Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   T³oczek hamulca (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=5516)

Graf 21-08-05 21:49

T³oczek hamulca
 
Wiem, ¿e czasem moze denerwowac jesli ktos zaklada ten sam temat na dwoch forach, ale jestem w trudnej sytuacji. Nie moge spobie poradzic z cofnieciem tloczka tylnego hamulca tarczowego w Focusie 1.8, a bez tego nie pojade. Odlaczylem linke od recznego, ale czy to wystarczy, moze trzeba odlaczyc cala dzwignie? Czy ten tkloczek sie wkreca, czy wciska?
Z gory dzieki za pomoc,
ML

jodler 21-08-05 22:19

Ja u siebie jak zmienia³em to wciska³em na zasadzie d¼wigni zrobionej z m³otka :wink:
A dlaczego chcesz cofaæ? co¶ siê zblokowa³o czy wymiana klocków?

Graf 21-08-05 22:28

Wymiana klockow i tarcz, a musze cofnac bo jak wymienialem, to przyszedl taki jeden znawca i nacisnal hamulec zeby zobaczyc czy dziala.... A jak robiles to odlaczales tylko linke od recznego, czy cos jeszcze? Bo ja probowalem nawet ³omem cofnac i nic, a zbyt silnie boje sie podzialac.

dzieki za odpowiedz :)

jodler 21-08-05 23:46

Ja jak u siebie wymienia³em to podwa¿a³em klocki m³otkiem i na pocz±tku ciê¿ko sz³o ale potem jak ruszy to idzie l¿ej.. Je¶li chodzi o wymiane tarcz to w Focusie 99' tarcze siê zdejmuje bez niczego ( samochód kolegi) u mnie 2003 chyba te¿ chociaz nie odchodzi³y. Jak zmienisz klocki i tarcze, to na pocz±tku uczucie jakby uk³ad by³ zapowietrzony ale szybko to mija przejedziesz sobie kilka km i objawy ust±pi±...
A je¶li chodzi o od³±czanie linek i innych to nic nie od³±cza³em tylko odkrêca³em ca³y zacisk i wszystko...
POzdrawiam
jakby co postaram siê pomóc bardziej
P.s. u mnie tarcze s± tylko z przodu ale s±dze, ¿e ty³ analogicznie :)

Graf 22-08-05 07:37

Ponownie dzieki za odpowiedz :)

Znalaz³em takie cos, ale nie za bardzo wiem jak interpretowac. Punkt instrukcji odnosnie wymainy tarcz w tylnym hamulcu tatrczowym:

Od³±cz linkê hamulca rêcznego.

1. Zwolnij d¼wigniê hamulca rêcznego.

2. Od³±cz linkê od d¼wigni hamulca rêcznego.

3. Zdejmij zacisk mocuj±cy tulejê prowadz±c±.

4. Od³±cz linkê i tulejê prowadz±c±

Punkty 1 i 2 s± jasne, ale 3 i 4 ju¿ nie bardzo. Jak je interpretowac?

tecman 22-08-05 17:31

Cytat:

Napisa³ Graf
Ponownie dzieki za odpowiedz :)

Znalaz³em takie cos, ale nie za bardzo wiem jak interpretowac. Punkt instrukcji odnosnie wymainy tarcz w tylnym hamulcu tatrczowym:

Od³±cz linkê hamulca rêcznego.

1. Zwolnij d¼wigniê hamulca rêcznego.

2. Od³±cz linkê od d¼wigni hamulca rêcznego.

3. Zdejmij zacisk mocuj±cy tulejê prowadz±c±.

4. Od³±cz linkê i tulejê prowadz±c±

Punkty 1 i 2 s± jasne, ale 3 i 4 ju¿ nie bardzo. Jak je interpretowac?

Wymienialem u siebie przednie i tylne tarcze....i jak przyszlo do wcisniecia tloczka w tylnych hamulcach...to mnie malo co nie zalalo... [banghead]

JEdynym sposobem wcisniecia tego tloczka jest dzialanie sila naciskajaca na tloczek i rownoczesne wkrecanie go. Innaczej nie pojdzie. Sa do tego specjalne wcuskacze ktorymi mozna cofnac to ustrojstwo! Generalnie sprawa dotyczy zaciskow Lucas - takie sa m.in. w Focusie, Alfie 155...

Pozdrawiam,

Graf 22-08-05 21:51

Tak wlasnie sobie poradzilem, ale nie obylo sie bez wyjecia hamulca, to faktycznie trzeba obracac. Spec-klucz 300pln kosztuje. Dalem rade zrobic szerokim srubokretem.

Pozdrawiam,
ML

tecman 23-08-05 16:26

Cytat:

Napisa³ Graf
Tak wlasnie sobie poradzilem, ale nie obylo sie bez wyjecia hamulca, to faktycznie trzeba obracac. Spec-klucz 300pln kosztuje. Dalem rade zrobic szerokim srubokretem.

Pozdrawiam,
ML

Widzialem prosty kluczyk za 60 pln w jakims sklepie internetowym z Nowego Sacza.

Graf 24-08-05 09:15

Cytat:

Napisa³ tecman
Widzialem prosty kluczyk za 60 pln w jakims sklepie internetowym z Nowego Sacza.

Nie przypominasz sobie czasem gdzie dok³adniej? Szuka³em w googlu, ale nie uda³o mi siê znale¼æ.

Pozdrawiam

tecman 24-08-05 14:28

Cytat:

Napisa³ Graf
Cytat:

Napisa³ tecman
Widzialem prosty kluczyk za 60 pln w jakims sklepie internetowym z Nowego Sacza.

Nie przypominasz sobie czasem gdzie dok³adniej? Szuka³em w googlu, ale nie uda³o mi siê znale¼æ.

Pozdrawiam


Prosze bardzo - Przyrzadz do wciskania tloczkow hamulcowych

Cena aktualna - 48PLN


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi