Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Centralny zamek - drzwi kierowcy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52200)

ghost001 12-09-11 19:08

Centralny zamek - drzwi kierowcy
 
Witam od pewnego czasu mam problem z zamkiem. Nie znalazłem tematu co by rozwiązał mój problem także proszę o pomoc, a mianowicie:

Podczas zamykania auta z pilota zamykają się 3 drzwi prócz kierowcy i zaraz się ponownie otwierają drzwi kierowcy nie reagują.
Zamykam auto z kluczyka wszystkie drzwi się zamykają przekręcam kluczyk raz jeszcze w prawo kierunki błyskają i jest ok.
Zamykając auto od środka także wszystko działa.
Zamek drzwi pasażera też zamyka wszystkie drzwi ale otwierając z tej strony kluczem nie wyłącza się alarm i auto wyje.
Rozebrałem boczek od drzwi kierowcy silniczek działa po odpięciu wtyczki nic nie działa żadne drzwi się nie zamykają tylko można je ręcznie zamknąć.
Kiedyś już miałem taką przypadłość ale po paru dniach się naprawiło i działało zamykanie z pilota teraz klops.
Jeśli ktoś wie co to może być poproszę o poradę jak się z tym uporać

treacle 13-09-11 01:01

Wymiana siłownika, miałem podobną sytuację po wymianie siłownika w drzwiach kierowcy jest ok (pada sterownik). Mi po pewnym czasie kiepsko zaczeło działać nawet zamykanie od środka (przez drzwi kierowcy). Z prawego zamka wszystko będzie działać bo z niego też można podać sterowanie (własny siłownik ze sterwonikiem). Rozwiązaniem zamiast zakupu siłownika od kierowcy jest podpięcie się pod sterowanie drzwi pasażera. Miałem doraźenie coś takiego zrobione i działało bez zarzuty, tyle że nie działał centralny z kluczyka od kierowcy. Z pilota ok.

zed37 05-10-11 15:28

Mam podobny problem - centralny zamek w chłodniejsze dni po otwarciu z pilota zaraz spowrotem zamyka drzwi (trzeba mieć refleks żeby zdazyć otworyzć drzwi :)
podobnie przy zamykaniu alarm sie uzbraja ale drzwi dla odmiany pozostaja otwarte ... wszystko znika gdy samochód sie rozgrzeje albo jest cieplej na dworzu.

Z tego co się zorientowałem padł albo pada centralny w drzwiach kierowcy (siłownik) i tu moje pytanie - ile pinów ma ten sterownik? jak znaleźć odpowiedni? podobno w ASO krzyczą za to 550 PLN...

jak rozpoznac odpowiednia wersje ??

ble 05-10-11 15:57

poszukajcie w faq temat o centralnym wycianijcie czerwona gumke i bedzie ok.

zed37 06-10-11 10:00

wszystkie te zdjęcia czerwonej gumki :) są strasnzie małe ma ktoś większe żeby ją od razu namierzyć po rozebraniu zamka ???

ble 06-10-11 21:29

szukaj na dole po lewej stronie, patrz w dziurki, bo ta gumka jest w środku i zeby sie do niej dobrac beziesz musiał troche plastiku wyskubać.

zed37 07-10-11 14:07

ale drzwi musze rozbebeszyć i zamek wyjąć ???


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi