Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Silnik trzęsie sie a po dodaniu gazu strzela z rury (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=60798)

mat1410b 17-11-12 13:47

Silnik trzęsie sie a po dodaniu gazu strzela z rury
 
Witam znalazłem pare podobnych tematów do mojego ale nie do końca pasują do mojego przykładu więc piszę. Rzecz zaczęła się dokładnie po przejechaniu 90km od zagazowania samochodu i wymianie rozrządu tak jak w temacie zaczęło się trzęsienie i strzelanie z rury do tego silnik chodzi jak "ciągnik" oczywiście w przenośni a jeszcze wracając dzisiaj z pracy 30km wypalił mi prawie cały zbiornik gazu Do gościa od gazu mogę dopiero w poniedziałek iść może to tylko kwestia jakiegoś ustawienia ale obawiam się ze czeka mnie ściąganie głowicy chociaż mam nadzieję że się mylę
A moje pytanie jest takie czy to co się dzieje mogło się stać przez źle założoną instalację gazową bo obawiam się że jeśli tak to i tak się gościu nie przyzna więc proszę o argumenty do negocjacji z gazownikiem
A jeśli to to czego się boję to jakiś link jak ściągać głowicę nigdy nie zaszkodzi
chyba że to całkiem coś innego

drake 17-11-12 15:48

Przede wszystkim odłącz akumulator na pół godziny, podłącz na nowo i odpal auto na benzynie, obadaj jazdę na benzynie. Jak będzie OK - to znaczy że nie rozrząd i instalacja rozjechała Ci kompletnie korekty wtrysku, tj. jest zupełnie niewyregulowana.
Nie włączaj póki co instalki. Gdzie montowałeś?

mat1410b 17-11-12 16:01

instalacja była niby przy mnie jeszcze ustawiana, montowana u niby sprawdzonego gościa ale spróbuję odłączyć akumulator zobaczymy. Zaciekawiłeś mnie co do rozrządu tego nie brałem pod uwagę mówisz że objawy mogą być takie?

slawek11 18-11-12 09:27

Jak zostal zle zalozony to i zle czasy otwarcia zaworow sa, co ma gaz do glowicy po przejchaniu 90 km:?

MATRIX60MW 19-11-12 14:08

a może cewka zapłonowa powiedziała papa?bo określił że auto chodzi jak ciągnik

drake 19-11-12 14:42

Niech kolega odpowie czy reset pomogl.

mat1410b 21-11-12 18:21

Sory pany ale ciężki tydzień w pracy nie było czasu siąść na kompa już odpowiadam
1 gaz do głowicy ma to że jak są przepalone zawory to trzeba głowicę ściągać a samochód nie nowy więc prawdopodobne przynajmniej według mojej wiedzy mało fachowej
2 reset nic nie dał bez zmian ale...
3 na szczęście to cewka zapłonowa wyższe napięcie na gazie i nie wytrzymała nie takie straszne koszty i robota niewielka jeszcze muszę od nowa gaz zaprogramować bo gazownik powiedział że przez uszkodzoną cewkę źle mogło się zaprogramować wcześniej

barthez13 25-11-12 20:14

Panowie pomocy bo juz nie wiem co sie dzieje z moja Foczka :( przeważnie po nocy jak schodzę do garażu odpalam auto odpala za pierwszym razem bez problemu kręci i nagle po 3-6 sekundach zaczyna go dusić spadają obroty czasami nawet zgaśnie telepie całym silnikiem chcąc dodać gaz nie reaguje dławi go a czasami nawet szczeli pod maską ale po 2-4minut jak sie zagrzeje jest wszytsko ok potem jeszcze jak przejdzie na gaz to jeżdzi ok i podczas jazdy wrzucając na bieg jałowy obroty spadają tak ja by chciał zgasnąć
-wymiana na NOWY silnik krokowy nie pomogło :(
-czyszczenie przepustnicy i wymiana filtra powietrza na nowy nie pomogło
- kupno nowego Akumulatora nie pomogło
- wymiana filtru paliwa po nocy wsiadam odpalam i wszytko ok pali nie gaśnie nie telepie gitara ucieszony juz byłem ale następnego dnia rano to samo ... ;/ :(
juz nie wiem co moze być ?? panowie pomocy myślałem jeszcze ze moze być pompa paliwa ale to chyba by nie krecił tak łatwo za pierwszym razem ??

drake 25-11-12 21:06

a czy on sie nie chce sam na gaz przełączać po kilku sekundach?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi