Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Dziwne odgłosy z przedniego zawieszenia (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33384)

Tata 10-12-09 00:06

Dziwne odgłosy z przedniego zawieszenia
 
Witam, poruszam ten temat, bo nic nie mogę znaleźć w szukajce dot FFII w tej kwestii. Zanim opiszę problem, nadmienię że byłem u 2 macherów i na szarpakach w stacji kontroli pjazdów, nikt nie określił jednoznacznie problemu. Problem polega na głuchych stukach dochodzących z przedniego zawieszenia, najczęściej przy pokonywaniu nierównosci poprzecznych, np na kocich łbach to nie występuje. Szarpaki nic nie wykazały, wszędzie podobno ok, jeden z macherów sugerował górne łożysko amortyzatora, ale tam też wszystko w porządku, na jednym minimalny luz, i stwierdzili że tak mały luz nie może mieć na nic wpływu. Oczywiście wszystkie łączniki, gumy i inne badziewie również zostało sprawdzone. I tutaj moje pytanie, czy zawieszenie w FFII pracuje tak głośno, czy jest to jakiś problem ogólnie znany posiadaczom FFII? Jechać do ASO i wywalić kupę grosza na te same zabiegi, czy macie może jakiś pomysł?
Dodam tylko że na lato mam 17" i myślałem że to ich wina, ale po zmianie na zimowe 16" na stalówkach odgłosy nie ustały. W układzie kierowniczym raczej nie szukam, bo na postoju na włączonym silniku zero luzów czy stukanai przy szarpaniu kierownicą...

Artur83 10-12-09 01:00

Cytat:

Napisał Tata (Post 392652)
Witam, poruszam ten temat, bo nic nie mogę znaleźć w szukajce dot FFII w tej kwestii. Zanim opiszę problem, nadmienię że byłem u 2 macherów i na szarpakach w stacji kontroli pjazdów, nikt nie określił jednoznacznie problemu. Problem polega na głuchych stukach dochodzących z przedniego zawieszenia, najczęściej przy pokonywaniu nierównosci poprzecznych, np na kocich łbach to nie występuje. Szarpaki nic nie wykazały, wszędzie podobno ok, jeden z macherów sugerował górne łożysko amortyzatora, ale tam też wszystko w porządku, na jednym minimalny luz, i stwierdzili że tak mały luz nie może mieć na nic wpływu. Oczywiście wszystkie łączniki, gumy i inne badziewie również zostało sprawdzone. I tutaj moje pytanie, czy zawieszenie w FFII pracuje tak głośno, czy jest to jakiś problem ogólnie znany posiadaczom FFII? Jechać do ASO i wywalić kupę grosza na te same zabiegi, czy macie może jakiś pomysł?
Dodam tylko że na lato mam 17" i myślałem że to ich wina, ale po zmianie na zimowe 16" na stalówkach odgłosy nie ustały. W układzie kierowniczym raczej nie szukam, bo na postoju na włączonym silniku zero luzów czy stukanai przy szarpaniu kierownicą...


Generalnie przednia zawiecha dla wersji Sport nie jest cicha, ale słychać ją głównie na kocich łbach. A jak zjeżdżasz z krawężnika to masz stuknięcie?

arti32 10-12-09 01:19

Jeśli na szarpakach nic nie stukało a stuka w czasie jazdy to jeszcze raz dobrze sprawdź łączniki stabilizatora.
Zajrzyj pod auto, niech ktoś mocno pobuja budą na boki a ty słuchaj co stuka jak łącznik drążka stabilizatora to go usłyszysz, przytrzymaj go ręką jak przestanie to masz winnego i problem z głowy.

Sebastian_TM 10-12-09 01:21

Nie chce zakładać tematu więc się podłącze i mam nadzieje, że pomożecie[greenpeace] Ja z kolei przy ruszaniu w FFI lub hamowaniu, albo podczas jazdy na wybojach słysze takie jakby ocieranie się metalu o metal w przednim zawieszeniu... Jakiś miesiąc temu byłem na stacji kontroli i mówiono mi, że tulejki są powoli do wymiany. Czy te dźwięki to mogą być tulejki do wymiany na JUZ czy przyczyna może być inna? :idea:

lobuzek 10-12-09 21:53

Tata, jeśli chcesz to podam Ci namiar na rewelacyjnego fachowca w Żabnie pod Tarnowem, który zdiagnozuje problem i nie będzie naciągał na wymianę czegoś tam metodą prób i błędów. Info na priva.

Tata 12-12-09 23:38

Cytat:

Napisał lobuzek (Post 392931)
Tata, jeśli chcesz to podam Ci namiar na rewelacyjnego fachowca w Żabnie pod Tarnowem, który zdiagnozuje problem i nie będzie naciągał na wymianę czegoś tam metodą prób i błędów. Info na priva.

Super, dawaj namiar, nawet w serwisie rozłożyli ręce.

---------- Post dodany o 23:38 ---------- Poprzedni post był z 23:36 ----------

Cytat:

Napisał Artur83 (Post 392669)
Generalnie przednia zawiecha dla wersji Sport nie jest cicha, ale słychać ją głównie na kocich łbach. A jak zjeżdżasz z krawężnika to masz stuknięcie?

Właśnie dokładnie w takich momentach jest takie głuche stuknięcie, wiem że to najczęstszy objaw zużytych łączników, ale ponoć u mnie są ok, największe podejrzenie jest na prawe górne mocowanie amora, ale sęk w tym że stuka jakby równomiernie na lewym i prawym...

arti32 13-12-09 22:59

Bujałeś mocno budą na postoju?

Vadero 14-12-09 19:08

sprawdź czy nie masz luzu na przegubie wewnętrznym - u mnie to pukało i nie chciało dac się ustalić co to :)

Tata 14-12-09 19:08

Cytat:

Napisał arti32 (Post 393773)
Bujałeś mocno budą na postoju?

nie, ale co mi to da, jak ktos nie będzie leżał pod spodem? Mam coś usłyszeć, wyczuć jakieś luzy?

arti32 14-12-09 22:19

Cytat:

Napisał Tata (Post 394033)
nie, ale co mi to da, jak ktos nie będzie leżał pod spodem? Mam coś usłyszeć, wyczuć jakieś luzy?


pisałem wcześniej:
Cytat:

Napisał arti32 (Post 392674)
...J
Zajrzyj pod auto, niech ktoś mocno pobuja budą na boki a ty słuchaj co stuka jak łącznik drążka stabilizatora to go usłyszysz, przytrzymaj go ręką jak przestanie to masz winnego i problem z głowy.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi