Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Zmiana wiązki przedlift -> polift (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=78831)

mates 25-10-16 22:53

Zmiana wiązki przedlift -> polift
 
Hej,

Szykuje się u mnie wymiana wiązki (i osprzętu) w przedlifcie na poliftową.
Ktoś robil w benzynie? Seboludek?

Różnią się pompy ABS z tego co się wstępnie orientowałe - ale miejsce i mocowanie jest to samo? przewody hamulcowe też trzeba zmieniać? :) Programowanie pompy? (w nowszych autach chyba trzeba).

Reszte chyba jakoś się ogarnie, ale wszelkie uwagi/rady mile widziane ;)

mates 27-10-16 18:53

nikt nie robił?

yaarofox 27-10-16 19:21

Robił.
pisz do Nok 27 ,zmieniał przedlift na polift, klima na klimatronic

mates 27-10-16 21:16

Wiem, bo spotykamy się żeby u mnie zrobić :) Ale on ma diesla :p

Blind227 28-10-16 13:14

A tak z ciekawości jaki jest powód zmiany instalacji ?

mates 28-10-16 19:20

Dołożenie komputera pokładowego, zmiana z manualnej na automatyczną klimatyzację, zmiana lamp na poliftowe (wiem, że wystrczyłoby kostki przerobić) i dołożenie modułu GEM :) + inne mody niezwiązane z wiązką elektryczną.

Blind227 28-10-16 19:30

obyś w połowie się nie poddał i auto na złom........

kspiwosz 03-11-16 15:18

Ja ogarnąłem u siebie przekładkę całej elektroniki włącznie z elementami mechanicznymi z ST170. Różnica w pompie ABS nie jest problemem - pompe z modelu poliftowego montuje się w tym samym miejscu co w modelu przedliftowym, różni się chyba tylko nieznacznie sam blaszany uchwyt przykręcany do wzmocnienia błotnika. Przewody hamulcowe daje się odpowiednio dogiąć i nie ma potrzeby ich wymiany. Programować też nic nie trzeba chyba, że bawimy się w ABS+ESP (wtedy chyba TIS przewiduje kalibracje).

Generalnie przed przystąpieniem do przekładki polecam upewnić się, że mamy komplet części - wszystkie wiązki i moduły, które będą współpracowały z instalacją poliftową. Jeśli masz wątpliwości czy masz wszystkie części niezbędne do przekładki to napisz w tym wątku listę części jakie masz to spróbuje ją zweryfikować czy czegoś nie brakuje.

mates 03-11-16 16:49

wiązki wszystkie poza czujnikiem zamkniecia tylnej klapy - nie zdazylismy wymontowac.

- Pompa abs polift z blaszanym uchwytem
- wiązki z komory silnika i ze środka całość co idzie do GEM, do drzwi tył + przód + do czujników abs tylnych + przednich + kabelek od czujnika samopoziomowania na tylnej belce + oprawka bezpieczników
- czujniki zderzeniowe
- moduł gem
- napinacze pasów
- instalacja oświetlenia
- wiązka do lamp
- komputer z manetką info (i wiązką), zbiornikiem spryskiwaczy z czujnikiem
- kompletny klimatronik (nie tylko panel ale i całość co siedzi we wnętrzu auta, reszta z komory silnika zostaje moja) wraz z czujnikiem temp, naslonecznienia
- części mechaniczne z drzwi - zamki i podnośniki

nie wiem co jeszcze, sporo tego mam :) tunel poliftowy i inne to kosmetyka, wiec pomijam.

rozbierane było z kompletnego auta, więc powinno wszystko być.

Seboludek 03-11-16 17:27

czujniki cisnienia ukladu klimatyzacji tez masz?

mates 03-11-16 17:38

Tak jest, te czujniki też są :)

kspiwosz 08-11-16 12:50

Cytat:

Napisał mates (Post 1147927)
rozbierane było z kompletnego auta, więc powinno wszystko być.

Jak masz drugie kompletne auto do rozbiórki to jest szansa, że nic nie zabraknie.

Na moje oko to z istotnych elementów nic nie piszesz o poduszkach powietrznych i sterowniku poduszek - nie wiem czy zakładasz wiązkę z tzw. przejściówki, z poduszkami jednonabojowymi, czy już po pełnej zmianie z poduszkami dwunabojowymi (duży znaczek Ford na poduszce kierowcy). Do tej drugiej opcji zmienić musisz poduszki, moduł sterujący poduszek (ten w tunelu środkowym), czujniki zderzeniowe (boczne pod fotelami i przedni w pasie przednim za zamkiem pokrywy), zwijak przy kierownicy i dla uproszczenia samą kierownicę na tą z modelu polift, żeby nie kombinować z podcinaniem gumy.

Jak montujesz lampy xenon (piszesz o wiązce do czujnika na tylnej belce) to jeszcze nie widzę czujników poziomowania i przełącznika świateł pod autopoziomowanie, oraz elementów do spryskiwania świateł (pompka, spryskiwacze, węże z trójnikiem, przekaźnik uruchamiający, kabel do pompki).

mates 08-11-16 19:09

Poduchy są, cała kierownica nie. Dobiorę ją jak trzeba, nie problem. W przyszłości i tak był plan obszycia skórą kierownicy. Czujniki zderzeniowe są, moduł jest, zwijak także.

Xenonów nie montuję - zwykłe ori polifty. W aucie oryginalnie były xenony, ale właściciel opchnął je osobno, a spryskiwacze ze zderzaka ukradli chyba "fachury" co zabierali silnik z auta. Zostaną wiązki i czujniki, ale nie będą miały czym sterować :) Instalacja będzie przygotowana pod xenony - wystarczy zmienić lampy i dołożyć spryskiwacze (no i dziury w zderzaku).

Lukson_pl 16-06-17 15:28

Czy do przejścia na polifta potrzeba aż tyle gratów?
Nie wystarczy sama wiązka spod deski i ta dookoła silnika?

mates 17-06-17 11:55

Niestety nie, bo w większości masz inne wtyczki i sama wiązka nic Ci nie da.. może by się dało poprzerabiać pod stare kostki, ale szybciej i łatwiej chyba wymienić razem z gratami. No i nie wiem jak część rzeczy typu np. czujniki zderzeniowe mają się do GEMA.. podobnie jest z pompą ABS - też inna kostka, nie wiem czy da się starą połączyć z nową wiązką. Pewnie się da polutować kabelki, jak ma się schematy jakieś.. ale ja nie mam, elektronikiem nie jestem, wolę nie kombinować.

Możliwe, że część rzeczy można zostawić z przedlifta, ale jak ma się dawcę (a można znaleźć poniżej 1000zł, wyjąc co trzeba, co się da to sprzedać np. blachy a resztę na złom oddać żeby się zwróciło trochę) to lepiej przewalić wszystko żeby nie mieć problemów po złożeniu.

Przez to, że ciągle coś się sypało w foczce i trzeba było wkładać pieniądze, mod odwlókl się w czasie. Planowany termin to 15 lipca, na pewno będzie fotorelacja i może jakiś poradnik dla odważnych :)

Lukson_pl 21-06-17 16:33

Do montażu klimatronika nie jest mi potrzebna wiązka z polifta. Mogę się podłączyć pod obecną.
Kostki przy lampach mogę zmienić.

Problem rozwiązałem.

P.S.
Szkoda mi tracić czas na załatwianie wiązek od użytkownika z Tomaszowa. Pisze na forum, że ma graty ale kontakt z nim żaden.

mates 21-06-17 17:48

Oczywiście - do klimatronika nie jest potrzebna instalacja z polifta :) To prawda.

Lampy polift - kostki przerobisz
Klimatronik - podepniesz się pod przedliftową
Komputer - przed liftem też występował

W zasadzie instalacja poliftowa potrzeba żeby mieć GEM, pod to można kilka ciekawych rzeczy podpiąć:
- podwójne ryglowanie - do zamkniętego przedlifta dostanę się w kilkanaście sekund
- zamknie się sam jak nie będzie reakcji po otworzeniu z pilota
- automat wycieraczek
- automat świateł
- domykanie szyb bez zewnętrzego modułu
- lusterko fotochromatyczne

Przy okazji dołożę ele szyby z tyłu. Szybciej znaleźć poliftowego ghia i przewalić graty niż kombinować z przedliftami.

Falcon 21-06-17 17:55

Ghia nie oznacza elektrycznych szyb z tyłu, komputera pokładowego i innych wypasów. Ghia to tylko pakiet stylistyczny z paroma gwarantowanymi elementami wyposażenia.

mates 21-06-17 19:14

Już się tak nie czepiajta :P Fakt, widziałem wiele ghia bez komputera czy podgrzewania szyby przedniej. W każdym razie chodziło o bogato wyposażonego polifta, który przy okazji był w pakiecie ghia.

Lukson_pl 21-06-17 22:51

Cytat:

Napisał mates (Post 1175701)
- podwójne ryglowanie

Występuje w przedlifcie - zamek 8-pin

Cytat:

Napisał mates (Post 1175701)
- zamknie się sam jak nie będzie reakcji po otworzeniu z pilota

Zupełnie nie potrzebne.

Cytat:

Napisał mates (Post 1175701)
- automat wycieraczek

To pokrętło 1-6 na włączniku czy czujnik deszczu na szybie przedniej, bo jak to pierwsze to mam.

Cytat:

Napisał mates (Post 1175701)
- automat świateł

Nie potrzebuję bo jeżdżę bez a jak już muszę to zapalam.

Cytat:

Napisał mates (Post 1175701)
- domykanie szyb bez zewnętrzego modułu

Występuje w przedlifcie po wymianie moduły komfortu na taki z literkami od E bodajże.

Cytat:

Napisał mates (Post 1175701)
- lusterko fotochromatyczne

Przy przyciemnionej tylnej szybie niepotrzebne, przy kamerze cofania tym bardziej.

Cytat:

Napisał mates (Post 1175701)
Szybciej znaleźć poliftowego ghia i przewalić graty niż kombinować z przedliftami.

Polemizowałbym na ten temat a mam 5 stacji demontażu w odległości 20km i z każdej dzwonią jak dostaną focusa.

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1175703)
Ghia to tylko pakiet stylistyczny z paroma gwarantowanymi elementami wyposażenia.

Plus najczęściej najbogatsza wersja wiązki co by łatwo dokładać kolejne graty. Z reguły każdy golas w wersji GHIA można zrobić na full wypas pod warunkiem, że ma przynajmniej 4 furtki w prądzie ;)

mates 21-06-17 23:53

Automat świateł mi też zbędny :) Czujnik deszczu na szybie z mondeo, nie interwał wycieraczek.

Nie wiedziałem o podwójnym ryglowaniu i domykaniu szyb w przedlifcie - przyznaję się.
To w zasadzie.. co daje GEM względem CTM+ZV? Ma jakąkolwiek przewagę w takim razie?

Lukson_pl 22-06-17 01:17

Według tego:

https://fordclubpolska.org/porady.ph...7&zakres=focus

niewiele.
Według opisu tutaj na forum tyle samo co wyżej.

Więcej mi się nie chce szukać.

kspiwosz 22-06-17 07:41

Cytat:

Napisał mates (Post 1175701)
Oczywiście - do klimatronika nie jest potrzebna instalacja z polifta :) To prawda.

Lampy polift - kostki przerobisz
Klimatronik - podepniesz się pod przedliftową
Komputer - przed liftem też występował

W zasadzie instalacja poliftowa potrzeba żeby mieć GEM, pod to można kilka ciekawych rzeczy podpiąć:
- podwójne ryglowanie - do zamkniętego przedlifta dostanę się w kilkanaście sekund
- zamknie się sam jak nie będzie reakcji po otworzeniu z pilota
- automat wycieraczek
- automat świateł
- domykanie szyb bez zewnętrzego modułu
- lusterko fotochromatyczne

Przy okazji dołożę ele szyby z tyłu. Szybciej znaleźć poliftowego ghia i przewalić graty niż kombinować z przedliftami.

Zawsze można próbować przerabiać instalacje przed liftową tak żeby obsługiwała elementy poliftowego wyposażenia, ale jeżeli tych elementów ma być dużą to już nie warto się w takie rzeczy bawić. Ja kiedyś tak zacząłem przeróbki od dołożenia 4 elektrycznie opuszczanych szyb, co wiązało się z położeniem kilkunastu metrów nowych kabli żeby je poprawnie obsłużyć. Dokładka xenonów też wymagała ciągnięcia kabli do czujników automatycznego poziomowania świateł. Ostatecznie zdecydowałem zmienić wiązki na poliftowe i obsłużyć wszystkie planowane mody na gotowych wiązkach.

Z tym klimatronikiem to nie wiem czy da się tak bezproblemowo obsłużyć podgrzewaną przednią szybę bez GEM.

cbr 22-06-17 09:49

Cytat:

Napisał mates (Post 1175701)
W zasadzie instalacja poliftowa potrzeba żeby mieć GEM, pod to można kilka ciekawych rzeczy podpiąć:
- lusterko fotochromatyczne

A co ma lusterko fotochromatyczne do GEM, skoro do jego działania potrzeba +12V, masy i ewentualnie +12V z wstecznego? Na upartego to bez tego ostatniego sygnału można się obyć.

mates 22-06-17 16:47

Może i tak :) Nadal twierdzę, że łatwiej mi zmienić wiązki niż sztukować kabelki. Poza tym części czekają w piwnicy, więc odwrotu nie ma.

Lukson_pl 22-06-17 19:05

Wygrzebałem z przedlifta GHIA najbogatszą wiązke z kompem, TCS, grzanymi siedzeniami itd itp także na dniach przerzucam.
Jedynie zamki z ryglem, elektryczny fotel z Anglika i już sam nie wiem co muszę sobie załatwić aby było pdw.

mates 22-06-17 20:18

Także i tak zmieniasz wiązki i tak zmieniasz :) Jedyny plus dla Ciebie, że stare częsci Ci zostają i na pewno wyszło Cię to taniej. Robota tak naprawdę podoba, bo też będziesz wybebeszać żeby wsadzić tamte wiązki. U mnie dochodzi dodatkowo demontaż i montaż części typu zamki, czujniki zderzeniowe itp. No i pompa ABS - tu największa bolączka, bo poliftowa jest inna i nie wiem czy uda się przerobić pod starą wtyczkę, czy pompę trzeba będzie zmienić.

Lukson_pl 22-06-17 23:20

I teraz powiedz, czy warte to zachodu?
Za wszystkie graty, czyli wiązki, podstawę fotela, mechanizmy na szyby, boczki drzwi, klamki chrom, listwy, przełączniki, lampki........... całą elektrykę dałem 250zł.
Cały klimatronik 150.

Zostaną mi graty z mojego, które może łącznie sprzedam za 100 czyli wychodzi 300.

I tak czy zmieniałbym wiązki czy nie rozbierałbym auto, żeby kleić maty więc na jedno mnie wyjdzie robota :D

Teraz tylko muszę sobie załatwić jakiś schemat jak podłączyć SATC bo wycinałem wiązkę z poliftowej przy samym wejściu do niej :(

mates 23-06-17 02:06

Nie warte ;) Jakbym wcześniej wiedział, że klimatronika też mogę mieć na przedlifcie, to bym nie kombinował. Zależało mi tylko na 4x ele szybie, kompie, klimatroniku no i obecnie grzane dupki. A skoro już mam te graty, to przełożę :)

Co do schematu - może będę mógł pomóc cykając fotkę swojej wiązki, podpowiedz tylko która to i jak wygląda :P

Mariuszx98 03-11-18 21:04

Zmieniałeś wiązkę silnika? Rozwiązałeś problem niedziałającego ABS? Masz może info odnośnie różnicy pinów w wiązce silnika przed i poliftowej?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi