Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   problem z podnoszeniem szyby (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11127)

mirosław 19-06-06 19:04

problem z podnoszeniem szyby
 
Cześć.
Parę dni temu, podczas opuszczania szyby po stronie kierowcy,usłyszałem głośny zgrzyt.
Silniczek pracuje, a szyba stoi w miejscu.
Jak się zabrać do ewentualnej naprawy? Słyszałem,że to częsty przypadek z Foczkami po paroletnim okresie eksploatacji.Mojej stuknęło 7 lat i 70 kkm.
Pzdr.

bantiru1 19-06-06 19:30

Witam trzeba by sciagnac boczek i zobaczyc co sie stało jest to kwestia odkrecenia paru srubek .I wszystko jasne , najprawdopodobniej pęk plastik mocujacy szybe z podnośnikiep lub pękła linka podnośnika .

AsMfc 19-06-06 19:36

mirosław jak otworzysz boczek to po lewej stronie masz ruchoma prowadnice do szyby zobacz czy nie przesunela sie po prawej chyba tez tam jest o ile pamietam mogla sie przesunac lub tez jakims cudem zle linka sie zakrecila na walku i zachamowala ;)

piotrsw 20-06-06 10:17

Miałem to samo w kwietniu. Proponuję zakup na allegro całego zestawu podnośnika za ok. 170 zł. Mam na zbyciu prowadnice z silnikiem do drzwi kierowcy bo u mnie padła linka.

mirosław 20-06-06 19:40

Cześć.
Z uwagi na brak czasu,jeszcze nie patrzyłem do środka.Ale mam nadzieję,że to tylko sprawa linki, bo silniczek pracuje normalnie.
Podczas próby opuszczenia szyby,słychać trzaski w drzwiach i zgrzyty.Szyba stoi w miejscu i tylko ręcznie można ją opuścić.Podobnie przy próbie podniesienia.
Przypominam sobie,że przed awarią, szyba podczas opuszczania, opadła bardzo szybko i z hukiem.Potem, już przy podnoszeniu, zaczęło stukać i zgrzytać.
Pzdr.

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 22:12 ]
Cześc
Dzisiaj odwiedziłem dealera.Komplet podnośnika szyby to koszt 1100 zł z robocizną.
Jako stały klient mam rabat na części,ale to i tak ponad 8 stówek.:(

[ Dodano: Nie 03 Wrz, 2006 19:22 ]
Zdemontowałem podnośnik,zawiozłem do zakładu produkującego linki i jestem zadowolony.Wymieniono mi linkę,poskręcano w całość i podnośnik działa jak nowy.
Dodam,że na szrotach podnośnik kosztuje 200-400zł.W ASO ok.1300!!!!
Wymiana linki tylko 50 zł.
To nie prawda,że nie można linki wymienić.ASO wozi te podnośniki do takich zakładów,kasując potem naiwniaków na 1300zł!
Pzdr.

gervee 01-07-08 19:41

Cytat:

Napisał mirosław
Cześć.

[ Dodano: Nie 03 Wrz, 2006 19:22 ]
Zdemontowałem podnośnik,zawiozłem do zakładu produkującego linki i jestem zadowolony.Wymieniono mi linkę,poskręcano w całość i podnośnik działa jak nowy.
Dodam,że na szrotach podnośnik kosztuje 200-400zł.W ASO ok.1300!!!!
Wymiana linki tylko 50 zł.
To nie prawda,że nie można linki wymienić.ASO wozi te podnośniki do takich zakładów,kasując potem naiwniaków na 1300zł!
Pzdr.

Mógłbyś napisać jaki to zakład?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi