Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Nie dzia³a wentylator ch³odnicy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=57386)

karmaz 11-05-12 21:27

Nie dzia³a wentylator ch³odnicy
 
mam taki nietypowy problem nie w³±cza mi sie wentylator ch³odnicy po pod³±czeniu na krótko to dzia³a ca³y czas,i klima chodzi ale jak normalnie to juz nie idzie,w czym moze byc problem,podkreslam modul wentylatora jest sprawny

lukaszs 11-05-12 22:10

podepnij pod elm i sprawd¼ b³êdy czy jakie¶ s±, je¿eli czynnika jest poni¿ej 50% to wiatrak siê nie w³±czy. Ta druga cze¶æ zdania wymaga weryfikacji przez innych forumowiczów:) Na wiatraku spina³em na krótko wiatrak i siê krêci³. Okaza³ siê walniêty modu³.

karmaz 12-05-12 05:54

Cytat:

Napisa³ lukaszs (Post 720679)
podepnij pod elm i sprawd¼ b³êdy czy jakie¶ s±, je¿eli czynnika jest poni¿ej 50% to wiatrak siê nie w³±czy. Ta druga cze¶æ zdania wymaga weryfikacji przez innych forumowiczów:) Na wiatraku spina³em na krótko wiatrak i siê krêci³. Okaza³ siê walniêty modu³.

czynika jest fol nabijany chyba z dwa tygodnie temu,dziwi mnie czemu normalnie nie w³±czy wentylatora jak trzeba,z wentylatora wychodz± trzy kable,wiadomo jeden plus drugi minus,a trzeci to za co jest odpowiedzialny,

lukaszs 12-05-12 07:55

Trzeci to sterowanie obrotami wiatraka , kontrola do modu³u czy ma w³±czyæ wiatrak np. Jest nawet akcja serwisowa dla niektórych modeli do wymiany modu³u, bo np mi pad³. U mnie by³a,ale idioci tylko wi±zki wymienili... Musia³em sam kupiæ nowy wiatrak za 250z³ i wymieniæ.Polecam sprawdziæ na stronie etis ford. W koñcu sprawdzi³em na kompie i mi wyskoczy³ b³±d P0483 Fan performance. Je¿eli to nie to to bym szuka³ problemu we wi±zkach, lubi± sie przetrzeæ ko³o ch³odnicy u góry

karmaz 12-05-12 13:54

Cytat:

Napisa³ lukaszs (Post 720782)
Trzeci to sterowanie obrotami wiatraka , kontrola do modu³u czy ma w³±czyæ wiatrak np. Jest nawet akcja serwisowa dla niektórych modeli do wymiany modu³u, bo np mi pad³. U mnie by³a,ale idioci tylko wi±zki wymienili... Musia³em sam kupiæ nowy wiatrak za 250z³ i wymieniæ.Polecam sprawdziæ na stronie etis ford. W koñcu sprawdzi³em na kompie i mi wyskoczy³ b³±d P0483 Fan performance. Je¿eli to nie to to bym szuka³ problemu we wi±zkach, lubi± sie przetrzeæ ko³o ch³odnicy u góry

no by³em na aukcji serwisowej i wymienili ,jak mi siê wydaje tylko jaki¶ tam kabel,dok³adnie dwie wtyczki i kostka,i tyle,a wentylator nie dzia³a,podejrzewam ¿e trzeba se go uruchomiæ z osobnego kompa, albo wi±zka gdzie¶ pad³a,albo co¶ jeszcze czego nie wiem a próbuje siê dowiedzieæ

lukaszs 12-05-12 13:57

No to pewnie wiatrak do wymiany z modulem... sprawd¼ na kompie.. Ale nie mam pewnosci czy w 2.0 jest taki sam jak w 1.6 wiatrak z modulem

U mnie taki jest : http://allegro.pl/ford-focus-ii-c-ma...282827109.html

karmaz 12-05-12 14:37

Cytat:

Napisa³ lukaszs (Post 720925)
No to pewnie wiatrak do wymiany z modulem... sprawd¼ na kompie.. Ale nie mam pewnosci czy w 2.0 jest taki sam jak w 1.6 wiatrak z modulem

U mnie taki jest : http://allegro.pl/ford-focus-ii-c-ma...282827109.html

u mnie wiatrak jest centralny,ale to chyba nie wiatrak,bo kupi³em ju¿ wiatrak a on nie idzie,jedynie pod³±czenie wszystkiego bez tego fioletowego kabla i wiatrak chodzi ca³y czas,i wy³acza siê dopiero po wyci±gniêciu klucza ze stacyjki,po chwili oczywiscie

karmaz 13-05-12 19:28

Cytat:

Napisa³ karmaz (Post 720952)
u mnie wiatrak jest centralny,ale to chyba nie wiatrak,bo kupi³em ju¿ wiatrak a on nie idzie,jedynie pod³±czenie wszystkiego bez tego fioletowego kabla i wiatrak chodzi ca³y czas,i wy³acza siê dopiero po wyci±gniêciu klucza ze stacyjki,po chwili oczywiscie

co nikt nie wie

karmaz 14-05-12 16:46

Cytat:

Napisa³ karmaz (Post 721533)
co nikt nie wie

ale ja ju¿ wiem,problem by³ w wentylatorze starym bo zgni³ modu³,i w pieprzo,,,sku,,,,jeb,,,,kabelku niebieskim który siê Z£AMA£ W ¦RODKU,CO ZA CHU...WO

mkaminski100 15-05-12 16:56

Cytat:

Napisa³ karmaz (Post 721895)
ale ja ju¿ wiem,problem by³ w wentylatorze starym bo zgni³ modu³,i w pieprzo,,,sku,,,,jeb,,,,kabelku niebieskim który siê Z£AMA£ W ¦RODKU,CO ZA CHU...WO

Ford ma akcje serwisowa tych modulow i za darmo zaklada oslony.

karmaz 15-05-12 17:03

Cytat:

Napisa³ mkaminski100 (Post 722428)
Ford ma akcje serwisowa tych modulow i za darmo zaklada oslony.

wymienia ja±¶ tam wi±zkê i nic wiêcej, by³em ,wymieni³em

mkaminski100 15-05-12 17:14

Akcja 7C153 i 8C203 albo 9C240
Wymieniaja modul, wiazke i oslone.
To jest lista akcji dla Focusa w UK
http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/rec...1/Jan/2011&tx=

Nie moge sie teraz dostac do E-tisa to bym Ci podal jaka moj jest objety.

karmaz 15-05-12 17:19

Cytat:

Napisa³ mkaminski100 (Post 722437)
Akcja 7C153 i 8C203 albo 9C240
Wymieniaja modul, wiazke i oslone.
To jest lista akcji dla Focusa w UK
http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/rec...1/Jan/2011&tx=

Nie moge sie teraz dostac do E-tisa to bym Ci podal jaka moj jest objety.

chyba za du¿o tego wymieni³e¶,ale zadzwonie sobie do nich

mkaminski100 15-05-12 17:26

Bo jest kilka tych akcji, jedne tylko do 1.6 inne ogolnie do Forda. NIestety nie ma podanych dokladnych warunkow poza "krajami w ktorych uzywa sie duzo soli na drogach", wiec Ford w Polsce pewnie stwierdzi, ze Polska do takich nie nalezy i nie musza tego robic ;)

lukaszs 15-05-12 17:31

u mnie tez miala byc oslona, skonczylo sie na wiazce..

karmaz 16-05-12 17:30

Cytat:

Napisa³ lukaszs (Post 722449)
u mnie tez miala byc oslona, skonczylo sie na wiazce..

to wiem;wed³ug serwisu,akcja serwisowa obejmowa³a tylko wi±zkê i jak±s tam os³one,to tyle

Golin 10-06-15 18:02

Nie dzia³aj±cy wentylator ch³odnicy, diagnoza
 
Witam. Mam pewnien problem, poniewa¿ ostatnio focus sta³ odpalony jaki¶ czas i po wejsciu do auta na liczniku by³ wy¶wietlony komunikat Zbyt wysoka temperatura sinika i wskazanie temperatury pod czerwonym polem. Silnik wy³±czy³em i pozwoli³em ostygn±æ. Zastanawia mnie dlaczego wentylator nie w³±czy³ siê. Sprawdzi³em bezpieczniki pod mask± i s± sprawne. Co mo¿e byæ nie tak ¿e wentylator nie za³±czy³ siê.

Golin 22-07-15 18:58

Dodam i¿ wentylator jest na 100% sprawny. Mo¿e kto¶ wie przy jakiej temperaturze powinien siê w³±czyæ wentylator? Po podpiêciu pod kompa nie wykaza³o ¿adnych b³êdów.

maciobyk 22-07-15 20:02

A czujnik nie padniêty ???

Golin 23-07-15 09:39

Ten czujnik znajduje siê w obudowie termostatu?

karmaz 23-07-15 17:41

Stawiam termostat.nie otwo¿y³ ci drogiego obwodu.auto sie przegrza³o

Golin 24-07-15 00:36

Termostat z obudowa wymieniony na nowy. Jutro sprawdzê wi±zkê która idzie do wentylatora.

karmaz 31-07-15 21:53

Cytat:

Napisa³ Golin (Post 1078098)
Termostat z obudowa wymieniony na nowy. Jutro sprawdzê wi±zkê która idzie do wentylatora.

i jak

Golin 11-08-15 10:32

Wi±zkê sprawdzi³em i okaza³o siê i¿ naderwany by³ niebieski przewód który idzie od skrzynki do modu³u wentylatora jednak wentylator dalej nie ruszy³. Teraz czekam na drugi wentylator z modu³em, podmieniê i zobaczê czy to bêdzie to.

karmaz 11-08-15 12:57

A powiedz mi czy ci ten wentylator ruszy³ tak na krotko.albo pod³±cz bez modu³u.te modu³y we wentylatorow gnij± wiec nie dziwi mnie ¿e nie chodzi.a teraz najwa¿niejsze masz klime.wentylator musi sie w³aczac jak klime uruchamiasz inaczej jej nimasz

Golin 12-08-15 09:20

Wentylator na krótko chodzi bez problemu. Klima jest pusta bo ch³odnice by³y wyci±gane i jestem umówiony na nape³nienie w tym tygodniu.

karmaz 12-08-15 11:59

To daj znac jak posz³o

Golin 24-08-15 15:41

Problem rozwi±zany. Uszkodzony modu³ wentylatora. Zdoby³em nawet dwie sztuki. Bêdê mia³ na zapas.

karmaz 24-08-15 18:22

Cytat:

Napisa³ Golin (Post 1082878)
Problem rozwi±zany. Uszkodzony modu³ wentylatora. Zdoby³em nawet dwie sztuki. Bêdê mia³ na zapas.

to fajnie

VVVojtas 08-02-17 11:41

Cytat:

Napisa³ Golin (Post 1082878)
Problem rozwi±zany. Uszkodzony modu³ wentylatora. Zdoby³em nawet dwie sztuki. Bêdê mia³ na zapas.

Golin mam pytanie, czy modu³ wentylatora jest uzale¿niony od wersji silnikowej? Bo jak szukam to nie wszêdzie jest opisane ¿e pasuje stricte do danego modelu silnikowego tylko np do FOCUSA MK2 .... szukam takiego modu³u do siebie...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi