Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Kontrolka oleju (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23022)

bert21 29-07-08 18:04

[FFI] Kontrolka oleju
 
Jestem nowym właścicielem focusa 1,8 tddi i pewna rzecz wzbudziła moje zaniepokojenie. Otóż po uruchomieniu silnika kontrolka ciśnienia oleju gaśnie dopiero po ok. 5, 6 sekundach. Dzieje się tak po całonocnym lub kilkugodzinnym postoju (w pozostałych przypadkach dużo krócej - to zależy). Wydaje mi się, że wcześniej tego nie było (nie jestem pewien), zaczęło się to chyba po wymianie oleju na 5W30 (wcześniej nie wiem jaki był). Auto ma ok 200kkm, czy jeszcze ktoś tak ma, czy jest to normalne, spowodowane wysokimi temperaturami i rzadkim olejem czy muszę się obawiać jakiejś awarii, np. pompy oleju? Wyraźcie swoje opinie.

niko123 29-07-08 18:23

pewnie jak wymieniałeś olej to tak samo filtr oleju, ja kiedyś mialem to samo ale w civic, filtr był jakiś tani kupiłem firmowy i kontrolka gasła prawie odrazu. ( to jedna w możliwych przyczyn )

bert21 29-07-08 18:28

No dobra, ale czy można z tym spokojnie jeździć do czasu następnej wymiany oleju, czy czymś to grozi - no w końcu to kwestia smarowania a jak wiadomo - kto smaruje ten jedzie.

Krystian Markow 29-07-08 20:23

Ja miałem coś takiego że czasem się zapalała podczas jazdy a dlatego bo oleju było zbyt wiele...i był stary i też ciśnienia może nie trzymał:)

bert21 29-07-08 20:38

Nie, no podczas jazdy wszystko jest OK, oleju nie bierze, na wolnych obrotach ani pod obciążeniem kontrolka się nie zapala, silnik generalnie nie zdradza żadnych objawów starości.

Rm31 29-07-08 21:20

a dzieje sie to od wymiany oleju czy zaczelo jakoś w miedzyczasie? ja-daaawno temu w sierrce 1,8D mialem podobny problem-w zimie lampka nie gasla mi nawet przez minute... wszystko bylo sprawdzone,wymienione i dopiero po jakims czasie wyszlo na jaw ze miska olejowa byla od spodu wgnieciona w taki sposob,ze prawie zatykala otwor w smoku czy czyms tam zasysajacy olej z miski!!!! dopiero jak silnik sie nagrzał i olej zrobil sie rzadki to kontrolka gasla bo w miare pompa dopiero podawala olej.... ale to bylo dawno i inny samochod...!!!
pozdrówka

bert21 29-07-08 21:27

Dzieje się to od wymiany oleju, miska nie ma żadnych wgnieceń - możliwe, że to fitr (FILTRON), ewentualnie jak napisałem w pierwszym poście obstawiam rzadki olej w wysokiej temperaturze otoczenia - olej wymieniałem niedawno więc z zimą nie mam doświadczenia.

niko123 30-07-08 05:15

jaki firmy olej ?

bert21 30-07-08 07:56

Dokładnie nie pamiętam, miał dziwną nazwę, pamiętam tylko tyle, że był dedykowany dla volkswagena i innych niemiaszków, i wcale nie był tani. Objechałem wtedy pół miasta i tylko w jednym sklepie znalazłem 5W30 więc go kupiłem.

Kosa131 30-07-08 10:22

zmien filtr. Filtron jest tani i popularny, co nie znaczy ze dobry. Mann, sędziszów, FoMoCo, ale nie filtron....

A dla ciekawskich zadanie - zajrzyjcie sobie do dowolnego filtrona (szlifierka i poszli) - zobaczycie co jest w srodku ;)

bert21 05-09-08 12:53

Przedwczoraj się w końcu zebrałem w garść i wymieniłem filtr oleju (wyjazd na urlop itd., nie było czasu) i faktycznie pomogło, kontrolka gaśnie dużo szybciej, można rzec - w normie. Kto by pomyślał...

artax 05-09-08 13:21

napisz dokladnie na jaki wymieniles ?Moze komus sie to przyda.W koncu FORUM to wymiana doswiadczen :D
pzdr

bert21 05-09-08 13:38

No tak, masz rację - wymiana oczywiście na FoMoCo zakupiony w sklepie http://www.ford.sklep.pl/

kraku 21-12-08 19:16

Mam podobny problem z ze swoim.Lampka gaśnie po jakiś 5-7 sekundach po uruchomieniu na zimnym silniku.Ruszam i jadę jakieś 100-150m na wybojach i lampka się zaświeca.Silnik pracuje bez zastrzeżeń.Na wybojach lampka przygasa(mruga).W trakcie rozgrzewania się silnika coraz "mniej świeci" i w końcu gaśnie jak wskazówka od temperatury zbliża się do pionu.Olej jaki mam wlany to 10w40FORMULA Forda.Nie wiem co robić.Olej już 3tyś temu wymieniony a dziś wymieniłem czujnik od ciśnienia oleju i [ass] nie pomogło.Poziom oleju jest 90% na bagnecie.
Pomóżcie proszę bo się potnę i żona po mnie płakać będzie :cry:

artax 21-12-08 19:35

ten olej jest dedykowany do Fordow np;Galaxyz motorem VW tdi.Ford musi miec olej spelniający normy.Chodzi kanaliki olejowe o mniejszej srednicy niz np;VW.PZDR

niko123 21-12-08 22:05

jeśli ojej ma tylko 3 tyś, i jego pozim jest w normie, czujniki są ok to pozostaje sprawdzic pompe albo panewki

kraku 22-12-08 18:01

Sam już nie wiem o co kaman.Jutro jadę na pomiar to się okaże.Mam nadzieję,że wystarczy tylko filter wymienić bo jest zatkany. W sumie to by miało sens..
Przy zimnym silniku obieg oleju nie jest wystarczający przy przytkanym filtrze.Silnik sie nagrzewa a wraz z nim olej staje się bardziej płynny i jest przeciskany przez zatkany filter.
okaże się jutro.Mam nadzieję ,że to nie panewki :|

[ Dodano: Wto 23 Gru, 2008 20:08 ]
Powiem tak..
nwet mechanior stwierdził,że taka pierdoła nie ma wpływy na ciśnienie..a jednak.
Była miska wklęsła na odcinku 5 cm głębokości 1cm.Kto by pomyślał.Jednka puknięcie o wewnętrznej strony pomogła i lampka zgasła. :lol:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi