Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] TDCi - Usunięcie DPF (filtra cząstek stałych) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40038)

Darecki_22 05-08-11 14:20

A co polecicie w warmińsko-mazurskim, Olsztyn ? pozdr

baggio 12-08-11 16:52

Bład w komputerze auta
 
Panowie podjechałem na kompa z moja Foczka II 2.0 Tdci 136KM bo od 2 dni przy delikatnym przyspieszani lekko poszarpuje.Wyskoczył błąd zapchany filtr cząstek stałych,
ale na desce rozdzielczej żaden komunikat nie wyskoczył , to dlaczego w pamięci kompa jest błąd?Czy to znaczy ze trzeba przegonić autko żeby wypalić filtr?
Polecicie jakiś warsztacik w okolicach Częstochowy który kompleksowo wycina Filtr cząstek stałych ?

ddk 14-08-11 09:28

Gdzie w Warszawie usunąć filtr DPF?
 
Witam,

Sprawa dotyczy Focusa C-max 1,6 TDCI rok 2005 - filtr DPF rozleciał się już całkowicie (nie pomaga już dopalanie w ASO). Czy ktoś z Was usuwał filtr cząstek stałych w Warszawie i okolicach? Gdzie opłaca się zrobić taki zabieg? Znalazłem w necie kilka bardzo polecanych Warsztatów, ale na drugim końcu Polski...

Będę bardzo wdzięczny za pomoc:)

Predator 14-08-11 13:50

bagio no zapchany jest i trzeba przegonić fokę , powinno pomóc na jakiś czas.
W tym przypadku żaden komunikat się nie pojawi w "desce rozdzielczej" :).
Zapchany FAP odczujesz właśnie w ten sposób o którym piszesz oraz po podłaczeniu
do kompa kiedy pokaże błędy FAP.

mjprzem 16-08-11 10:42

A ja polecam ten temat odnosnie dpf -zanim zdecudujecie sie gdzie wam program wgrają:

"
jasny dym podczas hamowania silnikiem
"

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=131358

dla osob z silnikiem 1.6 tdci

GCSheko 18-08-11 22:15

...ale straszysz, ja tam problemów z wycinaniem dpf-ów nie mam, wszystkie (a było ich z 300) banglają bez problemów :-P

Szejk.Ahmed 18-08-11 22:23

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 604035)
A ja polecam ten temat odnosnie dpf -zanim zdecudujecie sie gdzie wam program wgrają:

"
jasny dym podczas hamowania silnikiem
"

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=131358

dla osob z silnikiem 1.6 tdci

o kolega wszystko wiedzacy.
na FCP już nikt twoich mądrości nie słucha to teraz tutaj zaczynasz.[helm]

mjprzem 19-08-11 08:55

o prosze Szejk.Ahmed jak taki cwany jestes to czemu sam konkretnych podpowiedzi nie dasz...ja mam swoje zdanie i potrafie sie go trzymac i popierac swoimi argumentami.
Ale tez niepisze po to aby sie z Tobą spierac ale aby innym pomoc.

Panowie ja nie strasze.. chodzi o to aby aby jesli ktos usuwa w swoim 1,6 tdci to niech wie jakie ludzie problemy mieli bo pozniej nikt sie nie przyznaje ze robote zle zrobil a kase zabrał.

Uwazam ze koniecznoscia jest usuniecie dpf ale takze i dobry soft tez jest konieczny.

GCSheko ja nie podwazam tego co robisz.. wiec ta aluzja nie byla w twoim kierunku ;)
mozna miec rozne zdania na jeden temat ale nie znaczy to ze to powod aby na siebie naskakiwac. Pozdrawiam i zycze tez powodzenia w tym co robisz ;)

GCSheko 19-08-11 09:16

...dzięki...dzięki :)
...miałem na myśli tylko to, że za swoją robotę trzeba brać odpowiedzialność i robić wszystko aby usługa była maksymalnie skuteczna, więc mając na uwadze możliwe konsekwencje, przykładam się do tego co robię, a w dobie internetu ew. porażki szybko wychodzą na światło dzienne :P w moim przypadku w razie niepowodzenia, nie mogę schować się "za stodołą" jestem popularny na wszystkich forach Forda, BMW, Opla i innych....więc jak piszę że 300 aut z dpf które wywaliłem, jeżdżą, to tak musi być :D

mjprzem 19-08-11 09:49

spoko spoko przypuszczam ze gdybym mial tdci z dpf to myslalbym aby to zrobic u ciebie z racji tej wlasnie ze:
-zabierasz glos ..
-mas swoje zdanie (choc niezawsze sie z nim zgadzam ;) )
-i z tego co widze mozna na rece ci patrzec.

Ja tez jak cos komus robie to pozwalam sobie na rece patrzec...bo chociarz nie jest moze to madre to jednak chcac byc uczciwym i jesli wiesz co robisz to niemozesz powiedziec ze bierzesz pieniadze ale nie pokazesz co zrobiles.
To jest prosta sprawa jesli bym sie wstydzil tego co robie to bym nie pokazywal.

Predator 19-08-11 12:20

Brawo Panowie ( GCSheko/mjprzem ) za profesjonalizm wypowiedzi.
Dzielcie się z nami wiedzą , doświadczeniem i swoimi przemyśleniami.
My tu czekamy na posty w tym i innym temacie.

Slovik 23-08-11 14:31

Z racji tego, że w swoim Focusie 1.6 TDCi wycinałem 2 tygodnie temu DPFa chciałem przyłączyć się do Waszej dyskusji.
U mnie nie poszło gładko i szczerze mówiąc nie do końca wiem jakie kroki poczynić.
Wydałem 1200 w serwisie Forda w Bemo Motors Warszawa na dopalanie i dolewkę płynu (3 razy). Oczywiście nie pomogło. Zleciłem więc wycięcie dziadostwa w Kreatorze Mocy (1400 + 250 wymiana oleju bo było za dużo) w Warszawie. Odebrałem auto i udałem się na zasłużony weekend na mazury - po drodze pierwsza niespodzianka. Spadki mocy i dymienie na czarno, kilka razy (może 4 na 400km). Okazało się że przewód od intercoolera był pęknięty. Wymiana podziałała - nie dymi na czarno. Jednak po kilku dniach auto przy odpuszczaniu gazu lub jeździe na luzie zaczęło dymić na biało - dosyć mocno. Dodam tylko że dymienie na biało pojawia sie raz na jakiś czas - wydaje mi się, że wtedy gdy przez kilka minut pojeżdżę agresywniej - powyżej 2500 obrotów. Jakiś czas podymi i przestaje. Wizyta w KM aby sprawdzili czy wszystko jest ok - 4 godziny trwała zmiana softa. Niestety nic nie dała. Pytanie do Was jest takie:
Od czego zacząć diagnostykę?, wiem że może to być turbina, uszczelniacze czy wtryski lub nawet sam soft. Dodatkowo obawiam się że oleju nadal przybywa. Wydałem już sporo kasy, poprzedni właściciel prawdopodobnie wiedział co robi sprzedając auto i mam ochotę go udusić ale chciałbym w końcu cieszyć się z jazdy a nie ciągle zastanawiać się co się jeszcze spieprzy.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.
Pozdrawiam

GCSheko 23-08-11 14:47

...systematyczne dymienie na biało, przyrost poziomu oleju-soft do poprawki

Slovik 23-08-11 18:09

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 606767)
...systematyczne dymienie na biało, przyrost poziomu oleju-soft do poprawki

No właśnie nie do końca jestem przekonany. Dymienie nie jest regularne. Słyszałem że jeśli to wina softa to powtarza się co określoną ilość kilometrów. Ciekawi mnie też jak wytłumaczyć mechanikom z Kreatora że mimo poprawki to nadal wina komputera....

GCSheko 23-08-11 18:44

...diagnoza jest prosta, podpięcie pod ids-a i kontrola zapełnienia filtra...powinno wynosić "0"...albo więcej i spadać...

mjprzem 24-08-11 08:24

Slovik.. jestes nowy musisz nauczyc sie czytac dokladniej posty a nie zadawac pytan na ktore odpowiedz masz 9 postow wyzej ;)

baggio 27-08-11 17:25

Panowie mam jedno pytanko czy w fordzie poprzez podłączenie IDS-a można sprawdzić w jakim stopniu jest zapchany filtr cząstek stałych?.I czy można sprawdzić wtryski czy są dobre?czy trzeba robić próbę przelewowa?

mjprzem 29-08-11 08:50

niemam ids-a ale zapewne powinien miec takie funkcje-to dosc nowe urzadzenie

proba przelewowa nie dokonca okresla sprawnosc wtryskiwacza.

focus2 24-09-11 15:26

Hej,
mam focus 1.6tdci 90tke z DPF-kiem.
Zastanaiwam się dlaczego i co się dzieje, że macie takie problemy z DPF-ami. Styl jazdy?? Jazda na krótkich odcinkach?
Mam dopiero co prawda 4.000km :))))
Nie uzupełnialiście płynu??

Pozdrawiam

belek 24-09-11 18:11

poczekaj jeszcze 4tys i pogadamy hehe :P

focus2 25-09-11 00:00

nie jeżdzę jak.... i dużo w trasach :))
domyślam, się skąd się biorą te wasze niezadowolenia z DPF-u ale sam sprawdze na swojej skórze ;)

Tak samo mi mówili od dwu masie a starym zrobiłem 215 bez żadnego szwanku, poza łożskiem oporowym ;)

karmaz 25-09-11 00:41

Cytat:

Napisał focus2 (Post 618594)
Hej,
mam focus 1.6tdci 90tke z DPF-kiem.
Zastanaiwam się dlaczego i co się dzieje, że macie takie problemy z DPF-ami. Styl jazdy?? Jazda na krótkich odcinkach?
Mam dopiero co prawda 4.000km :))))
Nie uzupełnialiście płynu??

Pozdrawiam

chyba po pierwsze i jedyne nie masz pdefa

GCSheko 25-09-11 10:02

..oj ma...ma...każdy nowy klekot już ma :o

karmaz 25-09-11 12:51

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 618712)
..oj ma...ma...każdy nowy klekot już ma :o

to porażka [prezio]

focus2 25-09-11 16:40

narazie nie przeżywam tylko śmigam nim ;)

Piotr-Toruń 08-12-11 09:25

Ja też opiszę moje przygody z filtrem DPF w Focusie. Może komuś się to przyda...
Otóż posiadam Focusa 1.6 TDCi z 2005 r. W lipcu zapchał się filtr więc pojechałem do ASO w Toruniu, gdzie zaproponowali mi oczyszczenie filtra, polegające na moczeniu w płynie. Zapłaciłem 700 zł i dowiedziałem się, że na ok. 100 tys. km mam spokój. Niestety teraz (grudzień 2011 r.) znowu się zapchał. Tym razem w ASO zaproponowano mi już tylko wymianę na nowy (4700 zł) lub regenerowany (3050 zł). Podziękowałem bo mnie nie było stać i pogrzebałem w necie. Znalazłem dwie opcje: 1. usunięcie + przeprogramowanie komputera; 2. usuniecie + emulator. Obie opcje w podobnej cenie 1400-1500 zł. Zdecydowałem się na emulator ponieważ stwierdziłem, że lepiej zaufać naukowcom z Politechniki (projektant urządzenia) niż fachowcom z małego warsztatu. W warsztacie w Toruniu, który jest punktem montażowym emulatorów (Auto Serwis Kędzierski, Wielki Rów, koło Geanta) dowiedziałem się, że mają maszynę do przepychania filtrów. Koszt usługi 350 zł. Lecz ja dużo jeżdżę po mieście więc pozostałem przy emulatorze. Montaż w 7 godzin. Jeżdżę dwa dni. Na razie wszystko świetnie. Jak będzie się coś działo to napiszę.

mjprzem 08-12-11 10:31

Ja mam nadzieje ze kolega niezapomni odpisac i moze bedziemy mieli obiektywna opinie takze o emulatorach. Niech kolega zroci uwage na dymienie samochodu-po tym zawsze rozpoznawalo sie dopalanie filtra dpf jesli juz go nie bylo.
"
jasny dym podczas hamowania silnikiem
"
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=131358

GCSheko 08-12-11 10:54

...no niestety kolego, muszę Cię zmartwić, jak dobrze pójdzie, na początku będzie dopalać co ok 1000km. potem śr. co 600, na szczęście robi to krótko, i wiem co mówię, bo nie jeden Focus trafił do mnie na zamianę emulatora na modyfikację w sterowniku...

qrczakos 08-12-11 11:17

Heko, najlepiej wywalic mechanicznie i przeprogramowac kompa czy jak?

GCSheko 08-12-11 11:19

...dokładnie, wywalić mechanicznie (odpowiednio przerabiając układ wydechowy, szczególnie w 1,6) i przeprogramować, problem z dpf znika na zawsze


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi