. :(

Dzięki za pomoc forumowicze ! ;)

janekfocus 29-05-11 12:47

Może być wina zimówek . Zmień koła bo już czas i zobaczysz :p

focus2 29-05-11 12:49

:) tak też sądzę :) już za tydzien przyjad moje fele to zobacze :)
dzięki za odpowiedź :)

radeksim 29-05-11 15:02

sprawdź stabilizatory może sie już zużyły

wololo 29-05-11 21:48

Słyszysz stukanie ciągłe czy to może jest jeden stuk? Ja miałem coś takiego (pojedyńczy stuk) przy skręcaniu przy niższych prędkościach i okazało się że po wymianie łożyska i tego czegoś dookoła niego problem ustąpił, więc może u Ciebie to to samo.

focus2 29-05-11 22:09

wololo słyszę ciągły stuk, moze to być cholera łożysko bo z prawej wymianiłem już a z lewej jeszcze nie a tutaj przecież 205 tysi nabite hmmm.

ratyn22 14-06-11 19:03

Dogrzeje temat. Coś mi stuka przy skręcie w prawo... Zawieszenie sprawdzane wszystko ok. Łożysko wymienione bo miało luzy i tez nie pomogło. Więc już głupi jestem może Wy coś wymyślicie...

radeksim 14-06-11 23:35

silentblock

Tomisk 15-06-11 13:40

tez mam podobnie. Po obejrzeniu go przez mechanika wyszło ze puścił lewy amortyzator jest lekko przypocony i na diagnostyce pokazywał 20%.

Jankos 15-06-11 13:41

amorek lub łożyska mcphersona

qazz 16-06-11 20:51

W moim focusie szumi coś z okolic przodu przy skręcie w prawo. Przy skręcie w lewo jest błoga cisza, przy jeździe na wprost też. W serwisie (na Kunickiego) sprawdzili łożyska wszystkich kół(podnieśli samochód, kręcili kołami, nasłuchiwali....), łożysko na prawej półosi i stwierdzili, że to nie od łożyska, bo są dobre. Nie chcą wymieniać bez 100% pewności i mają rację. Co to może być?

focus2 20-06-11 22:38

No ja już wiem co jet u mnie, a mianowicie na 90% jestem pewien ze poleciała mi pół ośka lewa czyli ta krótsza. dziś jak wracałęm z poznznia to tak trzęsło autem ze szok a jak skreciłem lekko zmieniac pas to napierd... tak jak kiedys poszła mi prawa ale prawa jak mi poszła to juz tak na maxa :)

EQALISER 27-06-11 22:18

Witam.

Mnie również kiedyś coś stukało przy obieraniu zakrętu. Okazało się, że zużyte już były sworznie wahaczy. Po wymianie zjawisko nie występuje.


Pozdrawiam.

Tomisk 23-12-11 08:03

witam
wreszcie znalazłem u siebie przyczynę stuków przy skręcaniu w prawo (aż strach się przyznać że jeździłem tak z pół roku). Wczoraj próbowałem zmienić regulację kierownicy i okazało się ze wajcha blokująca jest ustawiona jakby w połowie swojej drogi po dopchnięciu jej maksymalnie w stronę silnika coś mnie tknęło żeby się przejechać i sprawdzić czy czasem nie stuka, no i nie stuka.

MATRIX60MW 23-12-11 12:42

dziwne że kierownica nie chodziła ci w położeniu góra-dół


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi