Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDDi przerywanie silnika przy jeździe pod górkę (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=71250)

marco223 07-09-14 22:37

1.8 TDDi przerywanie silnika przy jeździe pod górkę
 
Posiadam focusa 1.8 TDDI, dziś wracając z gór do domu podczas jazdy pod górę( ze szczyrku do Wisły, jest tam dość kręta droga pod góre) musiałem zmienić bieg z 3 na 2 i podczas wbicia 2 auto szarpneło jakby "poszedł bąbel powietrza w paliwie" i później auto mi co jakis czas przerywało szarpało. Co dziwne jak wyjechałem już na "normalną " drogę , nie po górach auto do samych Tychów zachowywało się normalnie.

Czy macie pomysł co to może być?

Falcon 07-09-14 22:43

Tak, mało paliwa w baku.

marco223 07-09-14 22:48

Bak jest pełny, praktycznie nigdy nie schodzę poniżej 1/4 wtedy leje na full

zabol05 08-09-14 13:38

Może filtr paliwa,kiedy ostatnio wymieniałeś ?

Darelk 08-09-14 20:01

może turbinka się kończy :)

Radek_16V 09-09-14 21:52

Najpierw wymień filtr, a jak to nie pomoże to zalecam zajrzeć do baku czy nie masz syfu na dnie, który może przytykać smoka.

marco223 10-09-14 13:32

Filtr wymieniony jakieś 5000 km temu, na filtrona.

Teraz auto jeździ normalnie , na razie nie ma objawów dławienia.

A co z turbiną ? Czy przy obciążeniu mogła nie wydolić a teraz jeździ normalnie?

W piątek -sobotę będę podpinał pod komputer i zobaczę czy jakieś błędy wyskoczyły.

Darelk 10-09-14 19:58

może nie tyle turbina co zawór który ją załącza sie może przytkał czy cóś

marco223 12-09-14 11:21

Cytat:

Napisał Darelk (Post 1006833)
może nie tyle turbina co zawór który ją załącza sie może przytkał czy cóś

O i to mogłoby być to , bo teraz jeździ bez problemu. Ale jak podłącze pod kompa to zobaczę czy coś wyskoczy.

Darelk 12-09-14 20:31

wiem że to oczywiste ale zapytam - czy silnik widział kiedykolwiek obroty rzędu 3,5 tys. obrotów i tym podobne ? ( czyt. czy był przegoniony porządnie co jakiś czas ? )
ps. mój był do tej pory dobrze ganiany ( ale nie bez przesady ) i to zaowocowało tym że po wypadku ( zgasł od razu po uderzeniu ) stał z półtora miesiąca nie odpalany , to jak mechanior założył baterie i próbował go odpalić to aż sam się zdziwił bo z pierwszego kopniaka odpalił i nic nie kuleje :)

marco223 23-09-14 20:51

Cytat:

Napisał Darelk (Post 1007267)
wiem że to oczywiste ale zapytam - czy silnik widział kiedykolwiek obroty rzędu 3,5 tys. obrotów i tym podobne ? ( czyt. czy był przegoniony porządnie co jakiś czas ? )
ps. mój był do tej pory dobrze ganiany ( ale nie bez przesady ) i to zaowocowało tym że po wypadku ( zgasł od razu po uderzeniu ) stał z półtora miesiąca nie odpalany , to jak mechanior założył baterie i próbował go odpalić to aż sam się zdziwił bo z pierwszego kopniaka odpalił i nic nie kuleje :)

Auto eksploatuje normalnie , oczywiście czasmi go przeciągne nawet to 4 tyś. Więc auto nie jest raczej zamulone.

mjprzem 25-09-14 13:43

zacznij od filtra paliwa. a silnika sie bez potrzeby nie przegania bo to wcale mu nie pomagaa szczegolnie jesli mowa o tddi w ktorym jest wastegate a nie zmienna geometria.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi