Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] urwana sruba podczas wymiany opon (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=31453)

jacklas 19-10-09 20:51

urwana sruba podczas wymiany opon
 
witam
Podczas wymiany opon z letnich na zimowych "fachowcy" podczas odkręcania koła urwali mi jedną nakrętkę wraz kawałkiem śruby. Mam pytanie czy ta śruba jest wkręcana czy tez ją należy wybić aby założyć nową? Jaką śrubę założyć? Pozdrawiam

figofan 19-10-09 21:04

http://ford.sklep.pl/pl,product,3211...ilka,kola.html tutaj masz srube, z tego co widze to jest wbijana.

mat 19-10-09 21:11

Jeśli szpilka poszła to widocznie była źle nakręcona na gwint poprzednim razem przy dokręcaniu lub wada materiału i to nie wina tych fechowców którzy odkręcali ci koła.

conris 19-10-09 22:41

Cytat:

Napisał figofan (Post 374067)
http://ford.sklep.pl/pl,product,3211...ilka,kola.html tutaj masz srube, z tego co widze to jest wbijana.

Wbijana , a raczej osadzana na skurcz. Piasta ogrzana, a śruba schłodzona,

Marcinek22 19-10-09 23:02

Jest wbijana na bank. Sam to przerabiałem. NIe ma problemu z wymianą.
pzdr

Pabloos 20-10-09 08:38

popukujesz młoteczkiem i wychodzi bez problemu , nową wsadzasz możesz troszkę popukać od środka (jak sie zmieścisz z młoteczkiem ) albo założyć koło i dokręcić nakrętkę , z wyczuciem :-) , u mnie wymiana dwóch szpilek zajęła niewiele ponad 5 min

ksoniek 20-10-09 13:57

mi kiedyś facet w wulkanizacji urwał szpilę
według wulkanizatora, ASO, mechaników można jeździć bez jednej producent na 99% przewidział że może się jedna-dwie urwać dlatego koło się może trzymać tylko na dwóch śrubach

kleofas 20-10-09 14:21

koło trzyma się na pierścieniu :-)
śruby nie pozwalają się odchylić
jeśli zerwiesz dwie obok siebie, to ja bym szybciutko wymienił szpilki

jacklas 28-10-09 19:14

bylem dzis u mechanika w sprawie urwanej szpilki. stwierdzil ze trzeba wszystko rozbierac (kolo tylne) aby dobrac sie do wybicia i zalozenia szpilki... koszt to 80zł. co o tym sadzicie???

Falcon 28-10-09 19:26

Cytat:

Napisał ksoniek (Post 374259)
mi kiedyś facet w wulkanizacji urwał szpilę
według wulkanizatora, ASO, mechaników można jeździć bez jednej producent na 99% przewidział że może się jedna-dwie urwać dlatego koło się może trzymać tylko na dwóch śrubach

Zastanów się co piszesz...jazda na dwóch szpilkach?? Weź przestań takie bzdury pisać bo jeszcze ktoś bedzie tak jeździł bo tu przeczyta,ze producent takie coś dopuszcza...:shock: to tak jakbys jeździł z gwoździami w oponie "powietrze na razie nie ucieka to mogę jeździć..." Nie chciałbym być w Twojej skórze, gdy przy np. 120km/h urywa ci się koło...

grzybek 28-10-09 21:05

Szpilki w Fordach są do [ass] Słyszałem że ponoć tylko Mercedes i jakaś druga marka mają szpilki nie do zajechania. Można skakać po kluczu a i tak się nie ukręcą.

gervee 05-11-09 12:11

Cytat:

Napisał ksoniek (Post 374259)
mi kiedyś facet w wulkanizacji urwał szpilę
według wulkanizatora, ASO, mechaników można jeździć bez jednej producent na 99% przewidział że może się jedna-dwie urwać dlatego koło się może trzymać tylko na dwóch śrubach

Wymieniłeś tą szpilkę czy jeździsz bez jednej?

kleofas 05-11-09 12:38

panowie - nie dramatyzujcie [bigok]
pamiętacie takie cudo techniki jak tavria?
koło oryginalnie na 3 śrubach. podejrzewam, że ich jakość była jeszcze gorsza od fordowskich i do tego koła pewnie nigdy nie dało się wyważyć. i co? jeździło się śmiało, koła były na miejscu.
przy mocowaniu na 5 śrub, jak jednej nie ma to luz, jak dwóch, to gorzej, ale jak nie sa obok siebie to dramatu nie ma

Gimnastikball 05-11-09 12:45

Cytat:

Napisał grzybek (Post 377044)
Szpilki w Fordach są do [ass] Słyszałem że ponoć tylko Mercedes i jakaś druga marka mają szpilki nie do zajechania. Można skakać po kluczu a i tak się nie ukręcą.

Mesio ma śruby.

A szpilki ukręcają się często, zwłaszcza przy blaszankach.

grzybek 05-11-09 20:49

Gimnastik, wiem, ale nie chciałem się rozpisywać :-P

Pabloos 05-11-09 22:35

Cytat:

Napisał jacklas (Post 377008)
bylem dzis u mechanika w sprawie urwanej szpilki. stwierdzil ze trzeba wszystko rozbierac (kolo tylne) aby dobrac sie do wybicia i zalozenia szpilki... koszt to 80zł. co o tym sadzicie???

Ten tył u Ciebie to tarcze czy bębny ?

Gimnastikball 06-11-09 07:59

Cytat:

Napisał grzybek (Post 380080)
Gimnastik, wiem, ale nie chciałem się rozpisywać :-P


Ostatnio z bracholem gadałem i wychodzi, ze tylko ford i cos jeszcze ma szpilki.


Ale [pomuk] a byś dał [helm] [rotfl]

grzybek 06-11-09 19:40

No to czymaj [pomuk] [bigok]

gervee 12-11-09 23:04

No więc u mnie sprawa zakończyła się bez wymiany szpilek. Trzeba było samochód wziąć na podnośnik i ściągnąć koło a potem tarcze. Urwane szpilki dało się wybić z piasty (wpierw przeciąć szlifierką kątową od strony zwrotnicy). Nowe szpilki nie wejdą do piasty bo łebek zawadza o łożysko zamocowane na piaście. Trzeba go zeszlifować na krawędzi.

Dodatkowo przy tej robocie oczyścili mi mechanicy piasty i otwory w kołach oraz prze gwintowali szpilki bo gdzieniegdzie gwinty były scharatane. Konkluzja: - za prace i materiały związane z wymianą szpilek, czyszczeniem piast itp zapłaciłem ok 170 zł. ASO za wymianę jednej pasty zawołało ok 700 zł. Serwis "niefabryczny" zawołał ok 450 zł. czyli jednak skończyło się dosyć dobrze dla kieszeni ;).

tyski77 13-04-10 21:16

czy przy urwanej szpilce z przodu jest mozliwosc wymiany samej szpilki i czy duzo rozbierania? czy jednak trzeba wymienic piaste?

MisiekT 13-04-10 21:18

z relacji kolegow mozna sama szpilke bez problemow

Tom@sz 13-04-10 21:23

Z tego co wiem tak, koszt nowej ok 6 zł.

grzybek 13-04-10 22:27

Jak wymieniałem tarcze to oglądłem toto i powinno się dać wymienić bez problemu.

marcin9913 13-04-10 22:46

Cytat:

Napisał jacklas (Post 374061)
"fachowcy" podczas odkręcania koła urwali mi jedną nakrętkę wraz kawałkiem śruby

To jak Ci urwali to niech się oni teraz martwią o wymiane tej szpilki!

Mi kiedyś podczas wymiany opon, przerysowali dwie felgi aluminiowe tą maszyną do zdejmowania opon.
Musieli niestety odkupic 2 sztuki...

szejk78 14-04-10 12:06

temat przerabiany-pan "gumka" przeciągnoł mi 2 sztuki i na spota nie dojechałem [ass] w sumie to byłem wczesniej i nie doczekałem sie na stado fok bo musiałem się zbierać za widoku do chaty aby jakoś dojechać , a przy okazji nabawiłem sie jeszcze wym. łożyska masakra


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi