Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Co lepsze. MK2 FL ori xenony z hidem czy soczewka z hidem? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=73488)

Pucek_TM 22-03-15 11:06

Co lepsze. MK2 FL ori xenony z hidem czy soczewka z hidem?
 
Jak w tytule. Mam pytanie dotyczące lamp. Od dłuższego czasu poluję na czarne poliftowe soczewki. Chciałbym do nich wrzucić jakiegoś hida.
Jednak ostatnio na allegro trafił się komplet ori gołych xenonów w związku z tym rodzi się pytanie co będzie lepsze soczewka z hidem czy ori xenon z hidem.
Mi osobiści się nie podobają oryginalne xenony, może ktoś miał takie zestawy z dołożonym hidem i podzieli się opinią, z góry dzięki.

zabol72 22-03-15 13:43

Ja mam hidy w normalnych lampach, było wiele aut z oryginalnymi ksenonami bez soczewek. Wiem, że jest wielu forumowiczów ,którzy nie popierają tego rozwiązania.
Ja ustawiłem sterowanie lampami na sam dół. Zrobiłem testy czy przypadkiem nie oslepiam innych uczestników ruchu. Wszystko jest ok. A różnica w widoczności jest olbrzymia i każdemu polecam. Jak coś to moc 6000k.
pozdrawiam!

weuek 22-03-15 14:09

Cytat:

Napisał zabol72 (Post 1050849)
Jak coś to moc 6000k.

Jak już to coś, to to nie jest moc, moc jest w wattach. To jest temperatura barwowa. Pewnie tak się znasz na nieoślepianiu, jak na tym.

Ja też należę do tych dziadów, którzy nie uznają hid bez soczewki.

zabol72 22-03-15 14:34

Cytat:

Napisał weuek (Post 1050854)
Jak już to coś, to to nie jest moc, moc jest w wattach. To jest temperatura barwowa. Pewnie tak się znasz na nieoślepianiu, jak na tym.

Ja też należę do tych dziadów, którzy nie uznają hid bez soczewki.

No dokładnie o to mi chodziło.
Tak , tak o Was dziadach pisałem:)

---------- Post dodany o 14:34 ---------- Poprzedni post był z 14:30 ----------

Cytat:

Napisał weuek (Post 1050854)
. Pewnie tak się znasz na nieoślepianiu, jak na tym.

I życzę Ci żeby takie auta jak subaru forester ok 2010r., reanut laguna II, lexus ls 400 oslepialy Cię na drodze ksenonami bez soczewek.!:)

Toretto 22-03-15 14:45

zabol72, zabierasz głos nie pytany, i bijesz piane, a pytającego i tak nie obchodzi to co napisałeś. http://www.mcbroom.biz/forum/mods/sm...s/facepalm.gif

zabol72 22-03-15 14:48

Racja sorry Pucek_TM:)

Pucek_TM 22-03-15 15:55

Z tego co mi się wydaje to główną wadą oryginalnych xenonów plus zestaw hidowy, to dziury po oryginalnych przetwornicach. Hidowe przetwornice są małe, nie zakryją otworów, trzeba inaczej zaślepiać, a to lampy zepsuje.
Więc tak xenony oryginalne odpadają, chyba, że bym je doposażył w ori osprzęt.

Teraz zostaje pytanie czy ktoś miał w oryginalnych soczewkowych lampach zestaw hidowy i jak to się sprawowało.

Adiko. 22-03-15 20:10

Nie wiem jak jest w poliftach, ale ori przetwoenica jest pod lampa przykrecona 4 srubkami i tam nie ma żadnej DZIURY!

Pucek_TM 22-03-15 20:32

Z tego co widziałem na foto to w polifcie po odkręceniu przetwornicy jest właśnie dziura. A Wystarczy zerknąć chociażby do tej aukcji: http://allegro.pl/listing/listing.ph...isqm-3-mt-0113

Oryginalny xenon odpada. Szukam dalej oryginalnych soczewek.

tomas89 22-03-15 20:51

Cytat:

Napisał zabol72 (Post 1050849)
Ja mam hidy w normalnych lampach, było wiele aut z oryginalnymi ksenonami bez soczewek. Wiem, że jest wielu forumowiczów ,którzy nie popierają tego rozwiązania!

Chciałbym uderzyć w Ciebie z mojej winy i udowodnić Ci jak to Ty będziesz płacił za nie Twoją winę :)

kamaye 22-03-15 20:52

Cytat:

Napisał tomas89 (Post 1050977)
Chciałbym uderzyć w Ciebie z mojej winy i udowodnić Ci jak to Ty będziesz płacił za nie Twoją winę :)


Jest coś w tym.

zabol72 22-03-15 21:30

Cytat:

Napisał tomas89 (Post 1050977)
Chciałbym uderzyć w Ciebie z mojej winy i udowodnić Ci jak to Ty będziesz płacił za nie Twoją winę :)

Wypluć przez lewe ramię:)

Pucek_TM 23-03-15 14:13

Chłopy nie kłóćcie się, bo nie ma o co :) Również nie lubie hidów w zwykłych lampach, bo nie daje to żadnego efektu, jednak nie oślepiają mnie takie lampy tak jak w przypadku oryginalnych xenonów z insigni. Dużo podróżuje nocą i jedyne xenony które mnie oślepiają to właśnie te z insigni, gdy z daleka daje mi coś po gałach to już wiem, że to insignia.
Natomiast do hidów w soczewkach a nawet zwykłych lampach nie mam zastrzeżeń.
Po prostu nie podoba mi się to wizualnie, dotychczas każde auto miałem z oryginalnymi xenonami, tylko ten focus mi się trafił taki bidny.

---------- Post dodany o 14:13 ---------- Poprzedni post był z 14:09 ----------

Cytat:

Napisał tomas89 (Post 1050977)
Chciałbym uderzyć w Ciebie z mojej winy i udowodnić Ci jak to Ty będziesz płacił za nie Twoją winę :)

Niestety nic byś nie udowodnił. Ten w kogo byś wjechał najwyżej straciłby dowód i dostałby mandat. Podobna sytuacja jest gdy ktoś ma niesprawne światła. Wina dalej twoja, a poszkodowany traci dowód i dostaje mandat.

tomas89 23-03-15 23:33

Patrząc na ceny lamp jak i późniejszej eksploatacji kupuj ori soczewki i do tego wpakuj HID'a. Czy dasz ori ksenon czy soczewke z hidem, jedno i drugie będzie w tym wypadku "nielegalne". A po co przepłacać skoro można mieć coś taniej. Przetwornice a nawet same palniki kosztują ułamek tego co musiał być kupić w przypadku wymiany mając ori ksenon. Zestaw dobrego HID'a kupisz za ok 150 zł. Miałem w mk1 i było w porządku. Teraz w mk2 wymieniłem niedawno lampy na soczewki (również miałem dylemat czy ori ksenon czy soczewka) i pewnie niedługo również zainwestuje w HID'y.

qrczakos 24-03-15 11:01

Cytat:

Napisał tomas89 (Post 1051353)
Patrząc na ceny lamp jak i późniejszej eksploatacji kupuj ori soczewki i do tego wpakuj HID'a. Czy dasz ori ksenon czy soczewke z hidem, jedno i drugie będzie w tym wypadku "nielegalne". A po co przepłacać skoro można mieć coś taniej. Przetwornice a nawet same palniki kosztują ułamek tego co musiał być kupić w przypadku wymiany mając ori ksenon. Zestaw dobrego HID'a kupisz za ok 150 zł. Miałem w mk1 i było w porządku. Teraz w mk2 wymieniłem niedawno lampy na soczewki (również miałem dylemat czy ori ksenon czy soczewka) i pewnie niedługo również zainwestuje w HID'y.


nie do końca masz rację

kupując soczewkę i pakując hida - fakt, niby nie legal, bo lampa nie ma homo na xenon

ale kupując ori xenon i pakując hida nie ma nielegalu, bo masz homo na xenon, chyba żeby dalej drążyć temat spryskiwaczy i poziomowania, ale wiadomo jak z tym jest. podstawa żeby była soczewka dobra.

u siebie w mondeo mk4 teraz też kupiłem ori bixenon i włożyłem przetwornice hidowe i d2s philipsa, świeci pięknie;)

Zygi_OP 24-03-15 17:36

A ja w swoim mam w zwykłych lampach dołożoną soczewkę z A6 model C7 i HIDa i jest git.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi