Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Kamera w samochodzie - co sądzicie? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9470)

K!S!3L 22-07-14 21:53

Ja używam od około 3 tygodni Prestigio RoadRunner 515. Jeśli ktoś będzie zainteresowany jakością nagrań to wrzucę jakiś filmik.

adam1985 22-07-14 22:41

Krzysiek to musisz mnie pokierowac jak zaczac nagrywac bo zielony jestem

timmi86 24-07-14 15:24

ja jakis czas temu kupilem Mio MiVue 538, z jakości którego jestem bardzo zadowolony
pod linkiem jest przykladowe nagranie - nie trzeba mieć konta na FB (z pierwszego dnia używania :))
jedynie ostatnio mam problem bo sie uchwyt przestal szyby trzymać, jestem w trakcie rekalamacji, a sprzedawca mowil ze prawdopodbnie zostanie wymieniony na nowy
https://www.facebook.com/photo.php?v...55459749293610

bejzbol 24-07-14 20:01

Ja się rozglądam za kamerką ale nie mogę nic znaleźć ciekawego bo potrzebuje malutką jakąś i maks do 200 zł no i oczywiście z jakością pozwalającą tablice odczytać :) mio ma fajne ale jeszcze deczko za drogie.

coomac 24-07-14 21:00

Podzielę się opinią:

Lark Freecam 3.0

Tak się składa, że przez chwilę używałem dwa identyczne modele. Wg mnie mają jakąś wadę fabryczną - ekran miga, gaśnie a po zapełnieniu karty urządzenie zawiesza się. Objawy w obydwu sztukach takie same. Miałem naprawiać na gwarancji ale stwierdziłem że oddam i odzyskam kasę.

K!S!3L 24-07-14 21:09

bejzbol Prestigio RoadRunner 515 kosztuje 199zł więc akurat się mieści poniżej 200 i rejestrację można spokojnie odczytać.

bejzbol 24-07-14 23:31

ale nie spełnia głównego wymogu ;) jest za duży... chciałbym coś tej wielkości: http://www.okazje.info.pl/okazja/spr...cdvrr575w.html
Schować to za lusterkiem i żeby mnie nie wkurzało, a w razie jakiejś przygody zadziałało :) Nawet w sumie nie potrzebował bym ekranu, ale nie widziałem żadnych bez wyświetlaczy.

MichalST 25-07-14 04:02

Z tym zapełnianiem i wyłączaniem kamerki sprawdźcie sobie funkcję ochrony plików - u mnie czujnik przeciążenia (hamowania) świrował na dziurawych drogach i karta zapełniła się chronionymi plikami, których nie dało się nadpisać - a kamerka wieszała się. Wyłączenie całkowicie ochrony plików po sile G oraz usunięcie tych plików dało wreszcie spokój.

korek007 25-07-14 08:46

U mnie dzieje się niekiedy tak, jakby funkcja ochrony plików uaktywniała się sama i wtedy po zapełnieniu karty kamerka wyłącza się. Mam już jednak opanowaną procedurę formatowania karty podczas jazdy. Po sformatowaniu działa poprawnie, do następnego razu.

Celestyn 26-07-14 02:35

Zastanawiam się nad kupnem Peiying Car DVR PY0014. Miał ktoś styczność? Chyba jakaś nowość, bo na YT nic nie ma

Celestyn 28-07-14 21:02

Zakupiłem kamere i zabrałem się do testowania. Myślałem, że z takiej kamerki obraz będzie nieco lepszy, ale porównując do innych widzę, że tragedii nie ma. Dźwięk ładnie nagrywa, taka wielka znowu nie jest, uchwyt ok - boczny, więc nie wypina się przy hamowaniu czy klikaniu w przyciski. Sporo opcji ułatwiających używanie. Auto nagrywanie przy podpięciu zasilania, autowyłączanie przy wypięciu, G-sensor, nagrywanie od momentu ruszenia (chociaż to mnie wkurza trochę, że stanę na światłach i po 5s się wyłącza). Koszt 266zł

Ziele1985 28-07-14 22:30

Czy ktoś z Was używa telefonu z oprogramowaniem nagrywającym? Dziś testowałem autoguard blackbox lecz film który nagrałem (a już byłby ciekawy) nie chce się odtworzyć. Minusem na pewno jest mały kąt soczewki w telefonie. Ktoś coś testował?

bejzbol 28-07-14 22:42

Cytat:

Napisał Celestyn (Post 998096)
Zakupiłem kamere i zabrałem się do testowania.

Muzyka na plus zdecydowanie ;) Jakość też elegancka - w takie coś bym celował również. Jak będziesz miał nocne nagranie w miejskim oświetleniu i jakieś z miejsc gdzie latarni nie ma to wrzuć bo chętnie popatrze :)

o i jakbyś mógł też napisać wymiary tej kamerki bo nie mogę na necie znaleźć

Celestyn 28-07-14 23:09

Bardzo mało jest informacji co do tego modelu. Nie było ani jednego filmiku na YT, zacząłem nawet szukać po chińskich stronach, więc zaryzykowałem :P. Rozmiar powiedziałbym średni. Widziałem większe i mniejsze - 7cm x 6,5cm. Tu masz zdjęcie w praktyce. Póki co zasilałem z zapalniczki ale przeciągne kabel z radia (prąd po przekręceniu kluczykiem) aż pod górną lampkę. Nocne nagrania za 2-3 dni.
http://images68.fotosik.pl/38/11597557cbebcaa6med.jpg

Celestyn 02-08-14 00:24

Już było dość ciemno - widać, że lampy doświetlają asfalt. Nagrało się jaśniej, niż jest w rzeczywistości a była jasność na 0. Generalnie fajnie nagrywa, ale żeby odczytać tablice przy dużej prędkości to trochę ciężko. Głosu nie nagrywałem, bo nie było warunków :P

adam1985 04-08-14 19:14

panowie pytanie o roadrunner 505, jak nagrywam na najwyzszej rozdzielczosci to mam rozmazany obraz, widac kazda najmniejsza nawet plamke na szybie ale dalej jest juz nieco gorzej, mozna jakos ostrosc ustawic, nie wiem czy duze znaczenie ma sama szyba bo jest podgrzewana i widac te druciki na obrazie

edit : zrobilem kolejna probe i ewidentnie ostrosc kamery skupia sie na samej szybie


http://i.imgur.com/bfVyqUd.jpg

na fotce widac ze najwyrazniejsze sa kropki na szybie a samochody juz zamazane

DejaVu 05-08-14 06:52

spróbuj przysunąć kamerkę bliżej szyby.

timmi86 05-08-14 10:30

a tak profilaktycznie spytam czy folii ochronnej na obiektywie nie ma?

adam1985 05-08-14 18:29

hehe nie ma, folia jest ale na ekraniku rejestratora

AvataR 06-08-14 10:09

Cytat:

Napisał Celestyn (Post 999256)
Już było dość ciemno

bardziej bym powiedział zachodziło słońce bo ciemno to to to nie jest.
Cytat:

Napisał Celestyn (Post 998096)
nagrywanie od momentu ruszenia (chociaż to mnie wkurza trochę, że stanę na światłach i po 5s się wyłącza)

ja to u siebie wylaczylem bo jak bym stal na swiatlach i ktos by we mnie w tym momecie przytrabil to lipa z udowodnieniem. dodatkowo jak stawiam auto na parkingu i ktos mnie ostatio zarysowal i odjechal to mialem wszystko jak na tacy. mial nie przyjemnosci bo porysowal fure i spiepszyl a wszystko sie ladnie nagrywalo :-P

arur 10-08-14 14:08

co polecacie do 300zl??

maciobyk 10-08-14 21:47

Ja mam PRESTIGO 300. Jak wrzucę filmik na youbka to i tu zapodam.

adam1985 10-08-14 23:24

polecilbym prestigio 505 ale z moją jest jakis problem wiec sie wstrzymam :-)

siwy05 11-08-14 09:29

Cytat:

Napisał arur (Post 1000613)
co polecacie do 300zl??

g1wh

SzerszeN 11-08-14 09:48

Cytat:

Napisał Ziele1985 (Post 998146)
Czy ktoś z Was używa telefonu z oprogramowaniem nagrywającym? Ktoś coś testował?

ja
tu masz filmiki





Celestyn 11-08-14 13:30

Do 300 to tez jest dosc dobry Peiying PY0014. Filmiki za dnia i o zmierzchu masz wyzej a tu masz filmik z autostrady z nocy
http://youtu.be/eePrLTu-Z4o

skoti79 11-08-14 14:26

Też używam DailyRoad i jest w porządku. Działa w tle, więc można spokojnie jakąś navi odpalić, czy coś. Jedyne co mnie wkurza, to jak ktoś dzwoni, to cały czas pika.

Macio 15-08-14 22:49

Może kogoś zainteresuje kamerka SJ4000 coś ala GoPro Hero ... tzn kamerka sportowa, małych rozmiarów (coś jak pudełko zapałek) , koszt ok 100 dolarów (swoją ściągałem z Chin prosto i z dodatkowymi dwoma bateriami,uchwytem i ładowarką samochodową + VAT wyszło mi 420zł zdaje się z tym że VAT wiadomo jak się trafi także 80zł może uda się zaoszczędzić)

Jakość nagrania wg mnie, bardzo dobra więc można mieć i rejestrator jazdy i kamerkę sportową na jakieś wypady

siwy05 16-08-14 11:29

Cytat:

Napisał Macio (Post 1001723)
Może kogoś zainteresuje kamerka SJ4000 coś ala GoPro Hero ... tzn kamerka sportowa, małych rozmiarów (coś jak pudełko zapałek) , koszt ok 100 dolarów (swoją ściągałem z Chin prosto i z dodatkowymi dwoma bateriami,uchwytem i ładowarką samochodową + VAT wyszło mi 420zł zdaje się z tym że VAT wiadomo jak się trafi także 80zł może uda się zaoszczędzić)

Jakość nagrania wg mnie, bardzo dobra więc można mieć i rejestrator jazdy i kamerkę sportową na jakieś wypady

Załącza się z automatu po podłączeniu zasilania i zaczyna nagrywać, czy coś trzeba klikać?

Macio 16-08-14 12:58

Jak na razie używałem tylko jako kamerkę sportową typowo , tzn włączam przyciskiem i naciskam OK i zaczyna się nagrywać... tak samo jak miałem ją w pierwszy dzień to też tym sposobem nagrywałem "z szyby".

W opcjach z tego co widziałem można ustawić żeby się zapisywało na karcie np. 5 min i od nowa, jest także tryb "car mode" ale jeszcze nie używałem (mam kamerkę z 10dni głównie na wakacjach korzystałem) kamerka w odróżnieniu od GoPro ma mały wyświetlacz z tyłu gdzie po włączeniu mamy:
-tryb nagrywania
-tryb foto
-przeglądanie
-ustawienia


Dla zainteresowanych załączam fragmenty w różnych warunkach:
-Jazda w deszczową pogodę
-Postój w nocy (ok 3 z tego co pamiętam)
-Jazda w nocy (godzina na zegarze)
-Jazda nad ranem
-Jazda na autostradzie w dzień (trzęsie bo kolega bawił się kamerką na wysięgniku)

https://www.sendspace.com/file/z42n9x


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi