Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI] jak zdjąć deskę rozdzielczą ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21637)

furzyk 06-04-08 02:17

[FFI] jak zdjąć deskę rozdzielczą ?
 
Jak w temacie - jak sie mam za to zabrac ? Auto kiedys bylo uderzone i z wywietrzników leca kawalki szkla. Coraz mniej bo odkurzalem co jakis czas ale nadal leca. Wakacje ida i przed wyjazdem chcialem zdjac deske, wyczyscic to co zalega i zamontowac z powrotem. Czy nie bedzie problemu z poduszkami (nie wiem na 100% czy w ogole sa hehehe) Czy ktos z Was juz to robil ? Nie mam kompletnie pojecia jak sie do tego zabrac. Zawod mam taki ze momentami czasu jest duzo a nie chce zostawiac w FORDzie grubych pieniedzy.

Yerzo 06-04-08 09:10

jeśli z samych wywietrzników leci szkło to nie ma sensu rozbierać całej deski. Wystarczy DELIKATNIE płaskim śrubokrętem podważyć wywietrznik i sam powinien wyskoczyć. Później włożyć rure od odkurzacza i po sprawie. Myślę, że zdjęcie całej deski nie wiele by pomogło.

furzyk 06-04-08 12:38

kawalki szkla znajduje tez na wycieraczkach - z przodu wiec tam tez bym musial przeczyscic. Do tego wywietrznik po lewej stronie przy kierownicy prawie wcale nie dmucha i to tez chcialem skorygowac. A chyba przez zdjecie samej kratki wylotowej sie nie da.

Greg 06-04-08 12:44

furzyk, zdemontuj konsole środkową , licznik , schowek pasażera, plastik z półeczka.
To praktycznie wystarczy by wszędzie się dostać i wywalić szkło,
również pewnie dostaniesz się do rur nawiewu.

pzdr.

PS.Jak zdemontować licznik i konsole masz już opisane na forum

andrety 17-03-11 20:43

witam, odgrzeje troszke temat, chce dac deske do obszycia tylko nie wiem za bardzo jak ja zdjac (chodzi mi o cala deske), moze ktos z Was ju to robil i podpowie od czego zaczac i na co uwazac przy demontazu zeby czegos nie popsuc badz urwac
Pozdrawiam

xader 18-03-11 12:49

Mialem zakladac nowy temat ale ten juz zaczepia temat mojego problemu:

Jak przymocowane sa ciegna nawiewu do przelacznikow?

Probowalem wg. instrukcji z F.A.Q. http://www.focusklubpolska.pl/showth...ighlight=panel
Jednakze mam problem pod sam koniec - nie moge odchylic panelu wystarczajaco zeby zobaczyc jak te wtyczki maja zatrzaski na spodzie (gorne puszczaja latwo) a nie chce nic na sile robic.

Bourne 18-03-11 14:15

moge ci pomóc jak chcesz i jeżeli jesteś w szczecinie

xader 18-03-11 14:42

Cytat:

Napisał Bourne (Post 550615)
moge ci pomóc jak chcesz i jeżeli jesteś w szczecinie

Dzieki za propozycje !
Niestety mam tak napiety harmonogram ze jedyny termin to sobota przed 11 ale to ludzie spia jeszcze :) wiec nie mecze.
Wracam do Polski za jakies 3 tygodnie to jak do tego czasu sie nie uporam to na jakims spocie poprosze o pomoc.

Bourne 18-03-11 14:47

ja jutro po 9:30 będe na bukszpanowej a potem prosto ze sklepu forda wylatuje z miasta

andrety 18-03-11 15:20

Pomoze mi ktos z ta deska?

Bourne 18-03-11 15:27

napisz do Rasty on zdejmuje z zamkniętymi oczami

andrety 18-03-11 15:44

Cytat:

Napisał Bourne (Post 550641)
napisz do Rasty on zdejmuje z zamkniętymi oczami

ok tak zrobie. Dzieki

andrety 19-03-11 20:46

Nikt z Was nie rozbieral deski ?

Kam1l 19-03-11 21:54

3 śruby w nawiewach pod szybą, w schowku 2, przy drzwiach po 2?, pod konsolą 1?, pod zegarami 2? Jak to wygląda jeśli chodzi o jakieś trudności? Czy trzeba odklejać zaślepke poduchy i zdejmować zegary?

andrety 20-03-11 08:05

Cytat:

Napisał Kam1l (Post 551132)
3 śruby w nawiewach pod szybą, w schowku 2, przy drzwiach po 2?, pod konsolą 1?, pod zegarami 2? Jak to wygląda jeśli chodzi o jakieś trudności? Czy trzeba odklejać zaślepke poduchy i zdejmować zegary?

to jest odpowiedz na moje pytanie odnosnie deski czy rowniez zadajesz pytania?

Rasta 20-03-11 10:04

Deskę trzeba zdjąć za pomocą śrubokręta, torxa i nasadki 10 :D

lecimy :
- demontujemy poduszkę w kierownicy za pomocą nasadki o rozmiarze 5,5, łącznie dwie śrubki, po czy wyciągamy jedną wtyczkę
- kierownice odkręcamy za pomocą nasadki o rozmiarze 24
- demontujemy słupki przedni metoda "na rwanie", trzeba uważać na zaczepy bo pękają
- w dolnej części słupka między drzwiami a deską jest osłonka gdzie znajdują się po 2 torxy trzymające po obu stronach deski
- potem ramka od zegarów 3 śrubki
- wskaźniki 4 śrubki i jedna wtyczka
- po wyjęciu wskaźników 2 śrubki torx trzymające deskę
- demontujemy konsolę środkową, jeśli mamy fordowskie radio do wyjęcia potrzebne są wyjmaki, które wsadzamy w otwory znajdujące się po lewej i prawej stronie radia, zamiast wyjmaków można użyć też jakiegoś druta albo cienkie śrubokręty
- po zdjęciu radia mamy 4 śrubki od konsoli środkowej
- przy wypinaniu wtyczek od konsoli środkowej będzie na pewno problem ze zdemontowaniem wtyczek od pokręteł (tylko w wersji bez climatronica)
- po zdemontowaniu konsoli środkowej dostaniemy się do jednego torxa trzymającego deskę
- trzeba zdemontować tunel środkowy, łącznie 3 śrubki, jedna z tyłu i dwie z przodu pod "kubeczkami"
- schowek jest przymocowany na 3 śrubki

Demontaż poduszki powietrznej pasażera:

- jak nie ma jaśka pasażera to mamy banał wystarczy podwazyc zaslepke od strony szyby cienkim śróbokretem, a pod nią mamy ostatnie 2 torxy trzymajace deskę rozdzielczą

- jak mamy fokę przed liftem sytuacja jest podobna, podważamy zaślepkę, po jej wyskoczeniu będzie ona przymocowana do jaska dwoma grubymi pasami. Można za pomocą nasadki 10 albo zdemontować cały jasiek jest przykręcony na cztery śruby, tylko trzeba uważać bo wtyczki od jaska jest delikatna i można ją uszkodzić, ew. można odkręcić zaślepkę od jaśka, która jest przykręcona do niego za pomocą 5 śrub 10.

- jeśli mamy fokę po lifcie to mamy przesrane :D Zaślepka jest przymocowana do jaśka za pomocą metalowej blachy (nie ma już pasów) dlatego nie da się jej podważyć. Aby ją zdemontować trzeba odkręcić 2 śruby 10 za pomocą małego płaskiego klucza. Dostać się do nich można po zdemontowaniu schowka, cały problem jest w tym, że jest ciasna, a śruby skierowane są łbami do grodzi dlatego trzeba je wymacać i po omacku odkręcić.

I gotowe :D

andrety 20-03-11 16:03

Dzieki Rasta :) Wszystko jasne opisane, w poniedzialek biore sie do roboty
Pozdrawiam

Kam1l 20-03-11 21:39

3 godziny roboty i gotowe. Obyło się bez zdejmowania słupków przednich i kierownicy. Najważniejsze że foka w pełni sprawna nawet bez deski :smt040

http://img716.imageshack.us/i/20032011777.jpg/

Rasta 21-03-11 00:48

Mi to zajmuje 30 min.

mkaminski100 21-03-11 13:35

Cytat:

Napisał Rasta (Post 551227)
...- jeśli mamy fokę po lifcie to mamy przesrane :D Zaślepka jest przymocowana do jaśka za pomocą metalowej blachy (nie ma już pasów) dlatego nie da się jej podważyć. Aby ją zdemontować trzeba odkręcić 2 śruby 10 za pomocą małego płaskiego klucza. Dostać się do nich można po zdemontowaniu schowka, cały problem jest w tym, że jest ciasna, a śruby skierowane są łbami do grodzi dlatego trzeba je wymacać i po omacku odkręcić.
...

Moge potwierdzic...przedlift to pikus w porownaniu do polifta.
Ja odkrecam schowek i uzywam plaska 10 z grzechotka, a i tak rece bola po krotkim czasie.

Czy w MKII procedura rozni sie duzo od MKI?

Rasta 21-03-11 22:41

Tajemnica zawodowa :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi