Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] Opony letnie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9025)

marekj 26-03-06 23:33

NRH2 ???? :shock: - to sprawdź kiedy je wyprodukowano, bo coś kojarzę że co najmniej od 2 lat ich nie ma na rynku. Po nich właśnie wszedł model NRHi .

Jeśli masz NRH2 to nie mów o nich że są nowe. Swoje już w jakims magazynie odleżały.

Biondi 27-03-06 04:06

Skoro zalozoe sa po raz pierwszy na aucie, to dlaczego mam mowic, ze nie sa nowe ??
Mam je od znajpmego, ktory ich nigdy nie zakladal....

kleofas 27-03-06 09:53

zdarza się, że guma źle przechowywana nie nadaje się do jazdy....
utlenia się, a najgorsze jest postawienie gumy i niech przez 2 latasobie stoi bez przetaczania...

marekj 27-03-06 10:37

Cytat:

Napisał Biondi
Skoro zalozoe sa po raz pierwszy na aucie, to dlaczego mam mowic, ze nie sa nowe ??
Mam je od znajpmego, ktory ich nigdy nie zakladal....

OK - sa nowe a raczej nieuzywane ale tak jak kleofas pisał, guma się starzeje, zwłaszcza jak lezy gdzieś w jakimś garażu czy piwnicy. Jest nawet jakaś norma która mówi że jako pełnowartościowe można sprzedawać opony nie starsze niż półtora roku czy jakoś tak.

Vonter 29-03-06 10:50

Ostatnio w takim mądrym programie jak "Garaż" na tefałenie mówili, że opona nie może być starsza niż 3 lata. Na allegro np niedawno chodziły opony z 97'-99' rocznika :shock:

Pozdr

Kuras1000 29-03-06 16:53

Cytat:

Napisał Vonter
Ostatnio w takim mądrym programie jak "Garaż" na tefałenie mówili, że opona nie może być starsza niż 3 lata. Na allegro np niedawno chodziły opony z 97'-99' rocznika :shock:

Pozdr

ściema ! jak ktoś mało jeździ i dba o opony (tzn. np jeździ na letnich tylko w lato) to spokojnie 6 lat na jedneyhc gumach można śmigać ... później już swoją drogą zaczynają parcieć ...

cisza 29-03-06 19:23

Cytat:

Napisał Kuras1000
ściema ! jak ktoś mało jeździ i dba o opony (tzn. np jeździ na letnich tylko w lato) to spokojnie 6 lat na jedneyhc gumach można śmigać ... później już swoją drogą zaczynają parcieć ...

Mylisz się szanowny kolego ... bez względu na to ile jeździsz guma ma tendencję do starzenia się. Uwierz mi na słowo, że producenci dbają o to, żebyś do nich wrócił za mniej więcej 3-4 lata, stąd też przygotowują mieszanki gum obliczone właśnie na ten czas. Jeśli nie wymienisz opon po tym okresie ryzykujesz życiem, zarówno swoim jak i innych uczestników ruchu.

PILOT 29-03-06 19:46

Ja w tym roku bede jezdził na BF Goodrich G-Force PROFILER 205/45/16 zobaczymy jak bedzie sie sprawowac? :D

Dotej pory Dunlop SP 6000 - nie polecam :!:

[ Dodano: Sro 29 Mar, 2006 19:49 ]
Cytat:

Napisał przemekdeja
Ja się przymierzam do nokiana "Z" 205/50R16

Tez miałem je kupowac ale niestety sa zbyt drogie, różnica około 100zl miedzy BF Goodrich :(

&yZ 30-03-06 08:13

GY Eagle F1 - najlepsze oponki na jakich do tej pory jeździłem
na suchym rewelacja - bardzo trudno zmusić je do poslizgu - a wode tną jak żyletki papier...

robi007 30-03-06 09:07

a ja zamówiłem już Dunlop SP 01, mam nadzieję że będa się dobrze sprawowały i co najważniejsze nie będą ząbkowały

robertgl1 31-03-06 09:18

Cytat:

Napisał cisza
Michelin nikomu bym nie polecil ... posiadalem swego czasu Michelin Energy, po pierwszym sezonie ok, drugi juz z problemami - piszczały jak bylo cieplo, slizgaly sie (strasznie!) na mokrym itp. Moze to kwestia tego, ze rocznie robie w okolicach 55.000 km, z czego ponad polowa na letnich :?: :!: :?:


Co niby na znaczyć ten podpis w wykorzystaniem mojego nicka ?

Robertgl1

KP 31-03-06 09:24

Cytat:

Napisał robertgl1
Co niby na znaczyć ten podpis w wykorzystaniem mojego nicka ?

to taka sztuczka forumowa :D

marekj 31-03-06 09:39

Cytat:

Napisał robertgl1
Co niby na znaczyć ten podpis w wykorzystaniem mojego nicka ?

Jak Twojego? - przeciez ja wszędzie widzę mojego nicka [hmm] [chytry]

Pendrzec 05-04-06 12:10

Zakupilem Pirelki P6, zobaczymy jak sie sprawdza :mrgreen:

marekj 05-04-06 12:14

Cytat:

Napisał Pendrzec
Zakupilem Pirelki P6,

Żeby tylko nie były 1000x gorsze od Pirelek 6000 [chytry]

Żartuję - ponoć te P6 to bardzo dobre gumki. [bigok]

zis 07-04-06 08:20

Cytat:

Napisał marekj

Żartuję - ponoć te P6 to bardzo dobre gumki. [bigok]

No jakies testy wygrywajo :mrgreen:

Pendrzec 11-04-06 00:49

nio jak narazie calkiem, calkiem sie sprawuja. Ale szerzej sie wypowiem jak przejade troche km :P

Krzyziu 10-12-06 12:00

panowie, zaczynam myslec juz o sezonie letnim...w sumie strasznie zaluje, ze kupilem zimowki i je zalozylem juz w listopadzie..aura je pewno dobitnie potraktowala..
do rzeczy, przegladam od jakiegos czasu opinie i zastanawiam sie nad Kleber Dynaxer HP2, Uniroyal 550 i Toyo Proxes CF-1. Wszystkie w rozmiarze 195/60/15.
Chodzi o to, by opona byla cicha, komfortowa i w miare dobrze trzymala na mokrym. Juz prawie bylem zdecydowany na Uniroyal, ale podobno to bardzo miekka guma, a ostatnimi czasy lato jednak podchodzi pod 30 st. Chyb, ze ptrzeoczylem jakas dobra oponke w cenie ok. 230 zl? Kiedys mialem Fulda Progresso i byla naprawde dobra, raz sie super sprawdzila na koleinach i istnym potopie na drodze.

Jackiller 10-12-06 13:13

Cytat:

Napisał Krzyziu
Kleber Dynaxer HP2

Używam - co do zużycia to nie pomogę bo to dopiero półtora sezonu.
Co do odprowadzania wody i trzymania się jezdni - jak dla mnie rewelka.
Ja mam koła od taczki - takie z resztą jak i ty zakładasz
Jak jechałem 180 na oróbe w "rynnie z wodą" to zero poslizgu - ale zato w bocznych szybach nic nie było widac... czyli woda piknie odchodziła spod kółek
POLECAM - jakość za rozsądną cenę

pepo 10-12-06 20:35

Cytat:

Napisał Jackiller
180 w "rynnie z wodą" to zero poslizgu

nie wierze!

MisiekT 11-12-06 00:03

Cytat:

Napisał Jackiller
Jak jechałem 180 na oróbe w "rynnie z wodą" to zero poslizgu

taaa... a swistak siedzi i zawija je w te sreberka...
chcialbym to zobaczyc... na porzadnej wodzie to bys imho do takiej predkosci nawet foki nie rozpedzil...

marekj 11-12-06 00:22

mniejsza z tym. Kumpel ja ma w Astrze kombi i sobie chwali, tzn twierdzi że zapomniał o oponach bo wszystko jest OK.

Jackiller 11-12-06 09:46

Cytat:

Napisał pepo
Jackiller napisał/a:
180 w "rynnie z wodą" to zero poslizgu


nie wierze!

No... w 5 osób + zapakowany - więc ze2 tony waga była :d
Nie ściemniam - żona w dodatku prowadziła.

[ Dodano: Pon 11 Gru, 2006 09:48 ]
Cytat:

Napisał misiekt
taaa... a swistak siedzi i zawija je w te sreberka...
chcialbym to zobaczyc... na porzadnej wodzie to bys imho do takiej predkosci nawet foki nie rozpedzil...

Mnie to wali czy wierzycie - JA WAS INFORMUJĘ, a nie przekonuje
OT CO
na wasze pocieszenie (licznikowe)
słownie - pakaosiemdziesiąt
gdzie - gdzieś

pepo 21-12-06 11:36

napisałem tak bo przy 100km\h buksują koła w mojej foce ale skoro przejechaliści to z taką prędkoście to znaczy że ze mnie dupa nie szofer

oby jak najwięcej spokojnych przejazdów przez kałuże i inne rozlewiska na drodze :D

MisiekT 21-12-06 12:00

Cytat:

Napisał pepo
że ze mnie dupa nie szofer

pepo, bo ty za malo jezdzisz... powinienes np. na zloty do wawy wpadac, a nie foke w garazu grzac :P :wink:

a tak serio, to nie ma co dyskutowac o dokonaniach innych kierowcow na drodze... ja sobie nie wyobrazam auta o wadze ponizej 1,5 tony (PS. foczka z 5osobami raczej 2 ton nie wazy), ktore na cieniutkich oponach jedzie przez rynne wody bez poslizgu... i obawiam sie ze wszelkie testy to potwierdza... nasuwaja mi sie tylko 2 opcje:
1. byla waska koleina ktora trzymala ci kola
2. kola buksowaly i na liczniku miales 180kmh zamiast powiedzmy 140kmh...

A przy okazji to zastanawiam sie nad sensownoscia jechania z takimi predkosciami naladowanym do granic mozliwosci autem po sliskiej drodze... dla mnie to glupota... podziwiam pasazerow ze siedzieli spokojnie... ja sie troche takich ambitnych juz naogladalem, wiec dzieki... poczytaj troche wiecej o foczych hamulcach lepiej :evil:

Ale to tylko moja opinia...

semir 29-12-06 23:29

Czemu uważacie, że Pirelli P6000 są złe.
Owszem w jednej kwestii musze sie zgodzić, że są do [ass] na deszczu, ale gdy jest sucho to trzymają się świetnie. Takie jest moje zdanie.

P.S. Również zastanawiam się na wymianą opon na nowe i mam dylemat między Pirelli P6, a BFGoorich Profiler 2 i Continental ContiPremiumContact (rozmiar to 185/65 R14)

paolos 29-12-06 23:36

Cytat:

Napisał semir
Czemu uważacie, że Pirelli P6000 są złe.
Owszem w jednej kwestii musze sie zgodzić, że są do [ass] na deszczu, ale gdy jest sucho to trzymają się świetnie. Takie jest moje zdanie.

Ano dlatego m.in. iż w deszczu się też jeździ [helm]
Pirelli P6000 nie są złe, ale bardzo szybko moim zdaniem twardnieją... no i faktycznie jak troszku kiepskawo jak na dworze mokrawo ...

P.S. Również zastanawiam się na wymianą opon na nowe i mam dylemat między Pirelli P6, a BFGoorich Profiler 2 i Continental ContiPremiumContact (rozmiar to 185/65 R14)[/quote]

Polecam jeszcze uwadze Kleber Dynaxer HP2. Prześmigałem 1 sezon bez zastrzeżeń,
a wody się nie boją wcale [chytry]

Blue 30-12-06 20:08

Jeżeli ma być cicha, komfortowa i dobrze trzymać na mokrym to polecam Nokian Z. Na suche, mokre oraz po trochu także na tor zdecydowanie polecam Bridgestone Potenza RE050. Na tor (z doświadczenia innych) Bridgestone Potenza RE070, Avon ZZR, Falken Azenis. Na wiosnę sprawdzę jedne z nich i będę mógł powiedzieć coś więcej.

Krzyziu 22-01-07 15:33

czkiedy jest najlepszy okres na kupowanie letnich w sklepach on line? Widze np w netcare rewelacyjna cene jednych pirelli alerozmiar nie pasuje..

maly440 24-01-07 19:36

a co myślicie o oponkach MARANGONI ZETA 195/50/15 ? są dość tanie i dlatego nie wzbudzają mojego zaufania, może ktoś z was jeździł na tych makaronach??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi