Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Piszczenie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24291)

marco223 07-11-08 10:19

[FFI] Piszczenie
 
Witam,
Jak w temacie przy odpaleniu rano mojej foczki 1,8TDDI zauwazyłem jakies piszczenie w silniku , ale nie takie jak od pasków zaznaczam odrazu, czy moglibyscie podpowiedzieć od czego zacząc szukanie. Piszczenie to trawa jakąs niecała minute poczym ustepuje , dzieje się tak przy pierwszym odpalenjiu rano jak postoi cała noc :|
Dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi :)

Kris_ek 07-11-08 10:50

Na bank jest to pasek wielorowkowy, ja miałem u siebie tak samo, jak rano odpalałem to był taki metaliczny pisk, jakby lożysko itp. a po paru minutach ucichał. Wymieniłem pasek i wszystko wrocilo do normy (kupiłem firmy Gates) - stary pasek byl w dobrym stanie wizualnym i myslalem ze jest dobry - ale piszczał -być może stwardniał, żle sie układał itp.
Możesz spróbować zrobić tak (ja tak robiłem): jak odpalisz silnik i piszczy to psiknij tak w okolice paska jakimś penetratorem albo WD40, C80 itp. wtedy na chwile przestaje piszczeć, tylko nie zadużo pskaj zeby sie pasek nie ślizgał. Jak na chwile ucichnie to na bank wymień pasek

marco223 07-11-08 10:58

Hmm, tylkoże ja wymieniałem jakieś 2 miesiące temu wszystkie paski, napinacze , płyny w swojej foczce :?

phalops 07-11-08 11:50

Właśnie w serwisie zdiagnozowali mi wstępnie to piszczenie, jako padające łożyska w pompie wody. Wg nich to piszczenie występuje tylko krótko po rozruchu.

Ale jest problem. Podobno wymienia się wtedy całą pompę. Sugerowali też, że to się robi przy zmianie paska rozrządu i że warto wymienić pasek ?!! Ale to się robi już spora suma. Czekam na wyceną i jakąś potwierdzoną diagnozę.

Przy okazji, przy jakim przebiegu zmieniać pasek rozrządu? Kupiłem swojego focusa 1,6 benzyna niedawno i ma 100 tyś. Wymiana przewidywana przy 150 tyś. Warto już zmieniać?

marco223 07-11-08 12:25

phalops, Przy kupnie auta najlepiej wszyskie , płyny i cześci eksploatacyjne w silniku wymienić, dla swojego spokoju :) hmm z ta pompa to mnie zagiołes , bo wynikało by że załozyli mi stara pompe , przy wymianie rozrzadu a mówili ze daja nowa [nunu]

przemox 07-11-08 17:56

Cytat:

Napisał marco223
Piszczenie to trawa jakąs niecała minute poczym ustepuje , dzieje się tak przy pierwszym odpalenjiu rano jak postoi cała noc

Z tego, co rozmawiam z innymi foczkocami, tak jest w większości naszych diesli. Z kolei mechanicy z firmy, w której naprawiam autko, a specjalizuje się ona Fordach, stwierdzili, że dopóki trwa to rano po odpaleniu i krótko, nie warto na razie nic robić. A warsztat ten nie należy do takich... Więc raczej nie wrzucaliby kitu. :P

Janisek 07-11-08 19:16

.
Cytat:

Napisał marco223
Piszczenie to trawa jakąs niecała minute poczym ustepuje , dzieje się tak przy pierwszym odpalenjiu rano jak postoi cała noc

Moja FFI kiedyś tak piszczała z rana i to jak była prawie nowa (jakieś 4 kkm) :? Powodem było łożysko napinacza paska. To był taki jakby gwizd, który zanikał przy wyższych obrotach. Reszta objawów identyczna jak piszesz.

Pabloos 07-11-08 23:48

marco223 i tak będzie ciężko u Ciebie namierzyć co piszczy jeśli założymy , że nie piszczy to co wymieniałeś czyli napinacze paska rozrządu , wielorowkowego , i popa wody to jeszcze i tak pozostaje dużo :-)
może jeszcze piszczeć łożysko kola pasowego :
pompy wspomagania
alternatora
sprężarki klimatyzacji
rolka prowadząca
ta ostatnia jest dość częstym przypadkiem

lobuzek 08-11-08 11:36

U mnie takie piszczenie brało się z pompy wody, która niedługo potem padła, więc lepiej tego nie lekceważ.

Fabinho 08-11-08 12:58

Cytat:

Napisał phalops
Wymiana przewidywana przy 150 tyś. Warto już zmieniać?

Mechanicy radzą wymieniać co 120 tys. km. Swoją drogą polecam najnowszy "Auto Świat", jest fajna wkładka o Focusie. A i u mnie też coś tam piszczy po odpaleniu :roll:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi