Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   FFI przed i po liftingu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46714)

andrzej1963 21-01-11 20:23

FFI przed i po liftingu
 
Witam, przymierzam się do zakupu Focusa ( z motorem benzynowym 1.6) i mam pytanko jak w temacie czyli co w aucie się zmieniło po liftingu (różnice przed i po) i dokładnie kiedy ten lifting był przeprowadzany. Dzięki za info.

adam1985 21-01-11 20:40

takich info to musisz na forum szukac bo byly takie juz tematy, jesli sie nie myle to lift jesienia 2001 byl, roznice to zderzaki, lampy i w srodku delikatne zmiany

andrzej1963 21-01-11 21:00

a zabezpieczenie blach ponoć było już też lepsze po lifcie,prawda to czy tylko pogłoski?

keicam 21-01-11 21:06

Cytat:

Napisał andrzej1963 (Post 530516)
mam pytanko jak w temacie czyli co w aucie się zmieniło po liftingu (różnice przed i po) i dokładnie kiedy ten lifting był przeprowadzany

Proszę :)
The 2001 Mk 1 Focus facelift included:
Revised headlamps with integrated indicators and separate main and dipped bulbs
Revised bumpers without indicators, but with the addition of removable bump strips
Revised upper and lower grille and fog lights
Optional Xenon headlights
Optional 6-disc CD changer
Optional Navigation System
Optional Digital Climate Control
Features of certain trim levels changed
Modified centre console with rubber cup holders
Different centre dash colours
New seat trims
Different instrument cluster finishes
Damped and lit glovebox
New colours
Rear power point
TDCi Engine introduced to the range
Versatility Pack Option added

A najlepiej jak pooglądasz sobie zdjęcia focusa np. z 1999 i z 2004 roku i sam porównasz :-P

bladerr 25-01-11 22:33

Cytat:

Napisał andrzej1963 (Post 530529)
a zabezpieczenie blach ponoć było już też lepsze po lifcie,prawda to czy tylko pogłoski?

Fałsz, zabezpieczenie poprawiło się z tego co wiem w 2005 roku, zmienił sie wtedy również podobno dostawca blach dla Forda (tak twierdził Ford)

Pramus 26-01-11 13:50

Skoro kolezka chce kupic foke, a ma w opisie 1.6 100KM, to poluje na Focusa MK1- jesli mowisz o 2005 roku, to modelu w ktory on celuje to nie obejmuje.

andrzej1963 26-01-11 20:00

Cytat:

Napisał Pramus89 (Post 532393)
Skoro kolezka chce kupic foke, a ma w opisie 1.6 100KM, to poluje na Focusa MK1- jesli mowisz o 2005 roku, to modelu w ktory on celuje to nie obejmuje.

dokładnie na takiego "poluję" jak mam w opisie. Ta informacja o blachach zmienionych w 2005r w związku z tym mnie faktycznie nie dotyczy,ale mam przynajmniej wiedzę kiedy się coś zmieniło. Choć z tego co obserwuję wcale z tymi fokami nie jest tak zle jeżeli chodzi o rudą,przynajmniej wizualnie wyglądają niezle.

Pramus 27-01-11 19:25

Dopoki dbasz, jak zobaczysz ze cos nie tak to za stowke ci lakiernik zabezpieczy. Najgorzej jest zostawic na "aaa, zrobi sie po zimie", bo wtedy koszta rosna- wiem po sobie. Ale nie ma takiej tragedii, przeciez nie jest to zabieg ktory robi sie co pol roku. Jesli zre ci ruda, a lakiernik sie przylozy, to zapewne bez problemow posmigasz jeszcze pare lat.

andrzej1963 29-01-11 14:00

Cytat:

Napisał Pramus (Post 533079)
Dopoki dbasz, jak zobaczysz ze cos nie tak to za stowke ci lakiernik zabezpieczy. Najgorzej jest zostawic na "aaa, zrobi sie po zimie", bo wtedy koszta rosna- wiem po sobie. Ale nie ma takiej tragedii, przeciez nie jest to zabieg ktory robi sie co pol roku. Jesli zre ci ruda, a lakiernik sie przylozy, to zapewne bez problemow posmigasz jeszcze pare lat.

dzięki za info,z reguły dbam o auta i wiadomo,że trzeba sobie zadbać,aby wyglądało jak należy (mam od jakiegoś czasu Mondeo MKI i jest "czyściutki" jeżeli chodzi o dolegliwości z rudą) więc myślę,że z Foczką również dam radę (mam garaż i troszkę wiedzy,wiec dużo sam sobie radzę). A tak nawiasem mówiąc to Focus bardzo mi się podoba i co ciekawe bardziej I niż II.
Pzdr.

keicam 29-01-11 15:08

Cytat:

Napisał andrzej1963 (Post 533896)
Focus bardzo mi się podoba i co ciekawe bardziej I niż II

To chyba każdemu nie tylko Tobie :-P

Pramus 01-02-11 15:02

Cytat:

Napisał keicam (Post 533921)
To chyba każdemu nie tylko Tobie :-P

Zgadzam sie z przedmowcami :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi