Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [FFI] Przymierzam się do swapa. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21820)

DejaVu 18-04-08 07:56

[FFI] Przymierzam się do swapa.
 
Ponieważ nie mam worka pieniędzy na nowego ST zamarzyłem sobie zmienić silniczek. Ci co znają moje auto wiedzą w jakim jest stanie i szkoda było by go sprzedać. Najprostszym rozwiązaniem było by zakupienie anglika- foki 2.0 i przeszczepik silnika i tylnych hebli+ przód od ST. I to by była najszybsza realizacja i najtańsza. Ale kurde w podobnych pieniądzach mozna kupić cougara lub mondeo z 2,5 V6-rownież angola. [panna] I zacząlem trochę grzebać w tym temacie. [readmore] Co prawda znalazłem mało ale zrobić się da i to bez przespawywania grodzi. Czyż by takie plug&play [hmm]
http://img403.imageshack.us/img403/9...foceds6.th.jpg
tu więcej fotek
http://www.zx3tuning.com/images/pics/v6focus/

linki do for
http://www.focusfanatics.com/forum/s...d.php?t=136663
http://forums.focaljet.com/team-pit-...-focus-v6.html
http://forums.focaljet.com/shift/445...-question.html

Ciekawe jak z heblami od takiego auta?Czy też się da przełozyć. Zapewne taki silniczek swoje wazy i trzba by jakoś konstrukcję wzmocić i wrzucić jakies mocniejsze sprezyny na przód. To V6 tak mnie zaintrygowało ze spać po nocach nie mogę. [banghead] [banghead] [banghead]
Liczę ze ktoś mi pomoże bo sam zapewne nie ogarnę tematu.

RSSSS 18-04-08 09:42

V6 będzie ciężko upchnąć.

Na twoim miejscu zrobiłbym to co Rasta-uturbienie 2,0 (oczywiście soft turbo na jakieś 180 koni, czyli tyle ich chyba chciałbyś mieć)!
Know-how już masz więc byłoby z górki i na dzień dobry byłbyś w stanie określić z dużą dokładnością budżet całego przedsięwzięcia! [readmore]

Rasta 18-04-08 09:46

Daj se spokuj z tym V6.... Wsadzić 2.0 jak już, jak więcej mocy to idziemy w turbo :lol:

DejaVu 18-04-08 15:55

Cytat:

Napisał RSSSS
Na twoim miejscu zrobiłbym to co Rasta-uturbienie 2,0 (oczywiście soft turbo na jakieś 180 koni, czyli tyle ich chyba chciałbyś mieć)!

na początek by styknęło bo przesiąść się ze 100KM na 300KM to trochę ryzykowne. A moze trafi się jakiś bity ST i zrobić od razu wydech i dolot to myślę ze z 15 kucy by przybyło.

RSSSS 18-04-08 16:03

Nawet przesiadka ze 100 na 500 od razu nie zabija!
Zabija ewentualnie towarzysząca temu głupota, brawura i brak respektu przed taką mocą!

Greg 18-04-08 16:06

Cytat:

Napisał RSSSS
Nawet przesiadka ze 100 na 500 od razu nie zabija!
Zabija ewentualnie towarzysząca temu głupota, brawura i brak respektu przed taką mocą!

Dokładnie.

Pzdr.

MisiekT 18-04-08 16:37

przemekdeja, wszystkiego na raz nie zrobisz ze wzgledow finansowych, wiec IMO warto pojsc malymi (jak dla kogo :wink: ) krokami:
1. zawias - kayaba + eibach - to bedziesz zaraz mial (ale, sprezyny Eibacha do 1.6 to na pewno inny model niz do 2.0, a o Kayabe musisz sie dowiedziec; jezeli pakujesz ciezszy silnik to teoretycznie dla bezpieczenstwa powinienes miec mocniejszy zawias)
2. swap na 2.0 + wydech i dolot
3. waleczki i kolka + strojenie
4. hamulce
4. turbinka

Plusem takiej kolejnosci jest szansa na przyzwyczajenie sie do coraz wyzszej mocy, rozlozenie wydatkow i jednoczesnie szansa na przerwanie zabawy w dowolnym momencie bez pozostania z rozbabranym autem... jak wygram w totka, to ide ta droga...

Pamietaj ze kazda konkretniejsza rzezba w Foce to dla polskich tuner'ow nadal terytorium nieznane i lepiej jednak wykorzystac doswiadczenia tych nielicznych ktorym sie udalo cos rozsadnego...

DejaVu 18-04-08 19:31

Amorki juz w drodze. do 1.6 i 2.0 są te same. Na mojej liście heble są na 2 miejscu.swap na 3. Co do samych sprężynek to chciałbym żeby było jeszcze niżej -40mm(przy swapie wypadalo by zmienić). tylko nie wiem jak w tedy z amorami.
Cytat:

Napisał RSSSS
Nawet przesiadka ze 100 na 500 od razu nie zabija!

tak Piotrek ale tylko czasami. Po przejażdżce z Rastą poczułem respekt do mocy. Nie to zebym sie przestraszył czy zapowietrzył od przyspieszeń bo to było za krótko a najlepiej ocenić samemu prowadząc . zrozumiałem ze wystarczy ułemek sekuny nieuwagi i pozamiatane moze nawet nie z samej winy kierownika ale innych użytkowników. Mam nadzieję ze do jesieni temat zrealizuję.

MisiekT 18-04-08 21:27

Cytat:

Napisał przemekdeja
wystarczy ułemek sekuny nieuwagi i pozamiatane moze nawet nie z samej winy kierownika ale innych użytkowników

dokladnie [bigok] ja bym jeszcze dodal, ze traci sie zupelnie poczucie predkosci jak po musnieciu gazu przyspieszasz o kilkadziesiat kmh...

Cytat:

Napisał przemekdeja
Co do samych sprężynek to chciałbym żeby było jeszcze niżej -40mm

to moze pomysl o Eibach Sportline, chociaz to juz troche wiekszy hardcorek - jakies -50/-55... amory dadza rade - sprawdz jakie jest ich maksymalne obciazenie na przedniej osi i policz czy zmiescisz sie z silnikiem...

DejaVu 21-04-08 07:40

Powiem ze juz silniczek 2.0, skrzynia biegów i tylne heble są zaklepane. :mrgreen: odbior za ok 1,5m-ca. Silnik ma 150kkm przebiegu. Ale postanowiłem od razu nie wrzucać tylko najpierw zakuć i dopiero wszczepić nowe serducho :wink: Potem sprzedać moje zadbane wychuchane 1.6 :cry: i z uzyskanych pieniędzy zrobic dolot i wydech. Wtedy juz zostanie ciułanie :( na uturbionko. :mrgreen:

gRuHa 21-04-08 16:11

Cytat:

Napisał przemekdeja
Ale postanowiłem od razu nie wrzucać tylko najpierw zakuć i dopiero wszczepić nowe serducho

jęsli masz zamiar wrzucać kuciznę zmniejszającą stopień sprężania, nie zakładając od razu turbiny to miej świadomość, że zjedziesz z mocą do 120, a może nawet 110KM...
generalnie kute tłoki da radę wrzucić w warsztacie z kanałem (nie trzeba wyjmować silnika) więc tłokami bym się tutaj nie sugerował... :roll:

Jastrząb 21-04-08 17:40

ewentualnie możesz pójść na bogato i zrobić wszystko... poczekać troszkę.. (żeby budget sie zregenerował) a potem tylko wstawić silnik od focusa RS teraz podobno można wyjąc taki za 6 tysi...

DejaVu 21-04-08 20:02

Cytat:

Napisał gRuHa
jęsli masz zamiar wrzucać kuciznę zmniejszającą stopień sprężania, nie zakładając od razu turbiny to miej świadomość, że zjedziesz z mocą do 120, a może nawet 110KM...

wiem o tym. ale zakładając nowe tłoki to chyba raczej szlif tuleji trzeba zrobić a to raczej trudno wykonać majac motor w aucie. jak już wrzucę to opchnę 1.6 i zrobię wydech więc moze ciut zyska.
Cytat:

Napisał Jastrząb
ewentualnie możesz pójść na bogato i zrobić wszystko...

to by było idealne ale nie wiem jak zejdzie się kasa.moze rok będę się na odprężonym telepał? :?
Cytat:

Napisał Jastrząb
silnik od focusa RS teraz podobno można wyjąc taki za 6 tysi...

oj powiem Ci ze bardzo PODOBNO :wink:

moons 21-04-08 20:09

przemekdeja a nie myślałeś nad silnikiem od ST? Jest kilka rozbitków gdzie silnik cały. Tylko nie wiem jak to jest z dalszym rozwojem tego silnika czy da się coś jeszcze z nim więcej zrobić.
Pozdrawiam

leniuch 21-04-08 20:22

No ja bardzo mocno trzymam kciuki za projekt. Będę śledził temat na pewno. Odważna decyzja i spore przedsięwzięcie, nie powiem... ;) Ale tym bardziej życzę, żeby poszło gładko i przyjemnie.


Pozdrawiam.

MisiekT 21-04-08 20:31

przemekdeja, sorki chlopie, ale cos ci stuka ale nie wiadomo do konca gdzie... chcesz zrobic konkret na 2 etapy, to najpierw zapodaj swapa na 2.0 z walkami i kolkami + wydech i dolot + strojenie... masz szanse na 165-170KM i zamkniesz sie w 10tys zapewne... a jak bedziesz chcial isc dalej to w przyszlym roku dalsza zabawa z silnikiem i suszarka...

Jastrząb 21-04-08 20:38

jakby co z tym silnikiem do RS to kolega handluje silnikami itp.... in twierdził ze moze załatwić... czy do końca to prawda to nie wiem...;) ale jakby coś to mogę podpytać...;) zakładając ze taki silnik kupisz za 6 Tysi;p t wtedy podobnie jak w setupie MIska zmiescisz sie chyba w 10 tysiach... a może nie;/ zresztą ja tam nigdy niczego takiego nie robiłem, wiec nie wiem jak realnie te koszta wyglądają...

MisiekT 21-04-08 20:42

Jastrząb, silnik od RSa = skrzynia od RS'a + troche innych gratow, ktore "w cenie" zapewne juz nie beda... do tego IC, rurki nie rurki, dodatkowe wskazniki, komp itd...

pomijam juz fakt ze i tak Przemek musialby przeguby zmieniac na mocniejsze i troche lipa bylaby na seryjnych (nawet od 2.0) heblach...

jak robic tak grube mody to z glowa i rownowaga...

gRuHa 22-04-08 00:57

Cytat:

Napisał przemekdeja
ale zakładając nowe tłoki to chyba raczej szlif tuleji trzeba zrobić

mówisz o rozwiercie??
Cytat:

Napisał przemekdeja
zrobię wydech więc moze ciut zyska

będzie to dość trudne do ogarnięcia, tak samo jak trudne będzie strojenie silika o małej kompresji, no i spalanie będzie OGROMNE!!

BTW na jaką moc po turbo się szykujesz?? bo z tego co mi Ciacho niedawno mówił to do 200KM da rade na seryjnych gratach, a dopiero jak chcesz uderzać w coś koło 250 i wyżej to trzeba zakuwać...

Rasta 22-04-08 01:11

Cytat:

Napisał gRuHa
jęsli masz zamiar wrzucać kuciznę zmniejszającą stopień sprężania, nie zakładając od razu turbiny to miej świadomość, że zjedziesz z mocą do 120, a może nawet 110KM...

Gówno prawda, ja tam spadku mocy nie czuję, to takie gadanie, ja mam bardzo mocno odpręzony motor, a i tak od dołu ciągnie jak wściekły nawet na podciśnieniu. :lol:

gRuHa 22-04-08 01:40

Cytat:

Napisał Rasta
Gówno prawda, ja tam spadku mocy nie czuję, to takie gadanie, ja mam bardzo mocno odpręzony motor, a i tak od dołu ciągnie jak wściekły nawet na podciśnieniu.

w takim razie cofam kwestie o spadku mocy :)

DejaVu 22-04-08 07:39

Cytat:

Napisał MisiekT
przemekdeja, sorki chlopie, ale cos ci stuka ale nie wiadomo do konca gdzie...

wiesz ja dopiero się wdrażam w temat tuningu mechanicznego. A na co mi wałki i kólka przy turbo? to nie będzie wolnossak jak Grega tylko zblizona kopia Rasty.
Cytat:

Napisał gRuHa
mówisz o rozwiercie??

Nie tylko wyrównaniu cylindrów choć można by to nazwać rozwiertem.. Dawno temu bawiłem się w mechanike i przy wymianie tłoków na nowe robiło się szlif cylindrów. Przy nowym silniku masz tłoki nominalne. potem IIiego i IIIiego stopnia bo tłok się wyrabia i tuleja również.

A to lista przyblizonych kosztów(większość ściągnę z USA bo dolar stoi niziutko)

tłoki,korby, szpilki ART-3k
turbo- 3k
pssssyt-800 :wink:
AEM-3k
Turbo timer Greddy -300
intercoler- 500zł
kolektor RS-1k
dolot-wydech-3k
jakies rurki,złączki samco-1k
zegary 500-1k
wtryski RS -400zl
robocizna???
strojenie ok1k
to by było mniej więcej wszystko.

Yerzo 22-04-08 07:58

Prawie 20k za same materiały pod turbo !? :shock:

przemekdeja, jeszcze nie napisałeś nigdzie w jaką moc będziesz celował.

Rasta 22-04-08 08:48

Taką jak ja, czyli czysta :lol:

DejaVu 22-04-08 10:10

Cytat:

Napisał Panther
Prawie 20k

to i tak tanio z kupą kombinacji typu import z USA. mi tam wychodzi 18k. [boshe] jak dobrze sprzedam moje 1.6 to nie będzie tak zle.
Cytat:

Napisał Panther
przemekdeja, jeszcze nie napisałeś nigdzie w jaką moc będziesz celował.

bo ja wiem ile wyjdzie? chciał bym mieć na 2ch mapach. 200(do przemieszczania się) i 300KM na wyluzowanie. Chcę zrobić autko do normalnego użytku. Wiem jedno. Czeka mnie dużo samozaparcia i cierpliwości. :|

PILOT 22-04-08 11:02

Przemek trzymam kciuki za projekt [bigok] Mam nadzieje, ze w szybkim czasie dojdzie trzeci przecinak w klubie [bigok]

PS: żonce sie chwaliles projektem :P :wink:

Pozdrawiam :D

DejaVu 22-04-08 11:11

Cytat:

Napisał PILOT
PS: żonce sie chwaliles projektem

może się nie skapnie ze foka ma 300kucy :mrgreen:

Krystian Markow 22-04-08 11:48

Cytat:

Napisał przemekdeja
PILOT napisał/a:
PS: żonce sie chwaliles projektem
może się nie skapnie ze foka ma 300kucy

powiesz Jej że zalałeś v-powera :D
trzymam kciuki za projekt...cichociemne auta to jest to [up] [up] [up] ...a i znaczek 1,4 na tył :D

DejaVu 22-04-08 14:17

Cytat:

Napisał Krystian Markow
powiesz Jej że zalałeś v-powera

oj z tym to lipa bo ja tylko to leję. :(
Dzisiaj rano dostałem baty od jaguara. :cry: :cry: :cry: kolejna motywacja [hehe]

Rasta 22-04-08 16:33

Cytat:

Napisał Jastrząb
jakby co z tym silnikiem do RS to kolega handluje silnikami itp.... in twierdził ze moze załatwić... czy do końca to prawda to nie wiem...;) ale jakby coś to mogę podpytać...;) zakładając ze taki silnik kupisz za 6 Tysi;p t wtedy podobnie jak w setupie MIska zmiescisz sie chyba w 10 tysiach... a może nie;/ zresztą ja tam nigdy niczego takiego nie robiłem, wiec nie wiem jak realnie te koszta wyglądają...

Ale z całym osprzętem, wiązką, kompem, kolektorami sprężarką, dalej mam wymieniać :?: [chytry]

Bo jak golasa to wiesz można sobie go wsadzić w .....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi