Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFII] wymiana filtra powietrza, klimatyzacji (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14388)

BiVi 03-01-07 22:09

[FFII] wymiana filtra powietrza, klimatyzacji
 
czesc,
zbliza mi sie przeglad po 20.000 km, chce sam wymienic filtr powietrza i klimy aby nie kosztowac sie za to w ASO, stąd moje pytania:
1. klima ma tzw. czynnik chlodzacy, ale wyczytalem w innych tematach ze jest tez olej w klimatyzacji czy sie myle? (moj pierwszy samochod z klimą) :oops:
2. jak sprawdzić ilosc czynnika i oleju w ukladzie klimy?
3. czy klimatyzacja ma tylko jeden filtr? ten ktory sie wymienia przy pedale gazu?
4. spotkalem sie z nazwami filtr kabinowy, filtr przeciwpylkowy, filtr klimatyzacji - czy to jest jeden i ten sam filtr?
5. czy filtr powietrza jest trudny do wymiany? czy wystarczy otworzyc pojemnik na ten filtr i wymienic... :?
6. wyczytalem ze jest wklad filtra powietrza, czy ten wklad to jest wlasnie filtr czy jeszcze cos innego? :oops:

mam FFII od roku i nie chce nic popsuć

z gory dzieki za odpowiedzi

pozdrawiam

NeroN 03-01-07 22:12

Re: wymiana filtra powietrza, klimatyzacji
 
1) Ma olej.
2) Bez specjalnego urządzenia nie sparwdzisz.
3) Przy pedale gazu jest nagrzewnica.
4) Tak.
5) dokładnie tak trzeba to zrobić [metal]
6) Tylko wkład.


Filtr kabiowy jest na podszybiu.

BiVi 03-01-07 22:39

dzieki za odpowiedzi :D

w instrukcji (BOSCHA) wymiany filtra nazwanego "air filter" sciagnietego z innego tematu jest pokazane ze filtr znajduje sie przy pedale gazu (chodzi o FFII),
a moze ten filtr przy pedale to jeszcze jakis inny filtr... [banghead]

pozdrawiam

robercikk 04-01-07 09:04

W FF1 filtr kabinowy jest w podszybiu - makabra wszystkich posiadaczy FF1
Jeżeli dobrze pamiętam to w FF2 ten filtr jest za pedałem gazu - trzeba pedał odkręcić.

Powodzenia

Friend 04-01-07 12:14

Cytat:

Napisał robercikk
Jeżeli dobrze pamiętam to w FF2 ten filtr jest za pedałem gazu - trzeba pedał odkręcić.

Zgadza się dokładnie obok pedału gazu, męczyłem sie z tym ze 3 h bo mi cały zagrzybiał ( do odkręcenia sa chyba 4 wkręty i 4 nakrętki)...Niestety bez odkręcania pedału gazu sie nie da...a jak już go odkręcisz co nie odłączaj czasami wiązki kabelków :)
Dobrze jest sobie przygotować usprawnione (czyt. krótkie) klucze - już nie pamiętam niestety jakie (imbusowe, nasadowe...)
Powodzenia :)

NeroN 04-01-07 13:16

:shock: Taa...

Nie wiedziałem... :oops:

pepo 04-01-07 15:31

ale co za filtry i tak musisz zapłacić a wymiana i sprawdzenie klimy i filtrów jest w cenie przeglądu obowiązkowego

Costello 04-01-07 19:52

Re: wymiana filtra powietrza, klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał NeroN
2) Bez specjalnego urządzenia nie sparwdzisz.

A da sie wogole sprawdzic bez wymiany czynnika i uzupelnienia oleju? U mnie gosc tlumaczyl, ze najpierw sie bada temperatury jakie klima osiaga i potem decyzja, czy robic, ale niby nie da sie dowiedziec ile jest czynnika i oleju. Po wymianie dopiero maszyna napisala, ze tyle odzyskala i tyle wymieniala.

NeroN 04-01-07 19:56

Dokładnie.

pepo 04-01-07 20:46

skoro auto na gwarancji to poprosić by sprawdzili i z głowy


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi