Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Problem z klimatyzacją (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=39302)

SkrzekoT 14-05-10 13:31

Problem z klimatyzacją
 
Witam.
Mam taki objaw: klimatyzacja działa sobie. jadę, jadę, nagle przestaje działać. nawiew dalej chodzi, ale powietrze nie jest już chłodzone. czasem klima działa od początku (start samochodu) a czasem od razu nie działa. nie ma reguły. co się mogło zwalić?

Pozdro,
SkrzekoT

skylla1 14-05-10 15:39

Diagnostyka i pewnie uzupełnienie czynnika.

SkrzekoT 14-05-10 15:56

diagnostyka to jasne... będę w zakładzie, ale nie mam ochoty być nabitym w butelkę. czynnik był uzupełniany w zeszłym roku.

XymoX 14-05-10 16:26

miałem podobnie jak zaczęło padać sprzęgiełko klimy. Wyjęcie jednego dystansu załatwiło temat. "Dystansu" czyli podkładki regulującej szczelinę na elektromagnesie

holo 14-05-10 21:19

U mnie padła klima na amen. Czynnik uciekł. Były przecieki w skraplaczu i na jednym wężu.

ZET1976 15-05-10 09:39

Ja w takim przypadku miałem padniety panel z włącznikiem klimy, obiegu zamknietego itd. Wymieniłem na używany za 30 zł i jest ok. Obiaw był taki, że jak był włączony nawiew to od razu włączały sie wentylatory chłodnicy i klima, z tym, że klima sama sie włączała i wyłączała, a wentylatory chodziły cały czas.
Wcześniej w astrze miałem źle stykającą wtyczkę elektryczną przy sprężarce i efekt był taki, że po włączeniu klimy raz chodziła, raz nie. Wystarczyło naprawić wtyczkę.
Proponuje zacząć od najprostszych rzeczy we włanym zakresie - styki, poprawność działania panelu włączników.

Silwver 21-05-10 09:45

Witam. Podepnę się pod temat, gdyż mam podobny problem. Nie zawsze mogę załączyć klimatyzację.
Cytat:

Napisał XymoX (Post 447503)
Wyjęcie jednego dystansu załatwiło temat. "Dystansu" czyli podkładki regulującej szczelinę na elektromagnesie

Możesz pokrótce opisać mi jak dobrać się do tych podkładek.

XymoX 21-05-10 09:51

Cytat:

Napisał Silwver (Post 449508)
Możesz pokrótce opisać mi jak dobrać się do tych podkładek.

trzeba dostać się od spodu samochodu

odkręcić koło sprzęgające do kompresora i jak je zdejmiesz to na osi będzie kilka podkładek regulacyjnych.

wyjmujesz jedną

przykręcasz koło i finito

Jedna uwaga - zanim klima przestanie pracować z powodu zbyt dużej szczeliny na sprzęgle to na długo wcześniej załącza się z bardzo charakterystycznym, metalicznym stukiem - jakbyś np. łyżką w garnek pierdyknął :D

U mnie tak stukała przy załączaniu przez sezon, potem przez tydzień pośmierdziało do tego spalonym sprzęgłem i przestało w końcu załączać w ogóle.

Silwver 21-05-10 10:06

Cytat:

Napisał XymoX (Post 449510)
Jedna uwaga - zanim klima przestanie pracować z powodu zbyt dużej szczeliny na sprzęgle to na długo wcześniej załącza się z bardzo charakterystycznym, metalicznym stukiem - jakbyś np. łyżką w garnek pierdyknął :D

Focusa nabyłem tydzień temu, także nie wiem jak było wcześniej. Objawy są takie, że jak silnik jest gorący to klimatyzacja nie załącza się, na zimnym można załączyć. Oczywiście czynnik uzupełniony i szczelność sprawdzona.

XymoX 21-05-10 12:57

Cytat:

Napisał Silwver (Post 449513)
jak silnik jest gorący to klimatyzacja nie załącza się, na zimnym można załączyć

załącz klimę i posłuchaj czy załączył się razem z klimą wentylator chłodnicy

Silwver 21-05-10 13:44

Cytat:

Napisał XymoX (Post 449552)
załącz klimę i posłuchaj czy załączył się razem z klimą wentylator chłodnicy

Wentylator muszę sprawdzić, nie zwróciłem uwagi. Zrobiłem teścik: wcisnąłem przycisk klimatyzacji(dioda świeciła) nie załączyła się. Położyłem się pod auto i docisnąłem trzonkiem młotka sprzęgło na sprężarce i eureka zadziałała. Czyli jest szansa, że trzeba zmniejszyć dystans.

XymoX 21-05-10 13:56

Cytat:

Napisał Silwver (Post 449578)
Zrobiłem teścik: wcisnąłem przycisk klimatyzacji(dioda świeciła) nie załączyła się. Położyłem się pod auto i docisnąłem trzonkiem młotka sprzęgło na sprężarce i eureka zadziałała.

dokładnie - jak bym widział swój przypadek - młotek i klima działa :) też tak to sprawdziłem. A nie zwróciłeś uwagi czy jednocześnie z załączeniem sprężarki (akcja młotek) załączył się wentylator ? Ciężko tego nie usłyszeć będąc pod samochodem.

Zrób to szybko bo przypalisz sprzęgiełko - u mnie aż śmierdziało - myślałem, że to hamulec trzyma a okazało się jak wyżej ......

Silwver 21-05-10 14:12

Cytat:

Napisał XymoX (Post 449585)
załączył się wentylator ? Ciężko tego nie usłyszeć będąc pod samochodem.

Po prostu nie zwróciłem na to uwagi. Pamiętasz może, czy to sprzęgło aby odkręcić wystarczy wykręcić tą śrubę po środku?

XymoX 21-05-10 14:16

Cytat:

Napisał Silwver (Post 449592)
czy to sprzęgło aby odkręcić wystarczy wykręcić tą śrubę po środku?

tak - tylko ta śruba, ale nie idzie lekko i trzeba jakimiś szczypcami z blokadą złapać całość aby nie kręciło się.

Silwver 21-05-10 14:18

Cytat:

Napisał XymoX (Post 449594)
tak - tylko ta śruba

OK. Dziękuję za poświęcony czas i informację.
Pozdrawiam.

Silwver 21-05-10 19:23

...jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło, czy trzeba zdjąć pasek? Wydaje mi się, że nie jest to konieczne.

XymoX 22-05-10 09:37

Cytat:

Napisał Silwver (Post 449655)
...jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło, czy trzeba zdjąć pasek? Wydaje mi się, że nie jest to konieczne.

nie potrzeba

cobra.rdc 10-06-10 18:54

U mnie jak klima nie chłodzi nie pracuje również wentylator; czy to oznacza, że oprócz dystansów szykuje się coś jeszcze do roboty??
Czy u Was też na zimnym silniku było wszystko OK??

XymoX 10-06-10 18:57

Cytat:

Napisał cobra.rdc (Post 454996)
U mnie jak klima nie chłodzi nie pracuje również wentylator; czy to oznacza, że oprócz dystansów szykuje się coś jeszcze do roboty

wentylator nie ruszy jak nie chodzi sprężarka - załapie sprężarka to w tym momencie ruszy wentylator

adamh72 13-06-10 10:16

Witam nadeszły tropiki i klima wariuje- mam klimatronika w czasie jazdy przestała działać pojechałem do warsztatu stwierdzono niski poziom freonu nabili mi ją odgrzybili i myślalem że to koniec, a tu powtórka z rozrywki znowu nie działa do warsztatu jeszcze nie dotarłem- po telefonie-może być to jakiś czujnik temperatury we wnętrzu .Może komuś z Was też coś takiego się przydarzyło-czekam na odpowiedż.

XymoX 13-06-10 14:21

Cytat:

Napisał adamh72 (Post 455539)
M o r z e komuś z Was też coś takiego się przydarzyło-czekam na odpowiedż

powyżej w poście masz wiele informacji od czego zacząć. Mi klima zachowała się dokładnie tak samo - działała i nagle przestała. Wyjęcie jednej podkładki dystansowej na sprzęgle sprężarki załatwiło temat.

A swoją drogą co ma do tego "M o R Z e" [kaput] ?

adamh72 14-06-10 20:30

OK XymoX znalazłeś błędzik !!!- teraz lepiej?

XymoX 14-06-10 21:27

Cytat:

Napisał adamh72 (Post 456050)
OK XymoX znalazłeś błędzik !!!- teraz lepiej?

daj spokój - luzik [pub2]

adamh72 16-06-10 20:43

Byłem ponownie u mechanika ( reklamacja) zapłaciłem 50 zł. stwierdził niedziałający jeden z wentylatorów - sprawdziłem sam na krótko i rzeczywiście - rozebrałem go i silniczek był mocno wyrobiony( mała reperacja) - teraz działa zobaczę czy jak będzie większa temperatura klima będzie wariować- pozostała mi jeszcze regulacja sprzęgła - czas pokaże

cih 19-06-10 00:21

Cytat:

Napisał XymoX (Post 449552)
załącz klimę i posłuchaj czy załączył się razem z klimą wentylator chłodnicy

Cytat:

Napisał XymoX (Post 449552)
załącz klimę i posłuchaj czy załączył się razem z klimą wentylator chłodnicy

Zaraz po włączeniu silnika wentylator smiga, po nagrzaniu silnika przestaje i wtedy od czasu do czasu się włącza. podkładki załatwią sprawę ?

pozdrawiam

dziabi3 24-07-10 20:01

jest tak jeśli masz do wyjęcia dystans na sprężarce a zapodasz klimę to wentylator ruszy

z tego powodu że idzie napięcie tu i tu a tylko sprężarka nie zatrybi przez ten dystans

XymoX 25-07-10 10:03

Cytat:

Napisał dziabi3 (Post 467767)
jest tak jeśli masz do wyjęcia dystans na sprężarce a zapodasz klimę to wentylator ruszy

z tego powodu że idzie napięcie tu i tu a tylko sprężarka nie zatrybi przez ten dystans

tu się mylisz - jak nie ruszy sprężarka z powodu dystansu to nie ruszy również wentylator chłodnicy. Wiem to z autopsji i już kilka razy opisywałem

mrsnake 31-07-10 09:15

a moze jaks fotak by sie znalazła jak wyglada to sprzęgło


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi