Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   focus gold fx - mam problem !! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=5383)

Mieciu 14-08-05 21:38

focus gold fx - mam problem !!
 
Witam. Na liście informacyjnej wyposażenia gold fx widniała funkcja czujnika deszczu. Problem jest taki, że wycieraczki same sie nie włączają jak pada, tylko musze używać dżwigni wycieraczek. W instrukcji obsługi nic nie znalazłem na ten temat. Pamiętam jak diler przy odbiorze pojazdu zapoznawał mnie z funkcjami samochodu i wspomniał o czujniku deszczu, że on jest. Nie jestem pewien, ale znajduje sie on przy lewym słupku obok deski rozdzielczej. Jest to fioletowe kółeczko ok 1-2 cm średnicy, długie na ok 4-5 cm i podłączone dwa kabelki. Bardzo prosze o pomoc właścicieli którzy mają czujnik dzeszczu i o porade co dalej robić i czy to jest ten czujnik o którym pisze. Fokusa kupiłem w lutym 2005, wyprodukowany 2004r. Za odpowiedzi z góry dziękuje. :cry:

setco 14-08-05 22:04

[hmm] Ja tez mam taka sama wersje (Gold 2004), nawet mam ten punkt fioletowy na desce z lewej strony i przyznam ze nic mi nie wiadomo o tym zeby to byl czujnik od deszczu...z reszta nie wiem czy taki czujnik od deszczu nie powininen byc na zewnatrz samochodu??!

Moze inni beda bardziej pomocni...

Pozdr
8)

Mieciu 14-08-05 22:48

Czujnik musi być w środku pojazdu, bo przecież musi włączyć te wycieraczki. U siostry też jest na desce rozdzielczej (Nisan Mikra) i same sie włączają jak pada, czy pokropi. Montowany też jest w środku uchwytu lusterka na szybie np Reno itp. Czy wycieraczki same ci sie włączają, czy musisz używać dzwigni?Jestem teraz przekonany na 100% że to jest czujnik deszczu. Szwagier ma służbowego focusa silver fx i nie ma tam czujnika w tym miejscu, a wycieraczki włącza dżwignią.

pisklak 14-08-05 23:19

Re: focus gold fx - mam problem !!
 
Cytat:

Napisał Mieciu
Nie jestem pewien, ale znajduje sie on przy lewym słupku obok deski rozdzielczej. Jest to fioletowe kółeczko ok 1-2 cm średnicy, długie na ok 4-5 cm i podłączone dwa kabelki.

Nie jest to czujnik deszczu tylko czujnik nasłonecznienia w wersji z automatyczna klimatyzacja

Pozdr.
Pisklak

grzehoo 15-08-05 08:43

mój ojciec w C-Maxie ma czujnik deszczu i automatyczne wycieraczki. Czujnik umieszczony jest nad mocowaniem lusterka zdaje się (a może to ta kulka na środku deski rozdz.? - ale nie, to chyba czujnik nasłonecznienia).
W każdym razie u niego funkcja autom. wycieraczek działa również w pozycji dźwigni wycieraczek w pierwszym położeniu. Jak dźwignia jest kompletnie wyłączona - wycieraczki nie działają w automacie.
Ale ten automat to taki sobie jest. Raz wyciera szybę do sucha, z kolei innym razem pada jak z cebra, a wycieraczki nic :roll:

Pasiu 17-08-05 10:46

Cytat:

Napisał grzehoo
mój ojciec w C-Maxie ma czujnik deszczu i automatyczne wycieraczki. Czujnik umieszczony jest nad mocowaniem lusterka zdaje się (a może to ta kulka na środku deski rozdz.? - ale nie, to chyba czujnik nasłonecznienia).
W każdym razie u niego funkcja autom. wycieraczek działa również w pozycji dźwigni wycieraczek w pierwszym położeniu. Jak dźwignia jest kompletnie wyłączona - wycieraczki nie działają w automacie.
Ale ten automat to taki sobie jest. Raz wyciera szybę do sucha, z kolei innym razem pada jak z cebra, a wycieraczki nic

Moj ojciec tez ma tak samo w C-MAXie :mrgreen:

A ja mam FX GOLD 2004 i jak nie wlacze prelocznika to wycieravczki mi nie chodza automatycznie :mrgreen:

Rabarbar 17-08-05 11:05

Cytat:

Napisał Mieciu
Na liście informacyjnej wyposażenia gold fx widniała funkcja czujnika deszczu

AFIK w wyposazeniu (nawet dodatkowym) dla Focusa Mk I nigdy nie bylo czujnika deszczu. Oczywiscie jezeli mowimy o opcjach oferowanych przez Forda.

gRuHa 23-08-05 00:55

to co to jest to fioletowe gowienko????
moj starszy w mondku tez takie ma...
jezeli to jest czujnik naslonecznienia to ja jestem sw. Teresa (z calym szacunkiem) bo auto. klima to jakies nieporozumienie jest.....

4tun 23-08-05 08:18

to chyba jednak jesteś św. Teresą - ktoś kiedyś pokazywał projekt z TIS'a i tj. czujnik nasłonecznienia.

Rabarbar 23-08-05 12:04

Cytat:

Napisał gRuHa
jezeli to jest czujnik naslonecznienia to ja jestem sw. Teresa (z calym szacunkiem) bo auto. klima to jakies

Dokładnie to jest czujnik na słonecznienia, a skoro stary ma to w Mondku to znaczy że ma również automatyczną klimatyzacje :mrgreen:

gRuHa 23-08-05 13:37

no ma automatyczna klime ale uwazam ze jet to syf totalny......


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi