Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Skrzypienie fotela (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36628)

kosma 07-03-10 19:20

Skrzypienie fotela
 
Opisując mój przypadek chciałem dowiedzieć się czy może ktoś miał podobną usterkę i sobie z nią poradził. A więc jestem w sumie szczęśliwym posiadaczem Focusa kupionego w salonie w 2008 roku. W moim egzemplarzu jednak występuje strasznie irytująca usterka. Skrzypienie fotela pasażera. I nie pisze tutaj o jakimś cichym sporadycznym skrzypieniu, lecz o wkurzającym ciągłym głośnym irytującym.
Przy przeglądzie informowałem Sosnowieckie ASO Szumilas (zresztą aż tak bardzo nie jestem zachwycony tym warsztatem, który nawet przy 2 tygodniowej naprawie gwarancyjnej nie umiał mi zapewnić auta zastępczego bo akurat w tym momencie nie mają). Coż stwierdzili, że nasmarowali i tyle. Nie będę się rozpisywał, że już na drugi dzień znów wystąpiło skrzypienie.
Istotnym jest może fakt, że w zeszłym roku zaliczyłem wypadek, gdzie ktoś wjechał mi w tył foczki. Uszkodzona podłoga bagażnika, więc dzwon był dość mocny. Naprawa też w wspomnianym ASO.
Czy ktoś może ma pomysł co to może być! W tym miesiącu kończy mi się gwarancja więc wybieram się do nich i niech szukają. Obawiam się tylko, że panowie w ASO to znajdą usterkę, ale jakoś tak dziwonie, że pewnie krótko po wygaśnięciu gwarancji.

tatamacieja 07-03-10 21:35

ja mam ten sam problem , usterka usuwana była już kilkakrotnie , przez pewien czas jest ok a potem wraca skrzypienie , serwisuje w ASO Auto-Boss w Bielsku Białej, przy przeglądzie ponownie bedę podchodził do próby jak coś to napiszę

Pastoo 07-03-10 22:55

Coś się Fordowi porobiło z fotelami jak widać, bo koledzy macie Foczki po FL z młodego rocznika.
U mnie w Mondeo skrzypi fotel kierowcy, teraz cicho, ale kiedyś było fatalnie. W tej chwili był już 2 razy naprawiany i coś smarowali chyba na łączeniu z oparciem. ASO w Gliwicach umywa ręce, cytuję pracownika serwisu:
"Jak to drugie smarowanie nie pomoże, będziemy musieli rozebrać fotel i całość mechanizmu posmarować"
Nie uśmiecha mi się to za bardzo, bo jak wiadomo, czego ASO się dotknie, robi gorzej niż było. Osobiście nie wierzę, że ten fotel po ich rozbiórce będzie taki sam jak przed...
Czy próbowaliście żądać wymiany fotela na nowy? Niewykluczone, że trzeba będzie zrobić dym w salonie :(

W sumie zabawna sprawa- gdy chcemy, żeby coś zostało naprawione, to ASO wymienia pół auta, ale gdy coś faktycznie jest do wymiany na nowe, to będą smarowali i kombinowali do upadłego [panna]

irekwielki 09-03-10 20:10

Ja miałem podobnie podniosłem fotel i ustało

dramy 09-03-10 20:28

U mnie to samo - fotel kierowcy + dodatkowo delikatne ruchy przód tył - drgania fotela przy ruszaniu i hamowaniu Reklamowałem w ASO cudowali wymieniali i skrzypienie jak było tak jest - standardowe wytłumaczenie fordy tak mają

Pastoo 09-03-10 20:48

Wymiana siedziska powinna raczej problem rozwiązać... jak nie, to aż się czuję [zimny]

tatamacieja 13-03-10 17:20

u mnie właściwie skrzypi tylko jak ktoś siedzi na fotelu pasażera


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi