Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Kontrolka kontroli trakcji (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59224)

SeDay 24-08-12 19:34

Kontrolka kontroli trakcji
 
Nie wiedziałem jak nazwać temat wiec jest jak jest otóż chciałem sie dowiedzieć jednej rzeczy.

Kilka dni temu gdy ruszałem to przypadkowo za mocno dałem gazu i troche przypaliłem kapcia i nic nie było by w tym dziwnego gdyby nie to że póki koła dostały slizgu o drogę to 3 razy mignęła mi kontrolka trakcji, ta pomarańczowa co zapala sie nawet wtedy kiedy wciśnie sie ten guzik koło ręcznego.

I przy okazji chciałem sie jeszcze zapytać zapytać jedno, jeśli podczas normalnej spokojnej jazdy ta kontrolka się nie świeci to wtedy kontrola trakcji jest włączona czy wyłączona?

Angelus 24-08-12 19:38

jesli się nie świeci. to jest włączona. To, że mrygnęła, to normalne, koła straciły przyczepność.

I to bardziej kontrola poślizgu kół przednich(tcs), a nie kontrola trakcji (zwana m.in. esp)

Santiago 24-08-12 22:31

Cytat:

Napisał SeDay (Post 761509)
Nie wiedziałem jak nazwać temat wiec jest jak jest otóż chciałem sie dowiedzieć jednej rzeczy.

Kilka dni temu gdy ruszałem to przypadkowo za mocno dałem gazu i troche przypaliłem kapcia i nic nie było by w tym dziwnego gdyby nie to że póki koła dostały slizgu o drogę to 3 razy mignęła mi kontrolka trakcji, ta pomarańczowa co zapala sie nawet wtedy kiedy wciśnie sie ten guzik koło ręcznego.

I przy okazji chciałem sie jeszcze zapytać zapytać jedno, jeśli podczas normalnej spokojnej jazdy ta kontrolka się nie świeci to wtedy kontrola trakcji jest włączona czy wyłączona?


Dla sprostowania... Focus Mk1 nie miał ESP tylko TCS.

Dziękuję, Dobranoc... :D

mariost 24-08-12 22:45

Cytat:

Napisał Santiago (Post 761565)
Focus Mk1 nie miał ESP

...miał, miał tzn. mógł mieć, ale albo nie był na dany kraj oferowany, albo czekało sie długo i jest to rzadki system w mk1, aczkolwiek na tym forum wiem przynajmniej o jednym sprowadzonym ST170 (to tez mk1 :p ) właśnie z ESP ;)

PS. ...a nawet o 2óch ;)
http://www.focusklubpolska.pl/showth...t=54261&page=2

dziekuje, dobranoc :p

SeDay 24-08-12 23:51

Mój pochodzi z kwietnia 1999 roku, wersja mk1 w kombi.

Skoro nie swieci to ta kontrola działa to w jakim celu i kiedy się powinno używać tego przycisku który to wyłącza? ;/

Falcon 25-08-12 10:00

http://zapodaj.net/images/54517572dbf28.jpg





Cytat:

Jeżeli układ zostanie
wyłączony ręcznie przez naciśnięcie
przełącznika układu TCS/ESP, lampka
kontrolna zapali się i pozostanie


włączona do chwili ponownego

włączenia układu lub wyłączenia
zapłonu.



Wskazówka:
Nie można wyłączyć układu
BTCS.
Więcej informacji znajdziesz w


podrozdziałach:

Układ kontroli
przyczepności kół napędzanych
(TCS)/Elektroniczny układ stabilizacji


toru jazdy (ESP)

i Przełącznik układu TCS/ESP.


rafikik90 28-10-12 20:28

W czym może tkwić problem że gdy zgaszę auto na światłach i świeci się jeszcze cała deska żarzy mi się kontrolka od TCS, Gdy auto odpalę kontrolka gaśnie tak samo jak światła wyłączę. Może jakieś spięcie?

szaman696 04-12-12 10:50

Układ działa bo w trakcie jazdy czuć jego pracę i konktrolka się zapala ale nie mogę tego wyłączyć. Jak myślicie to jest wina przełącznika czy czegoś innego? Miał ktoś z tym problem? Z tego co kojarzę ktoś już gdzies na forum pisał, że mu teżw ST nie działa ten wyłącznik.

drake 04-12-12 11:09

sprawdź czy działa Ci ABS, jak nie działa to znaczy że masz coś zmajstrowane z układem regulacji prędkością obrotową kół. Czujniki przy kołach odpowiadają i za TCS i za ABS, więc jeśli ABS działa - to znaczy że coś z elektroniką

szaman696 04-12-12 11:12

ABS działa super, ESP też działa tak jak mówiłem bo to czuję w trakcie jazdy.

Coś widzę, mam globalnie namotane z elektryką :) Chyba jednak w tym tygodniu znajdę czas i oddam samochód do elektryka może coś znajdzie.

drake 04-12-12 11:57

To znaczy że układ pompa - czujniki działa prawidlowo. Będzie coś z elektryką w takim razie

szaman696 04-12-12 13:34

W sumie to nie wiem czy zgłębiać temat bo i tak nie planujętego wyłączać :)

mike86 20-05-14 23:05

mk1 focus st170 ESP/TC
 
Wydaje mi się że przy wyłączone j trakcji (lamka sie pali) nadal działa, czy jest to możliwe?
Np. Przy ruszania gwałtownym traci trakcję na moment i zamula.

LEju_THC 21-05-14 19:48

Od 2003 roku nie można całkowicie wyłączyć ESP z tego co pamiętam.

mike86 21-05-14 19:57

Dzis spr. Na asfalcie z piachem. Jak tc włączone to koła są przy hamowanie gwaltownie. Jednak gdy wyłączny to na luźnej nawierzchni koła będę buksowaly ale nadal są hamowane. Moje pytanie czy da rade to calkiem odłączyć nie tracąc abs? Jeżeli wyjme bezpiecznik od abs to układ hamulcowy działa 50/50% tak?

LEju_THC 21-05-14 20:39

Jak wyjmiesz bezpiecznik to nie działa ani ABS ani TC.
Ze swoich ostatnich doświadczeń stwierdzam że ciężko sie jeździ bez ABS bo heble sa w miarę dobre i przy mocniejszym hamowaniu po prostu blokują sie koła.
Na prostej nie widze problemu, ale na winklu może być różnie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi