Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Szukam speca od zawieszeń Wrocław - Taki Wrocławski Wuj Zbych (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=65390)

Winiary 26-07-13 08:58

Szukam speca od zawieszeń Wrocław - Taki Wrocławski Wuj Zbych
 
Witajcie
Szukam takiego Wrocławskiego Wuja Zbycha.
Gdzie we Wrocławiu znajdę warsztat który fachowo zdiagnozuje mi zawieszenie mojego auta?
Mam stuki, kierownica drzy i się telepie, czasem słychać głuchy stuk z lewej jakby przegub a czasem mam wrażenie, że to magiel bo kierownica drga pionowo i czuję tak jakby w przekładni że coś czasem chrupie tak jakby (rzadko) a czasem przy szybkim przejeżdżaniu przez np. tory tramwajowe na lewym zakręcie coś strzela, przeskakuje tak jakby ale czuję że to nie na kołach a na przekładni. Ale ja nie chce zapłacić za wrażenie (mechanik do mnie: mam wrażenie że wszystko jest w porządku – zdjąłem koło – pęknięta była sprężyna:P) tylko za trafną diagnozę.
Auto przegląd przechodzi bez problemu, luzów nie stwierdzono u mechanika również ja tez luzów nie czuję.
Szukam kogoś kto mi to zawieszenie z przodu rozbierze i zobaczy nie na oko tylko fachowo. Mogę zapłacić za pewność – bezpieczeństwo jazdy jest dla mnie najważniejsze.

Kuras1000 26-07-13 11:33

Wrocławski Wuj Zbych to Caros na ulicy Warsztatowej, tel. 71 3399888. Na Fordach znają sie chyba najlepiej we Wro ale ostatnio chyba mają dużo klientów bo mam wrażenie, że podnieśli ceny :)

Assfalt 26-07-13 11:51

Cytat:

Napisał Kuras1000 (Post 893881)
ale ostatnio chyba mają dużo klientów bo mam wrażenie, że podnieśli ceny :)

Polska mentalność, nigdy nie nauczymy się zarządzania i marketingu :- )

Muszę tam podjechać, dużo osób o nich mówi pozytywnie.

Winiary 26-07-13 12:43

Jezu chłopaki tylko nieCaros...
Raz nie dokręcili filtra w dolocie i buczał jak rajdówka tylko nie jechał bo mocy nie miał
Drugim razem połamane zaczepy od akumulatora.
Trzecim razem nie wiedzieli jak się sondę
Poczytajcie na forum FORD KLUB POLSKA jak partaczą robotę.

Assfalt 26-07-13 13:15

Cytat:

Napisał Winiary (Post 893907)
Jezu chłopaki tylko nieCaros...
Raz nie dokręcili filtra w dolocie i buczał jak rajdówka tylko nie jechał bo mocy nie miał
Drugim razem połamane zaczepy od akumulatora.
Trzecim razem nie wiedzieli jak się sondę
Poczytajcie na forum FORD KLUB POLSKA jak partaczą robotę.

W sumie po swoim poście, poczytałem na FCP i racja, narzekają :)

Ja ma swojego mechanika na Kalecińskiej, ja jestem zadowolony, robił mi sprzęgło, rozrząd i kilka jeszcze rzeczy zawsze w dobrej cenie i porządnie. :)

Winiary 26-07-13 13:30

Takiego swojego mechanika do wymiany i takich rzeczy innych niż diagnostyka zawieszenia i stuków to ja też znalazłem. Jest naprzeciwko magnolii.
Zajebiście kontaktowy facet i spoko idzie się dogadać ale zawieszenia nie ogarnia. Ja potrzebuję mechanika, który się ze mną przejedzie autem i posłucha, rozbierze część i zobaczy. Ja mam po prostu wrażenie, że to powoli może mieć wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Samochodu mi nie ściąga na żadną stronę ale kiera mi nie wraca do centralnego położenia np. i inne objawy jakie opisałem.
Polecali mi Bosch-a na Małopanewskiej – byłem ale kolesie średnio zaawansowani. Podejrzewam że żeby to zbadać trzeba by to rozebrać. Ford klub polska swojego czasu pisali o regeneracji maglownic we Wrocławiu i ponoć na Krakowskiej jest jakaś firma która się w tym specjalizuje i diagnozuje.

eclips666 26-07-13 13:38

jedz na jakaś dobrą stację kontroli pojazdów i niech ci na trzepakach sprawdzą co juz nie daje rady :)
Boczna ul. Grabiszyńskiej "na górce" przed albo za mostem kolejowym w lewo (dobrze nie pamietam juz ) ogarnieci ludzie potrzepią autem i powiedzą co do roboty

Assfalt 26-07-13 14:41

Cytat:

Napisał eclips666 (Post 893917)
jedz na jakaś dobrą stację kontroli pojazdów i niech ci na trzepakach sprawdzą co juz nie daje rady :)
Boczna ul. Grabiszyńskiej "na górce" przed albo za mostem kolejowym w lewo (dobrze nie pamietam juz ) ogarnieci ludzie potrzepią autem i powiedzą co do roboty

Masz na myśli lice Lubuską? I tamtejszą stację kontroli pojazdów? Jeśli tam to dodam coś od siebie,cały ten kompleks to jeden właściciel, wśród pracowników jest jeden gość który pracował w ASO jak wyszły focusa - znajomy mojego ojca - ja do nich już nie jeżdżę....

Winiary 26-07-13 15:06

Hhehewh no jest jeszcze warsztat na nowym dworze Sport technika i chyba tam się wybiorę.

tomas89 28-07-13 11:57

Mam podobnie kolego, zrobilem zawieszenie z przodu i dalej to samo. Na szarpakach wszystko ok, zero luzów. Fakt kierownica nie telepie, ale taki gluchy stuk, najcześciej po odpuszczeniu sprzegła, czasem przy skrecie... Nie mam pojecia co to może byc, mechanik rozkłada rece, a ja jeżdze i sie narazie nie przejmuje.

slawek11 28-07-13 12:37

Moze masz luzy na zaiweszeniu silnika, skrzyni biegow stad te stuki po odpuszczeniu sprzegla.

rexo 05-08-13 09:35

Hah ja mam to samo jak zmieniam bieg to stuk słychać często.
I kilku mechaników patrzyło i nie wiedzą co to. Na stacji diagnostycznej nic nie wychodzi. Dodatkowo stuk słychać np. na kostce wrocławskiej - drgania odpowiedniej częstotliwości - na innych dziurach jest ok.
Będę dawał do znajomego mechanika za jakiś miech aby to obadał ale nie wiem czy nie jest to wina amortyzatorów - czy nie mają przypadkiem luzu ale nie podczas pracy w pionie, lecz właśnie w poziomie.
Co skutkuje stukami przy szarpnięciach silnikiem.
U mnie też stuka jak przydusze silnik na jedynce i silnik zaczyna się telepać (puszczam sprzęgło bez dodawania gazu).

eclips666 05-08-13 12:11

A poducha silnika sprawna?

czarny-daffy 05-08-13 12:42

Stuki przy dodawaniu i puszczaniu gazu jak rowniez przy zmianie biegow to standard przy rozwalonych poduszkach skrzyni dolna / gorna i ewentualnie silnika. Moga byc tez dosyc mocno wyrobione juz krzyzaki w przegubach wew. lub same kielichy, generalnie przegub wewnetrzny ogolnie mowiac. Jesli sworznie, tuleje, stabilizatory sa uznane za sprawne to zostaja ci poduchy i przeguby do przegladu.

Pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi