Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Parowanie lamp depo (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59964)

nativ92 03-10-12 14:34

Parowanie lamp depo
 
Witam zakupilem nie dawno lampy firmy DEPO , po montazu lamp pojechalem na myjke i gdy wrucilem patrze 1 lampa jest zaparowana ... dzwonilem do goscia od ktorego je kupilem , powiedzial mi zebym pojezdzil 2 tygodnie a napewno nie beda parowac ;/ ale cos mi sie nie chce wierzyc ...
Tu moja pytanie czy to normalne w tych lampach ?
moze jechac odrazu z lampami niech wymienia na nowe?
czy samemu jakos je uszczelnic?

mjq 03-10-12 14:35

U mnie nawet oryginał potrafił zaparować.

Masterjam 03-10-12 15:35

Moje Depo po pierwszym myciu zaparowały ,później już ani razu ,a było to ze 2miesiące temu.To chyba normalne, może klosze potrzebuje jakiegoś "zahartowania",Nie przejmuj się powinno być dobrze

niko123 03-10-12 15:51

Mogą też parować jak lampy są zbyt szczelne ( fabrycznie wszystkie mają gdzieś otwory odpowietrzające ).
Ja dwa miesiące temu zmieniałem lampy w moim MK2 i otwory a raczej rurki gumowe wentylacyjne były zatkane plastikową zaślepką, oczywiście je zdjąłem i nic nie paruje - może miałeś coś podobnego.

Lobuz88 03-10-12 15:54

Ja miałem TYC-a i jeden parował cały czas po myciu, pojeździłem jeden dzień bez klapki i potem było ok.

Paffcio 03-10-12 17:53

normalne u mnie też po założeniu prawa parowała...a teraz nic...

MisiekT 03-10-12 18:17

zdejmij, wysusz porzadnie, zaloz z powrotem...

adam1985 03-10-12 18:34

ja pol roku walczylem ze swoimi lampami, w koncu pomoglo zrobienie dziur na dekielkach oraz zastawienie zrobionych otworow gabką

nativ92 08-10-12 00:49

Dzisiaj po deszczu to mi 2 zaparowaly ;/

|Łycha| 09-10-12 17:57

A mi pomogło rozklejenie i ponowne sklejenie. Fabryczny silikon niestety nie jest szczelny i bardzo słabo trzyma.

qrczakos 09-10-12 18:27

ja zawsze jak mi zaparują lampy, to normalnie odpalam, wlaczam swiatla i zaraz od ciepła silnika odparowują, dekielki mam zdjęte;)

nativ92 09-10-12 18:32

mi wlasnie paruja tylko w czasie jazdy(swiatla sa wlaczone) ;p niekiedy jezdze bez ;p ...gdy auto stoi to po jakims czasie odparowuja ...

Kacper85 09-10-12 19:57

Cytat:

Napisał |Łycha| (Post 777386)
A mi pomogło rozklejenie i ponowne sklejenie. Fabryczny silikon niestety nie jest szczelny i bardzo słabo trzyma.

w zamiennikach niekiedy go wręcz nie ma!
rozklejałem soczewki depo, to poszło mi ok 10minut na lampe albo krócej. oryginały przedliftowe mordowałem z ponad godzinę albo dłużej. w tych depo dało się zauważyć braki w kleju, nie dziwie się że potem lampy parują.

polecam uszczelnienie ich dookoła silikonem, bo rozklejenie jest jednak jakąś ingerencją w lampę.

adam1985 09-10-12 20:12

moje byly zbyt szczelne i cieple powietrze z lamp nie mialo jak uciec. Dekielki mam zalozone bo jednak szkoda zeby zaczely sie brudzic od srodka

nativ92 14-10-12 22:58

teraz z jedna lampa narazie jest ok ale na drogiej widzie takie jakby plamki zaparowane i wogule to nie puszcza ;/ tylko zostaje ;/

Superozy 14-10-12 23:23

zrób malutką dziurkę (np. małą szpilką) w miejscu tym co otwierasz żeby zmienić żarówkę u góry, przy włączonych lampach powinno odparowywać

nativ92 21-10-12 12:37

zrobilem tak jak napisales ale nic nie pomaga ... dalej na jednej lampie sa takie jakby kolka lekko zaparowane i wogule to nie pusszcza cos takiego tak jakby przednia szyba w aucie byla zaparowana para puscila ale jak swieci slonce na szybe to z dolu widac jakby para tam jeszcze zostala i mam cos takiego ;/ a z gory lampy zrobil mi sie pajaczek z mgly malutki i tes nie puszcza


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi