Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK3] Nagrzewnica PTC ktoś dokładał? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=76279)

Wojtek O. 20-12-15 21:29

Nagrzewnica PTC ktoś dokładał?
 
Witam chciałem wiedzieć czy ktoś dokładał taki bajer jak tą farelke w układ nawiewu bo nie by sie to przydalo zimą. A może ktoś wie jak to zrobić w mk3 ?

weuek 20-12-15 21:42

Penie się tylko wymiarami rożni od tej z mk2. A o tamtej jest obszerny temat...

czarny-daffy 21-12-15 08:41

Ja mam taki bajer u siebie w MK3.

Pzdr

Wojtek O. 23-12-15 23:37

daffy i dobrze szybko grzeje?? Szybe roztopi w ciągu kilku minut?
Bo zastanawiam sie nad alternatywą dla podgrzewanej sZyby a przy okazji grzało by wnętrze.

weuek 24-12-15 08:44

Cytat:

Napisał Wojtek O. (Post 1102378)
dobrze szybko grzeje?? Szybe roztopi w ciągu kilku minut?

Tak skuteczne jak podgrzewana szyba nie jest, ale da się PTC do tego celu użyć. Tylko trzeba się nauczyć z tego korzystać w tym, jak by nie było, nietypowym celu. Jeśli nie zmienisz alternatora, to obawiam się, że PTC będzie miało za mało prądu, żeby działać na 100% na wolnych obrotach, więc trzeba będzie je podnieść. U mnie tak właśnie jest: nie wiem dlaczego alternator ktoś wymienił na 105A i żeby sobie odmrozić szybę za pomocą tej nagrzewnicy, to muszę podnieść obroty z jałowych do przynajmniej 1500 rpm.

A od razu pełną mocą i tak nie grzeje (chociaż na wyświetlaczu pokazuje 100%). "Rozpędza" się stopniowo.

czarny-daffy 24-12-15 09:39

Ja mam alternator 150A u siebie i chyba wlasnie dlatego ze jest PTC. Ogolnie to mam przednia szybe podgrzewana wiec nie korzystam z farelki ale jest to dobry bajer ktory razem z podgrzewanymi fotelami daje mega comfort, szczegolnie jak jest mega zimno i trzeba jechac.

Postanowilem sprawdzic i po odpaleniu auta na dworze 8C, z nawiewow po 10sek leci cieple powietrze, po okolo minucie mozna juz odgrzewac kebab. Takze bajer jest dobry, rowniez sprawdzilem i mam w BCM opcje PTC aktywna.

Pzdr

robdol 29-12-15 18:12

też mam altaka 150A tyle że w ff2 i PTC grzeje na jałowym od razu na 100% , ciepło jest wyczuwalne prawie natychmiast

decybelq 19-06-16 10:21

Może mi ktoś z posiadaczy focusa MK3 potwierdzić – zrobić zdjęcie jakie komunikaty wyskakują miedzy zegarami jak zaczyna pracować PTC.

shreq 19-06-16 19:45

Cytat:

Napisał decybelq (Post 1132485)
Może mi ktoś z posiadaczy focusa MK3 potwierdzić – zrobić zdjęcie jakie komunikaty wyskakują miedzy zegarami jak zaczyna pracować PTC.

Nic nie wyskakuje

decybelq 23-07-16 09:29

W Focusie MK3 z alternatorem 120A i akumulatorem 75A dodałem PTC i aktywowałem programem foccus w BCM i IPC.
Pojeździłem trochę w tej konfiguracji i o to wnioski:
1.Szyba paruje mimo dodatniej temperatur i deszczu na zewnątrz - pewnie komputer nie włącza automatycznie podgrzewania szyby lub coś innego bo temp ok15.
2.Przestał działać system start-stop. - pewnie komputer oszczędza prąd na nagrzewnice.
Odłączenie akumulatora i podłączenie skutkuje tym ze przy pierwszej jeździe działa wszystko ok przy każdym zatrzymaniu i nie ważne w jakiej pogodzie gasi silnik. W kolejnych jazdach już przestaje działać ten system. Pewnie komputer nauczył - przeanalizował sytuacjie.
3. Aby nagrzewnica działała pełna mocą - od razu leciało ciepło a nie po chwili należy podnieść obroty silnika ok lub powyżej 1500. Podczas jazdy nie będzie problemu gorzej na postoju.

Mam pytanie czy przestawienie w komputerze foki alternatora z 120A na 150A rozwiąże problem czy muszę wymieniać alternator aby mieć start stop i przy okazji automatyczne podgrzewanie szyby.

minciu 31-07-16 23:33

Cytat:

Napisał decybelq (Post 1136144)

Mam pytanie czy przestawienie w komputerze foki alternatora z 120A na 150A rozwiąże problem czy muszę wymieniać alternator aby mieć start stop i przy okazji automatyczne podgrzewanie szyby.

ECU ma dostęp do odczytów napięcia ładowania w instalacji. Jak walniesz 150A tylko programowo pewnie nie za wiele się zmieni.

A na parowanie szyb lepszy sposób to wymiana filtra kabinowego, włączenie klimatyzacji oraz nie zamykanie obiegu powietrza.

weuek 01-08-16 00:19

Cytat:

Napisał decybelq (Post 1136144)
3. Aby nagrzewnica działała pełna mocą - od razu leciało ciepło a nie po chwili należy podnieść obroty silnika ok lub powyżej 1500. Podczas jazdy nie będzie problemu gorzej na postoju.

Mam dokładnie to samo u siebie. Ktoś wymienił alternator 120A na 105A i dlatego tak mam. Szyby przedniej podgrzewanej nie mam, parowania nie zauważyłem. Myślę, że zmiana softowa nic nie da, bo alternator i tak realnie więcej nie da niż fizycznie może.

moon 03-09-16 12:06

Wojtek O. pytał jak to zrobić a Wy piszecie czy działa i jak działa.
Ktoś kto zakładał mógłby się podzielić. Chętnie sam poczytam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi