Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   opony używane - na co zwrócić uwagę przy kupnie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6961)

Torek 06-11-05 18:21

opony używane - na co zwrócić uwagę przy kupnie
 
Witajcie
Wygrałem używane oponki na allegro - jadę je obejrzeć i ewentualnie kupić - doradźcie na co zwrócić szczególną uwagę? po czym poznać, że była wulkanizowana?
Pozdrówka
Torek

mucha 07-11-05 10:12

Warto zwrócić uwage na wiek gumy bo im starsza tym bardziej krucha, widac to po peknieciach na bokach,
to taka mała rada od Muchy,

NeroN 07-11-05 10:26

Że yła wulkanizowana, można poznać, jak lookniesz do środka i będą różne dziwne rzeczy(łatki przyklejone), albo kołki wystawały.

darekw 07-11-05 10:28

Szczerze mówiąc, to dziwię się, że kupujesz używane opony, nie mając pojęcia na co zwrócić uwagę... Ja bym nigdy nie kupił opon używanych, ale np. najtańsze polskie. I tak będą sto razy lepsze.

W takich używanych oponach chyba trzeba zwrócić uwagę na wszystko - czy nie mają bąbli (po zamontowaniu i napompowaniu), dziur, czy guma nie skrachciała... Generalnie takie używane opony to niezła mina...

hawky 07-11-05 11:01

Cytat:

Napisał Torek
jadę je obejrzeć i ewentualnie kupić

Jeśli możesz to z nich zrezygnuj - zgadzam się z darekw
IMHO nie warto ryzykować zdrowiem i życiem...

Sypek 07-11-05 23:09

eeee jak sie poszuka i pooglada duuuuzo oponek to mozna cos wybrac z uzywek, sam szukalem 17'' (ze wzgledu na koszyt ) przez 1,5 miesiaca!!! znalazlem i jezdze i jesten zadowolony.


warto patrzec jak ktos wspomnial czy nie maja babli pekniec czy nie byly robione (latane) glownie z boku, no i wiek gumy

kerownik 08-11-05 08:08

używki-gumy
 
Jak sprawdzisz:czy nie jest zniekształcona i nie bedzie miała bicia?Ja nie zakładałbym uzywki ze względu na bezpieczeństwo.Jakiś powód skłonił właściciela do zdjęcia ich ?.

Sypek 08-11-05 08:24

czesami jak tam gdzie sie nabywa (tj. w "sklepach" z uzywanymi) daja np tydzien na sprawdzenie. wtedy tylko wiaze sie to z kosztami zalozenia i zdjecia. ja zawiozlem do zaprzyjaznionego wulkanizatora zobaczyl zalozyl i sam stwierdzil ze spoczko. a za kpl. zaplacilem tyle co w sklepie jedna dobra oponka. niestety nikt w polsce nie robi 17" ale jesli o mniejsze rozmiary chodzi to moze i warto dolozyc troche i miec nowki

KP 08-11-05 10:19

Cytat:

Napisał Sypek
czesami jak tam gdzie sie nabywa (tj. w "sklepach" z uzywanymi) daja np tydzien na sprawdzenie. wtedy tylko wiaze sie to z kosztami zalozenia i zdjecia. ja zawiozlem do zaprzyjaznionego wulkanizatora zobaczyl zalozyl i sam stwierdzil ze spoczko. a za kpl. zaplacilem tyle co w sklepie jedna dobra oponka. niestety nikt w polsce nie robi 17" ale jesli o mniejsze rozmiary chodzi to moze i warto dolozyc troche i miec nowki


Cytat:

Napisał hawky
Torek napisał/a:
jadę je obejrzeć i ewentualnie kupić


Jeśli możesz to z nich zrezygnuj - zgadzam się z darekw
IMHO nie warto ryzykować zdrowiem i życiem...

ja kupiłem uzywane zimowe opony do moje foczki najwazniejszym kryterium wyboru było pewne zrodło i mozliwie najnowsza opona tzn max roczna, te ktore mam to 36 tydzien 2004 wiec jak widac przejechały sezon po niemieckich drogach, zdjęty z felg cały komplet, gdy zawiozłem je do mojego wulkanizatora na pytanie co o nich sadzi powiedział ze nie rozumie bo to przeciez nowe opony jeszcze z jezem a za komplet zapłacilem mniej niz połowe tego co za nowe czasem warto zaryzykowac, a strzelic moze kazda nawet nowa swiezo kupiona

znam wiele osob ktore tak zrobiły i odpukac nic zlego sie nie dzieje :D

[ Dodano: Wto 08 Lis, 2005 ]
gdyby to chodziło o 14 " to bym kupił nowe ale przy kwocie rzedu 1600 pln człowiek zaczyna liczyc kase :D

NeroN 08-11-05 10:26

Ja jak kuopowałem w tym roku letne, to sie po 2 dniach okazało,że jedna ma bąbla... Podjechałem, powiedziałem w czym sprawa i gość na nastepny dzień załatwił taką samą oponkę i za freeko wymienił....

jamaka 08-11-05 15:10

mniej wiecej ja radsej ryzikuje u biore uzywane. Komplecik 14" z felgamy Dunplop M3 produkcja 2004 mnie kosztowala 850,- Pln. I moje 16" letnie Good yaer F1 i Michelin Pilot mnie kosztowaly jakies 400,- Pln, no to mysle ze sie oplaca.

DejaVu 08-11-05 18:31

A jakie chcesz kupić? Ja teraz bede zdejmował p6000 14" i bede sprzedawał, 18kkm przebiegu. jak chcesz?

Prezes 12-11-05 23:24

Cytat:

Napisał darekw
Szczerze mówiąc, to dziwię się, że kupujesz używane opony, nie mając pojęcia na co zwrócić uwagę... Ja bym nigdy nie kupił opon używanych, ale np. najtańsze polskie. I tak będą sto razy lepsze.

W takich używanych oponach chyba trzeba zwrócić uwagę na wszystko - czy nie mają bąbli (po zamontowaniu i napompowaniu), dziur, czy guma nie skrachciała... Generalnie takie używane opony to niezła mina...

To znajdź kormorana albo stomila w romiarze 215/35 ZR18 :lol: :lol:
A tak serio to faktycznie na oponie jest rok produkcji w takiej owalnej pętelce na boku opony, najpierw jest tydzień produkcji a póxniej rok, nie kupuj opon starszych niż 5lat, warto zwrócic uwage na to czy była łatana, to wystarczy zajeżeć do środka jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to raczej wsio choć nigdy nie będzie miał 100% ze np nie dostanie babla. Warto też przejechać ręką po biezniku bliżej krawędzi, jeżeli w jedna strone będzie czuć zabki a w drugą nie tzn że ktos jeździł na wywalonych amorkach i opony będą hałasowac. Tak więc ryzyk fizyk, ja bym wolał dobrą uzywke niz polską nówke [bigok]

darekw 12-11-05 23:39

Cytat:

Napisał Prezes
To znajdź kormorana albo stomila w romiarze 215/35 ZR18

No to już faktycznie hardcorowy rozmiar ;-) :-D Generalnie nie zaryzykowałbym zakupu opony używanej, bo po prostu nie miałbym pewności, czy wybiorę sprawną oponę :-) Jeździłem trochę na nowych kormoranach impulserach i dębicach frigo w dość popularnych rozmiarach 165/65 R14 i 175/65 R14 i uważam, że były bardzo fajne za rozsądną cenę. Niestety przy dużych rozmiarach rozbieżność cenowa przemawia znacznie na korzyść "używek".

DARKOM 18-11-05 21:07

Cytat:

Napisał darekw
Generalnie nie zaryzykowałbym zakupu opony używanej, bo po prostu nie miałbym pewności, czy wybiorę sprawną oponę

eee tam brednie ja w poprzednim aucie mialem urzywki,teraz też mam zimówki po 2 sezonach michelin alpin i są lale,ciche i żadnego bicia w przeciwieństwie do nie których nowych(ktoś poruszyl to w jakimś poście ug7)a cena o polowę tańsza.Trzeba kupować od zaufanych gości lub domagać się jakiejś gwarancji rozruchowej.Także ja mam dobre doświadczenia z używkami,ale jeśli kogoś stać na kpl nowych to proszę bardzo to tylko moja skromna opina :mrgreen:

darekw 18-11-05 23:43

Cytat:

Napisał DARKOM
eee tam brednie ... to tylko moja skromna opina

No to brednie, czy skromna opinia? [boshe] [panna]

Cytat:

Napisał DARKOM
a cena o polowę tańsza

Biorąc pod uwagę kryterium ekonomiczne, zawsze wolałem polskie nowe, a nie zachodnie używane.

[ Dodano: Pią 18 Lis, 2005 23:54 ]
Cytat:

Napisał DARKOM
jeśli kogoś stać na kpl nowych

Kupując to auto, miałem w biznesplanie także opony do niego, ubezpieczenie, paliwo, etc. [hehe] [zlosnik]

jupik 19-11-05 17:45

Osobiście odradzam używane
 
Chyba że lubisz palić gumę . Ale do bezpiecznej jazdy na co dzień tylko nowe.
Tak mi się porobiło gdy przy 160 km/h ( VW Jetta 12 lat temu ) w jednej używanej markowej i w dobrym stanie oponie - na połowie długości obwodu odwulkanizował się bieżnik.

kristops 10-02-06 20:48

a to dlatego ze bieznikowane to smierc szczegulnie na lato pany na lato albo nowe albo uzywki w dobrym stanie nigdy bieznikowane one sa dobre na zime i to tez niepolecam,sam mam uzywane 16 cala na 45 na lato ale sa w 100 ok i to pirelli z 2004 pany ale to jedna 4 ceny za taka trzeba dac 500 zl chyba ze promocja i za 350 sa juz ,ogulnie trzeba uwazac
!!!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi